25 stycznia 2023 Urlop szkoleniowy w hodowli

Drodzy Państwo, w dniach 25-29 stycznia planujemy urlop od aktywnosci internetowej hodowli ze względu na udział w specjalistycznych szkoleniach. Wracamy w poniedziałek z nową energią! Pozdrawiamy!
Dear Clients we are on holidays from internet activity from 25th to 29th January due to speciality trainings. We'll be back on Monday. Best greetings!
 

16 stycznia 2023 Już drugi tytuł Best in Show dla Celesty!

?⭐️ Best in Show dla Celesty! ⭐️?
Po pracowitym weekendzie, wspaniałe wieści z Holandii. Na Międzynarodowej Wystawie FIFE Felicat w Ulft kotka International Champion Celeste Ars Britannica*PL ukończyła wczoraj tytuł Premiora i rozpoczęła tytuł International Premior.
W pierwszej ocenie otrzymała także nominację do Best in Show od sędziego Alexeya Schukin, a w drugiej ocenie od sędziego Dietmara Sagurskiego dostała tutył ❤️?Najkochańszej kotki sędziego?❤️ i także nominację do najlepszego kota wystawy. Celeste wygrała Best in Show ???
To już drugi tytuł ?Best in Show? i trzeci NOM BIS dla Celeste – poprzedni otrzymała 13 listopada 2022 na wystawie w Beverwijk.
Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy Pani Jadwidze Kluiter-Jassyk! ?? Brawo Celesta! Zdjęcia z wystawy w Ulft już wkrótce.
 
 

 


12 stycznia 2023 Zdjęcia dostępnych kociąt już na stronie: Dostępne kocięta

 Indigo Ars Britannica*PL Roderick Ars Britannica*PL Simon Ars Britannica*PL

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki Adopcje: kilka starszych i pohodowlanych kotów szuka domu.

Sir Harry from Irena's Dream*DE  


 

23 grudnia 2021 Najlepsze życzenia
 
Kochani, od jutra robimy sobie świąteczną przerwę od social mediów aż do Nowego Roku.
Oczywiście pojawią się jeszcze brakujące kartki naszego tegorocznego Kalendarza Adwentowego.
Dziękujemy za wszystkie nadesłane przez Państwa zdjęcia i filmiki, każdy wywołał uśmiech i radość, że nasze koty są kochane, zadbane i szczęśliwe.
Dziękujemy także za Państwa obecność przez cały rok, wszystkie pozytywne opinie na stronie Facebooka, gwiazdki na Google maps, komentarze i like'i. Świat ewoluował i każde takie działanie jest potwierdzeniem tego, co robimy i jakie są koty z Ars Britanniki.
Ten rok obfitował w wiele zmian, starsze koty odeszły na zasłużone emerytury, przybyły nowe koty i nowe plany hodowlane, współprace i przyjaźnie. Uzupełniliśmy badania genetyczne, echa serc dla kocurków, doksztalcilismy się i wciąż stawiamy na rozwój, pasję, jakość, a przede wszystkim miłość do kotów, która jest na stałe wpisana w nasze dna.
W nadchodzące Święta życzymy Państwu radości, czasu z najbliższymi, oczywiście mruczącego kota na kolanach i spokoju, a w 2022 roku przede wszystkim zdrowia, odrobiny normalności i wielu marzeń do spełnienia, bo posiadanie celu i dążenie do jego realizacji nadaje sens i barwy naszej codzienności.
Rodzinnie z kotami i psami życzymy więc Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego 2022 Roku. Do zobaczenia po 2 stycznia!
 
 

18 grudnia 2021 Przerwa świąteczna
 
Drodzy Państwo,
z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu radosnych, spokojnych Świąt i zdrowia oraz pomyślności w Nowym Roku.
 
Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego corocznego Kalendarza Adwentowego Ars Britanniki na profilu instagramowym @arsbritannica.
Zapraszamy w przyszłym roku i dziękujemy, że jesteście Państwo z nami. 
 
