31 marca 2024
Szanowni Państwo, w ten piękny wiosenny dzień, życzymy Państwu radosnych i rodzinnych, wspaniałych Świąt. Najlepsze życzenia od nas i kotów z Ars Britanniki.
Dear Friends, we wish you lots of joy and happy Easter. Best Spring wishes from us and our fur Ars Britannica*PL family 🐣🌷🪻
 

18 grudnia 2023 Wesołych Świąt!!
 
Szanowni Państwo,
W tym wyjątkowym czasie roku, pragniemy serdecznie podziękować naszym Klientom za obecność i zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Państwa wsparcie dla naszej hodowli jest niezmiernie ważne i zachęca do dalszej pracy hodowlanej i hodowania jeszcze piękniejszych kotów

Życzymy Wam radości, ciepła oraz pozytywnych wzruszeń w tym magicznym okresie. Niech obecność Waszych ukochanych kotów Brytyjskich przyniesie nie tylko uśmiech na twarzy, ale także poczucie spokoju i szczęścia. Niech każdy dzień Świąt Bożego Narodzenia będzie napełniony miłością, harmonią i wzajemnym zrozumieniem.

Wraz z nadejściem Nowego Roku 2024, składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia obfitości. Niech ten rok przyniesie Wam mnóstwo sukcesów, spełnienia marzeń i niezapomnianych chwil z naszymi puszystymi przyjaciółmi. Dziękujemy za zaufanie i nieustające wsparcie. Nie możemy się doczekać, aby kontynuować naszą wspólną podróż przyszłym roku. Wszystkiego najlepszego i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
 

25 stycznia 2023 Urlop szkoleniowy w hodowli

Drodzy Państwo, w dniach 25-29 stycznia planujemy urlop od aktywnosci internetowej hodowli ze względu na udział w specjalistycznych szkoleniach. Wracamy w poniedziałek z nową energią! Pozdrawiamy!
Dear Clients we are on holidays from internet activity from 25th to 29th January due to speciality trainings. We'll be back on Monday. Best greetings!
 

16 stycznia 2023 Już drugi tytuł Best in Show dla Celesty!

?⭐️ Best in Show dla Celesty! ⭐️?
Po pracowitym weekendzie, wspaniałe wieści z Holandii. Na Międzynarodowej Wystawie FIFE Felicat w Ulft kotka International Champion Celeste Ars Britannica*PL ukończyła wczoraj tytuł Premiora i rozpoczęła tytuł International Premior.
W pierwszej ocenie otrzymała także nominację do Best in Show od sędziego Alexeya Schukin, a w drugiej ocenie od sędziego Dietmara Sagurskiego dostała tutył ❤️?Najkochańszej kotki sędziego?❤️ i także nominację do najlepszego kota wystawy. Celeste wygrała Best in Show ???
To już drugi tytuł ?Best in Show? i trzeci NOM BIS dla Celeste – poprzedni otrzymała 13 listopada 2022 na wystawie w Beverwijk.
Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy Pani Jadwidze Kluiter-Jassyk! ?? Brawo Celesta! Zdjęcia z wystawy w Ulft już wkrótce.
 
 

 


12 stycznia 2023 Zdjęcia dostępnych kociąt już na stronie: Dostępne kocięta

 Indigo Ars Britannica*PL Roderick Ars Britannica*PL Simon Ars Britannica*PL

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki Adopcje: kilka starszych i pohodowlanych kotów szuka domu.