 
 

2 grudnia 2021 Kalendarz Adwentowy Ars Britanniki #dzień2
 
Kochani, dzisiaj Icebear Ars Britannica - nasz srebry reproduktor. Cudowny biały miś o szmaragdowych oczach.
Ho!Ho!Ho! Miłego dnia!

 


1 grudnia 2021 Kalendarz Adwentowy Ars Britanniki #dzień1

???Kochani, jak co roku zaczynamy Adwentowy Kalendarz Ars Britanniki - oczywiście Wy także, podobnie jak w latach ubiegłych możecie wziąć w nim udział, przesyłając nam zdjęcia kotów z Ars Britanniki w światecznej odsłonie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..???
Dzisiaj zaczynamy od jednego z naszych reproduktorów NL*Jadwiga's Ramses.
Ramses to ogromny kocurek o misiowym, gęstym futerku, wielkich zielonych oczach i malutkich uszkach. Choć naprawdę ogromny, jest łagodny i kochany?❤
Mamusia Ramsesa Celeste urodziła się w naszej hodowli i jest córką Sienny i Fausta ❤
Milego oglądania i bądźcie z nami w tym przeświątecznym czasie❤
#kalendarzawentowyarsbritanniki #havefunforChristmas


 

24 listopada 2021 Przerwa hodowlana, podsumowania, badania HCM i badania genetyczne, koty do adopcji
 
Dzień dobry,
wiem, że część z Państwa czyta moje posty i śledzi życie naszej hodowli, niektórzy zostali opiekunami urodzonych w naszej hodowli kotów, czy dorosłych kotów pohodowlanych, niektórzy może planują maluszka z Ars Britanniki.
Wszystkim, którzy są z nami już 13 rok bardzo dziękuję za wsparcie, motywację i feed back. W tym roku powitaliśmy na świecie wiele pięknych zwierząt, niestety pożegnaliśmy także wspaniałych Przyjaciół zarówno tych ludzkich, kocich jak i psich. Podobno w życiu musi być równowaga, więc z pokorą i pamięcią przyjmujemy pożegnania, a z nadzieją i optymizmem każde nowe życie.
Pomimo, że jeszcze kilka kociąt w obserwacji biega po naszym domu, to oficjalnie zaczynamy przerwę hodowlaną. Nie oznacza to, że zamykamy hodowlę i jedziemy na wakacje – tak byłoby pięknie, ale to na razie niemożliwe – oznacza to, że w najbliższych miesiącach nie oczekujemy nowych kociąt, a czas ten przeznaczamy zawsze na rozwój hodowli i codzienną troskę o nasze stadko.
Koty są z nami nieprzerwanie od wielu lat. W naszej hodowli dość szybko przechodzą na emeryturę i tak jak obecnie Queenie, Magnolia, Magnus i William, czekają na nowe świadome domy. Każdy z naszych kocich weteranów – to pewnie duże słowa, bo zwykle kastrujemy koty 3-6 letnie – opuszcza hodowlę po kastracji, z wyczyszczonymi ząbkami, często pakietem badań genetycznych i oczywiście aktualnymi szczepieniami, wyprawką i rodowodem.
Wielokrotnie pisałam już, że adopcje nie są dla nas łatwe. Kot adopcyjny jest dorosły, ma swoje przyzwyczajenia, u nas często lubi ciszę i spokój. To jest kot piękny, kochany, ale także wymagający. Stąd o adopcjach zawsze rozmawiam telefonicznie – bo dla naszych dorosłych przyjaciół szukamy domów, gdzie znajdą szczęście na wiele lat i zarówno kot, jak i nowa rodzina, mają na tym zyskać i wzajemnie się uzupełniać.
Z tego powodu adopcje zostawiamy są często na koniec roku, gdy nasze kociaki są już najczęściej w nowych domach i mamy trochę więcej czasu na wszystko.
Ostatnie miesiące to także inwestycja w zdrowie naszych kotów. Kocury pięknie przeszły echa serduszek, a wszystkie koty w naszej hodowli badania genetyczne. Wiemy już dokładnie, jakie cechy genetyczne niosą nasze nowe i starsze pokolenia, planujemy mioty na kolejny rok. Tradycyjnie współpracujemy przy tych planach z zaprzyjaźnionymi hodowlami w Polsce i za granicą.
Tą część hodowania uwielbiam. Ktoś zapytał mnie kiedyś na ile do przodu planuję – zwykle na 3-5 lat, bo koty muszą się urodzić, dorosnąć, czasem skądś przyjechać… a i tak natura ma ostatnie słowo i czasem, gdy marzysz o kotce w wymarzonym kolorze, rodzi się kocurek ?, a czasem nie planujesz, a w hodowli pojawia się nowy skarb, bo zwyczajnie zawrócił Ci w głowie ?
I tak niedawno z hodowli Zojka przyjechała do nas nowa złota pointka, którą niedługo pokażę na stronie. Jest dla mnie wyjątkowa, bo jak kiedyś Hermiona Silverium, tak teraz Naommi, urodziła się w naszej hodowli.
W tym roku z dalekiej Rosji dołączył do nas Leonardo, a z Mołdawii Prince i Tutti.
Na początku roku pojawi się jeszcze jeden wspaniały kocurek. Nie mogę się go doczekać, bo niesie geny mojej pierwszej kotki Ellady, która odeszła od nas niespodziewanie. I tak czas zamyka pętlę.
Dzisiaj bardzo refleksyjnie, ale mimo to z nutką optymizmu na przyszłość.
Najbliższe miesiące chciałabym poświęcić na aktualizację strony, trochę nowych zdjęć naszych dorosłych kotów, a trochę po prostu na czas z kotami.
Osoby, które chciałyby dać świadomy i mądry dom naszym kotom adopcyjnym, proszę o kontakt. Chętnie opowiem o każdym z nich.
Oczywiście nie znikamy z Facebooka, Instagramu i naszej strony internetowej, ale w najbliższych tygodniach będzie nas mniej. Podładujemy bateryjki i wrócimy do Państwa z nowymi maluszkami i planami na przyszłość.
Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy, że jesteście z nami.
 29 sierpnia 2021 Podsumowanie pierwszej części roku

Dzień dobry Kochani,  wakacje dobiegają końca i może czas podsumować tą część roku. Dla nas działo się dużo. Przez ostatnie kilka miesięcy udało się nam prawie skończyć prace w naszej Katerii - koty dostały nowe pokoje dostosowane do ich wymagań, drapaki, wentylację i większą przestrzeń. W przyszłym roku marzy się nam jeszcze woliera, ale na to musimy jeszcze troszkę poczekać.

Aby jeszcze płynnej planować krycia i potwierdzić genetyczne zdrowie naszego stada, wykonaliśmy w Laboratorium Neogen w USA pełne profile genetyczne większości naszych kotów. Jeszcze kilka podrastających kotków do zbadania przed nami, ale nasza hodowla jest wolna od PKD, a wszystkie dorosłe koty mają grupę krwi A.

Na zasłużoną emeryturę odeszło kilka wspaniałych kotów – Faust, Wanilka, Kylie, Ignasia, i kilka innych. Większość z nich to koty młode i szybko odnalazły się w nowych domach – ich nowym Opiekunom bardzo dziękujemy za stworzenie naszym pociechom cudownych domów i dużo miłości.

Jako jedna z pierwszych hodowli kotów rasowych przeszliśmy pozytywną weryfikację Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w zakresie dobrostanu zwierząt oraz prowadzenia hodowli zgodnie z normami Unii Europejskiej. Od 24 sierpnia 2021 Ars Britannica oficjalnie widnieje w rejestrze Powiatowego Urzędu Weterynarii jako hodowla zatwierdzona. 

Za mną także kilka szkoleń i webinarów – wciąż uczę się, by być lepszym i bardziej świadomym hodowcą. Na początku roku udało mi się ukończyć kurs Asystenta lekarza weterynarii oraz Opiekuna zwierząt w hotelu dla kotów oraz 12 innych szkoleń specjalistycznych [dyplomy wkrótce znajdą się na stronie Ars Britanniki]. Mam nadzieję, że wiedza przysłuży się kolejnym pokoleniom z Ars Britanniki J

W tym roku także po raz pierwszy gościliśmy w Katerii – naszym małym hoteliku dla kotów [www.kateria.pl] kocich gości hotelowych. Przyznam, że to nowe wyzwanie bardzo mnie cieszy i pozwala obcować między innymi z kotami, które urodziły się w naszej hodowli i wracają już jako dorosłe kastraty na wakacje.