Sir Harry from Irena's Dream*DE  


 

23 grudnia 2021 Najlepsze życzenia
 
Kochani, od jutra robimy sobie świąteczną przerwę od social mediów aż do Nowego Roku.
Oczywiście pojawią się jeszcze brakujące kartki naszego tegorocznego Kalendarza Adwentowego.
Dziękujemy za wszystkie nadesłane przez Państwa zdjęcia i filmiki, każdy wywołał uśmiech i radość, że nasze koty są kochane, zadbane i szczęśliwe.
Dziękujemy także za Państwa obecność przez cały rok, wszystkie pozytywne opinie na stronie Facebooka, gwiazdki na Google maps, komentarze i like'i. Świat ewoluował i każde takie działanie jest potwierdzeniem tego, co robimy i jakie są koty z Ars Britanniki.
Ten rok obfitował w wiele zmian, starsze koty odeszły na zasłużone emerytury, przybyły nowe koty i nowe plany hodowlane, współprace i przyjaźnie. Uzupełniliśmy badania genetyczne, echa serc dla kocurków, doksztalcilismy się i wciąż stawiamy na rozwój, pasję, jakość, a przede wszystkim miłość do kotów, która jest na stałe wpisana w nasze dna.
W nadchodzące Święta życzymy Państwu radości, czasu z najbliższymi, oczywiście mruczącego kota na kolanach i spokoju, a w 2022 roku przede wszystkim zdrowia, odrobiny normalności i wielu marzeń do spełnienia, bo posiadanie celu i dążenie do jego realizacji nadaje sens i barwy naszej codzienności.
Rodzinnie z kotami i psami życzymy więc Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego 2022 Roku. Do zobaczenia po 2 stycznia!
 
 

18 grudnia 2021 Przerwa świąteczna
 
Drodzy Państwo,
z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu radosnych, spokojnych Świąt i zdrowia oraz pomyślności w Nowym Roku.
 
Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego corocznego Kalendarza Adwentowego Ars Britanniki na profilu instagramowym @arsbritannica.
Zapraszamy w przyszłym roku i dziękujemy, że jesteście Państwo z nami. 
 
 
 

2 grudnia 2021 Kalendarz Adwentowy Ars Britanniki #dzień2
 
Kochani, dzisiaj Icebear Ars Britannica - nasz srebry reproduktor. Cudowny biały miś o szmaragdowych oczach.
Ho!Ho!Ho! Miłego dnia!

 


1 grudnia 2021 Kalendarz Adwentowy Ars Britanniki #dzień1

???Kochani, jak co roku zaczynamy Adwentowy Kalendarz Ars Britanniki - oczywiście Wy także, podobnie jak w latach ubiegłych możecie wziąć w nim udział, przesyłając nam zdjęcia kotów z Ars Britanniki w światecznej odsłonie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..???
Dzisiaj zaczynamy od jednego z naszych reproduktorów NL*Jadwiga's Ramses.
Ramses to ogromny kocurek o misiowym, gęstym futerku, wielkich zielonych oczach i malutkich uszkach. Choć naprawdę ogromny, jest łagodny i kochany?❤
Mamusia Ramsesa Celeste urodziła się w naszej hodowli i jest córką Sienny i Fausta ❤
Milego oglądania i bądźcie z nami w tym przeświątecznym czasie❤
#kalendarzawentowyarsbritanniki #havefunforChristmas


 

24 listopada 2021 Przerwa hodowlana, podsumowania, badania HCM i badania genetyczne, koty do adopcji
 