Nasza hodowla przechodzi transformację – plany hodowlane i przyjazdy nowych kotów zweryfikował Covid i Brexit, ale chyba nie ma tego złego, co nie wyszłoby na dobre, bo zamiast z Wielkiej Brytanii, z dalekiej Rosji i Mołdawii przyjechały do nas nowe, wspaniałe koty.

Prince from Silvery Queen – nasz nowy złoty point – już pokazał swój pyszczek na stronie. Złota dziewczynka Tutti  i nasz nowy srebrny reproduktor z Rosji przedstawią się pewnie już niedługo.

Ten rok to także nowe koty z naszym przydomkiem – zarówno srebrne, złote jak i point, które pozwolą starszym dziewczynkom i kocurkom przejść na wczesną emeryturę. O planowanych adopcjach będziemy informować na stronie.  Aktualnie domku szukamy dla Umy, która choć nie była naszą kotką hodowlaną, została z nami na rok jako towarzyszka kastratka Magnusa.

Na naszej stronie znajdziecie Państwo wszystkie dostępne kocięta. Większość kociąt jest już po szczepieniach i czeka wyłącznie na zabiegi wczesnej kastracji. Część pokazaliśmy po zakończonej obserwacji hodowlanej i są to koty o wyjątkowej urodzie i jak zawsze super charakterach.

Poza kociętami na stronie rośnie jeszcze kilka maluszków, jednak to już właściwie koniec miotów na ten rok. Jesienią planujemy przerwę hodowlaną, a nowe kocięta dopiero w przyszłym roku. Zapraszamy do rezerwacji aktualnych kociątek – każdy z nich ma swoją galerię na naszej stronie, a większość także filmy na Youtubie czy Instagramie.

Tymczasem życzymy Wszystkim wspaniałej ostatniej niedzieli wakacji. Jeśli sytuacja pozwoli zimą wrócimy na wystawy, a teraz z troską odchowamy ostatnie maluszki w tym roku. W najbliższych tygodniach mnóstwo nowych zdjęć i filmów, by osłodzić powrót do szkoły.

Miłego dnia! Pozdrawiamy.


24 sierpnia 2021 Hodowla zatwierdzona przez Powiatowy Inspektora Weterynarii
 
Dzisiaj jestem z nas bardzo dumna❤ Z dużą starannością podchodzimy do warunków, w jakich hodujemy nasze koty.
Przy okazji wyjazdu jednego z naszych kotów do Belgii, wzorowo przeszliśmy dziś niezapowiedzianą kontrolę naszej hodowli pod względem dobrostanu kotów i spełnienia warunków unijnych w zakresie prowadzenia hodowli kotów.
Komisja z Powiatowego Urzędu Weterynarii w Nowym Dworze Mazowieckim przeprowadziła kontrolę naszej katerii i zarówno Ars Britannica*PL, jak i nasz mały hotelik Kateria - hotel dla kotów - pet hotel, otrzymały bardzo pozytywną opinię w zakresie warunków bytowych, czystości, jaki i stanu kotów.
Od dzisiaj Ars Britannica oficjalnie widnieje w rejestrze Powiatowego Urzędu Weterynarii jako hodowla zatwierdzona.
Cieszymy się bardzo i robimy, co w naszej mocy, by kotom było u nas jak najlepiej ❤
Pozdrawiamy!
Today I am proud of us❤ We pay a lot of attention to the conditions in which we breed our cats.
Today, on the occasion of the departure of one of our cats to Belgium, we have exemplarily passed the unannounced inspection of our cattery in terms of a cat welfare and meeting EU conditions for cat breeding.
A commission from the Poviat Veterinary Office in Nowy Dwór Mazowiecki inspected our cattery and both Ars Britannica*PL and our small pethotel #Kateria received a very positive opinion in terms of living conditions, cleanliness and condition of cats.
As of today, Ars Britannica is officially entered in the register of the County Veterinary Office as an approved kennel.
We are very happy and we are doing our best to make our cats live in maximum comfort and well-being ❤
Best regards!
 
 

15 sierpnia 2021 Nasze perełki
 
Nadchodzący tydzień to czas wyjazdów naszych kotów. Część kociąt wyjeżdża za granicę i z powodu dodatkowych wymagań weterynaryjnych zostaje z nami prawie o miesiąc dłużej. Dzisiaj na naszej stronie możecie Państwo obejrzeć zdjęcia kotków, które już kilka dni ruszą do nowych domków, a także tych, które na domki lub hodowle aktualnie czekają. Udanej niedzieli. [aby zobaczyć galerię danego kotka wystarczy kliknąć w zdjęcie]. Zapraszamy do kontaktu.
 
11 sierpnia 2021
 
Zakończyliśmy obserwację hodowlaną kilku prawdziwych perełek. W najbliższych dniach pokażę je na stronie.

 
8 lipca 2021 Faust przechodzi na emeryturę
 
Kochani, nadszedł ten dzień, kiedy mój Mr perfect cat, czyli Champion UA*Nonpareil Faust przechodzi na emeryturę. Długo dojrzewałam do tej decyzji, ale Faust to ojciec, dziadek i pradziadek wielu wspaniałych kotów w naszej hodowli i kilku hodowlach w Europie i wydaje mi się, że czas podarować mu wspaniałe beztroskie życie z kimś, kto pokocha go tak mocno jak ja.

Wydaje mi się jakby to wczoraj a nie 5 lat temu Наталка Єловська przyjechała do nas po WCH Gucci Ars Britannica*PL. Kiedy siedziałyśmy przy kawie na Starym Mieście w Warszawie i rozmawiałyśmy o kotach, kiedy przyjechał mały i śliczny niebieskooki Faust....

Myślę, że ta współpraca dała obu naszym hodowlom dużo dobrego, a oba kocurki stworzyły wiele małych kloników.

Наталка, спасибо за Фауста <3 Это отличный мальчик и он принес много радости и хороших генов в наше разведение. Пора подарить ему новую маму и отличный новый дом. Спасибо, что доверились мне.

Faustynek jest już po kastracji, ma też wyczyszczone ząbki i powolutku zaczyna się rozglądać za nowym domkiem - dla niego najlepszy domek będzie bez małych dzieci i jeśli z kotem do towarzystwa to dziewczynką albo malutkim kociakiem - może jednym z naszych?, bo je Faust lubi i całe życie w naszej hodowli spędził zawsze z jakąś kotką do pary.

Zapraszam do kontaktu. Dopuszczamy adopcję zagraniczną w przypadku kochającego i odpowiedzialnego domu.

The day has come and my Mr perfect cat - Champion UA*Nonpareil Faust retires. I matured for a long time to make this decision, but Faust is the father, grandfather and great-grandfather of many wonderful cats in our cattery and several catteries in Europe and it seems to me that it is time to give him a wonderful, carefree life with someone who will love him as much as I do.

It seems like yesterday and not 5 years ago when Наталка Єловська came to us to take WCH Gucci Ars Britannica*PL. We were sitting over coffee in Warsaw's Old Town and talking about cats. Meanwhile little and lovely blue-eyed Faust arrived. I think that this cooperation gave both catteries a lot of good and both males created many small clones :)

Faust has been neutered today, his teeth have also been cleaned and he is slowly starting to look for a new home -preferably without small children and if with a cat, then rather with a female cat or a tiny kitten - maybe one of ours? - because Faust likes them and spent his whole cattery life having female friends as a companion.

Feel free to contact me about our sweet boy. He can live abroad in Europe if the home will be loving and reliable.

 CH UA*Nonpareil Faust CH UA*Nonpareil Faust  


6 lipca 2021 Kastracje - koty do adopcji - zmiany w hodowli - trudne wybory

 
Coś się kończy, coś zaczyna...
 