Dzień dobry,
wiem, że część z Państwa czyta moje posty i śledzi życie naszej hodowli, niektórzy zostali opiekunami urodzonych w naszej hodowli kotów, czy dorosłych kotów pohodowlanych, niektórzy może planują maluszka z Ars Britanniki.
Wszystkim, którzy są z nami już 13 rok bardzo dziękuję za wsparcie, motywację i feed back. W tym roku powitaliśmy na świecie wiele pięknych zwierząt, niestety pożegnaliśmy także wspaniałych Przyjaciół zarówno tych ludzkich, kocich jak i psich. Podobno w życiu musi być równowaga, więc z pokorą i pamięcią przyjmujemy pożegnania, a z nadzieją i optymizmem każde nowe życie.
Pomimo, że jeszcze kilka kociąt w obserwacji biega po naszym domu, to oficjalnie zaczynamy przerwę hodowlaną. Nie oznacza to, że zamykamy hodowlę i jedziemy na wakacje – tak byłoby pięknie, ale to na razie niemożliwe – oznacza to, że w najbliższych miesiącach nie oczekujemy nowych kociąt, a czas ten przeznaczamy zawsze na rozwój hodowli i codzienną troskę o nasze stadko.
Koty są z nami nieprzerwanie od wielu lat. W naszej hodowli dość szybko przechodzą na emeryturę i tak jak obecnie Queenie, Magnolia, Magnus i William, czekają na nowe świadome domy. Każdy z naszych kocich weteranów – to pewnie duże słowa, bo zwykle kastrujemy koty 3-6 letnie – opuszcza hodowlę po kastracji, z wyczyszczonymi ząbkami, często pakietem badań genetycznych i oczywiście aktualnymi szczepieniami, wyprawką i rodowodem.
Wielokrotnie pisałam już, że adopcje nie są dla nas łatwe. Kot adopcyjny jest dorosły, ma swoje przyzwyczajenia, u nas często lubi ciszę i spokój. To jest kot piękny, kochany, ale także wymagający. Stąd o adopcjach zawsze rozmawiam telefonicznie – bo dla naszych dorosłych przyjaciół szukamy domów, gdzie znajdą szczęście na wiele lat i zarówno kot, jak i nowa rodzina, mają na tym zyskać i wzajemnie się uzupełniać.
Z tego powodu adopcje zostawiamy są często na koniec roku, gdy nasze kociaki są już najczęściej w nowych domach i mamy trochę więcej czasu na wszystko.
Ostatnie miesiące to także inwestycja w zdrowie naszych kotów. Kocury pięknie przeszły echa serduszek, a wszystkie koty w naszej hodowli badania genetyczne. Wiemy już dokładnie, jakie cechy genetyczne niosą nasze nowe i starsze pokolenia, planujemy mioty na kolejny rok. Tradycyjnie współpracujemy przy tych planach z zaprzyjaźnionymi hodowlami w Polsce i za granicą.
Tą część hodowania uwielbiam. Ktoś zapytał mnie kiedyś na ile do przodu planuję – zwykle na 3-5 lat, bo koty muszą się urodzić, dorosnąć, czasem skądś przyjechać… a i tak natura ma ostatnie słowo i czasem, gdy marzysz o kotce w wymarzonym kolorze, rodzi się kocurek ?, a czasem nie planujesz, a w hodowli pojawia się nowy skarb, bo zwyczajnie zawrócił Ci w głowie ?
I tak niedawno z hodowli Zojka przyjechała do nas nowa złota pointka, którą niedługo pokażę na stronie. Jest dla mnie wyjątkowa, bo jak kiedyś Hermiona Silverium, tak teraz Naommi, urodziła się w naszej hodowli.
W tym roku z dalekiej Rosji dołączył do nas Leonardo, a z Mołdawii Prince i Tutti.
Na początku roku pojawi się jeszcze jeden wspaniały kocurek. Nie mogę się go doczekać, bo niesie geny mojej pierwszej kotki Ellady, która odeszła od nas niespodziewanie. I tak czas zamyka pętlę.
Dzisiaj bardzo refleksyjnie, ale mimo to z nutką optymizmu na przyszłość.
Najbliższe miesiące chciałabym poświęcić na aktualizację strony, trochę nowych zdjęć naszych dorosłych kotów, a trochę po prostu na czas z kotami.
Osoby, które chciałyby dać świadomy i mądry dom naszym kotom adopcyjnym, proszę o kontakt. Chętnie opowiem o każdym z nich.
Oczywiście nie znikamy z Facebooka, Instagramu i naszej strony internetowej, ale w najbliższych tygodniach będzie nas mniej. Podładujemy bateryjki i wrócimy do Państwa z nowymi maluszkami i planami na przyszłość.
Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy, że jesteście z nami.