Lato w Ars Britannice jest nie tylko pracowite, pełne wyzwań kocich i osobistych, ale także pełne finalizacji trudnych decyzji o przyszłości, do których dojrzewałam od miesięcy.
Ci, którzy znają naszą hodowlę, wiedzą, że poza nielicznymi wyjątkami, nasze kotki mają tylko kilka miotów i dość szybko przechodzą na wczesne emerytury, a kocury zmieniają domki młodo, tak by ich życie było pełne kociej beztroski i gwarancji właścicieli na wyłączność.
Większość wie, że trudno mi rozstawać się z moimi kotami, mimo, że część z nich wraca na wakacje, czy dzięki Opiekunom pozostaje ze mną w kontakcie.
Nie raz usłyszałam z powodu adopcji wiele niezbyt budujących słów, więc proszę o łagodność w ocenie. Wierzę głęboko, że moje koty dostają wspaniałe domy, mądrych, opiekuńczych, nowych Właścicieli i że robię dobrze.
W ostatnich tygodniach kastratkami zostały: Wanilka Zojka*PL, Kylie Ars Britannica*PL, Ignasia Ars Britannica*PL, a w tym tygodnia do grona beztroskich kastratów dołączy także nasz wspaniały flagowy reproduktor CH Nonpareil Faust.
To oznacza, że w najbliższym czasie będziemy szukali nowych domów adopcyjnych dla kilku niezwykłych kotów, bo oprócz tych ostatnio wykastrowanych dojrzeliśmy także do rozstania z Umą i Willow, kotkami, które nie zostały mami w naszej hodowli, a jednak zostały w hodowli.
Domku będziemy szukać także dla czekoladowego srebrnego kocurka Browniego [brata Bibi], który w skutek zmiany sytuacji rodzinnej, wrócił jakiś czas temu do naszej hodowli.
Więcej informacji znajduje się na naszej stronie: ADOPCJE
Adopcje są odpłatne, a my do wyboru domów dla naszych kotów podchodzimy bardzo odpowiedzialnie. Tradycyjnie proszę o telefony w tej sprawie.
Tylko niektóre z kotów będą odpowiednie do domów z małymi dziećmi. Są to koty młode, ale już dorosłe i z przyzwyczajeniami. Czas ich adaptacji będzie dłuższy niż maluszków, ale są kochane, piękne i będą wspaniałymi towarzyszami.
To nie koniec kastracji i zmian w tym roku, ale o tym kiedy indziej.
 
 
CH UA*Nonpareil Faust Kylie Ars Britannica*PL  
 Willow Ars Britannica*PL
   
 
 
Something ends, something begins ..
.
The summer at Ars Britannica is not only busy, full of feline and personal challenges, but also full of finalizing difficult decisions about the future, which I have been maturing for months.
Those who know our cattery are aware that, apart from a few exceptions, our females have only a few litters and they go into an early retirement quite quickly, and males change their homes at young age, so that their life would be carefree and spoiled.
Most of you know that it is difficult for me to part with my cats, despite the fact that some of them come back for holidays, or thanks to the new Owners, send me photos and messages.
I have heard many not very pleasant words due to adoption decisions, so please be gentle in your assessment. I strongly believe that my cats get great homes, wise caring new Owners and that I am doing well.
In recent weeks, the following became neuters: Wanilka Zojka*PL, Kylie Ars Britannica*PL, Ignasia Ars Britannica* PL. This week our flagship stud boy CH Nonpareil Faust will join the group of carefree castrates.
This means that in the near future we will be looking for new adoption homes for some beautiful wise cats, because apart from the recently neutered cats, we have also matured to part with Uma and Willow, girls who didn’t become mothers in our cattery, but still stayed with us.
We will also be looking for a forever home for a chocolate silver boy Brownie, who, due to a change in his family situation, returned to our cattery some time ago.
More information is available on our website: ADOPCJE
Adoption is paid, and we approach the choice of houses for our cats very responsibly.
Traditionally, I am asking for phone calls in this matter. Only some of the cats will be suitable for homes with young children. They are young cats, but grown up and with some habits. Their adaptation time will be longer than that of babies, but they are lovely nature, beautiful and will be wonderful companions.
This is not the end of castration and changes this year, but more about it some other time.