26.02.2024 Dostępne kocięta nakolankowe i hodowlane więcej informacji >>tutaj<<
 
Giovanni Ars Britannica*PL Anthony Ars Britannica*PL
     
Nacho Ars Britannica*PL Nevada Ars Britannica*PL
Gaspar Ars Britannica*PL Greyson Ars Britannica*PL

 
31.01.2024 Dostępne kotki dorosłe do adopcji, więcej informacji >>tutaj<<
 
    
 

 

 
Witamy w hodowli kotów brytyjskich Ars Britannica*PL.kocieta
 

Miłość do Brytyjczyków i ich niezwykły charakter sprawiły, że dziś mieszka z nami i przynosi nam radość kilka wspaniałych kotów.

Ars Britannica*PL to jedna z pierwszych pionierskich hodowli wprowadzających do Polski nowe odmiany barwne kotów brytyjskich. W naszej hodowli  znajdziecie Państwo koty i kocięta szynszylowe - czarne srebrne i złote cieniowane oraz srebrne i złote colourpoint

"W starożytnych czasach koty były traktowane jak bogowie; nigdy o tym nie zapomniały." - Terry Pratchett

Koty Ars Britannica*PL cechuje wybitne pochodzenie, zdrowy dobór genetyczny, a przede wszystkich wspaniałe usposobienie i proludzka natura. Nasze zwierzęta to dobrze ułożeni koci arystokraci, którzy przy bliższym poznaniu okazują niezwykły charakter - przyjacielskość, empatię i towarzyskość.

Nasze koty pochodzą z najznakomitszych linii hodowlanych z Holandii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Mołdawii, Szwajcarii, Rosji, Czech i wielu innych. Każdego z nich wybraliśmy osobiście. Nowe pokolenia rodzą się i rosną na naszych kolanach. Choć nie zawsze zostają z nami na całe życie, to stają się częścią naszej rodziny, są kochane i zadbane, dzielą z nami codzienność, asystują przy pracy. Dzięki temu koty Ars Britannica*PL są bardzo socjalne i towarzyskie - te cechy przekazują zdrowemu, pięknemu potomstwu. Nasze kocięta trafiają zarówno do kochających domów, jak i dobrych hodowli na całym świecie.

Koty czarne srebrne cieniowane BRI ns 11, wbrew nazwie, mają przepiękne śnieżnobiałe futro, zaledwie przysmużone odcieniem czarnego cieniowania. U najpiękniejszych przedstawicieli tego koloru cieniowanie jest prawie nie widoczne. Od 2014 roku nasza federacja - FIFE - nie rozróżnia już podziału na koty BRI ns 11 black silver shaded i BRI ns 12 black chinchilla, czyli jaśniejszą wersję shaded.

W naszej hodowli preferujemy koty o bardzo jasnym futrze i słodkiej ekspresji pyszczka. Koty ns 11 mają czarne poduszeczki łapek i piękny czarny obrys ceglanego nosa i czarną maskarę wokół szmaragdowo zielonych okrągłych oczu.

Szynszyle to koty znacznie mniejsze od tradycyjnie ubarwionych brytyjczyków, średnia waga kotki to 3,5 kilo, kocura od 4 do 7 kilo w zależności od linii genetycznej. Futerko kotów shaded ma miękki podszerstek i sztywniejszą tzw. cripsy warstwę okrywową. Sreberka to czteronożni przyjaciele na dobre i na złe, kochający swoich opiekunów i z sympatią odnoszący się do gości zjawiających się w naszym domu. Uwielbiają być blisko i prawie zawsze szukają naszych pieszczot i czułości, są też na swój wyjątkowy sposób gadatliwe. Mimo to, nie są to koty absorbujące i nie wymagają ciągłej uwagi i opieki.

W naszej hodowli oprócz ubarwienia black silver shaded, znajdziecie Państwo także koty srebrne i złote niebieskookie w ubarwieniu point. Mają wspaniałe chabrowe oczy i białe futerko wyzłocone lub wysrebrzone na łapkach, masce pyszczka i ogonie. Są wyjątkowo piękne i unikalne.

Trzecie ubarwienie nad którym pracujemy to wspaniałe wiewiórki, czyli koty złote. Zarówno czarne, niebieskie, liliowe, jak i czekoladowe oraz cynamonowe. Wszystkie mają wspaniałe futra, zielone oczy i przypominają kota z filmu Shrek. 

Niezależnie od ubarwienia koncentrujemy się na hodowaniu kotów o socjalnej naturze. Wszystkie nasze kotki są wspaniałymi troskliwymi matkami, z miłością wychowują i karmią potomstwo sprawiając, że nasze małe mruczące kulki wyrastają na piękne koty o kochanych charakterach. Natomiast kocury to wielkie puchowe niedźwiadki, które uwielbiają słodkie nic nie robienie, randki z kotkami, masę pieszczot oraz smakołyków.

Zapraszamy do poznania naszych kotów bliżej. Więcej o życiu naszej hodowli w zakładce: Aktualności oraz w mediach społecznościowych Ars Britanniki.

Szczegółowe informacje o aktualnych miotach znajdziecie Państwo w zakładce: Kocięta.

Pozdrawiamy serdecznie

Anna i Rafał Ferenc - Ars Britannica*PL

 


Zalety naszej hodowli


ZDROWIE 

Kocięta od urodzenia są pod opieką profesjonalnej kliniki weterynaryjnej OCHwet w Warszawie. 

Wszystkie koty w naszej hodowli mają przebadaną grupę krwi w celu uniknięcia konfliktu serologicznego u kociąt oraz niezbędne badania genetyczne na przenoszenie cech fenotypowych jak kolor, rozjaśnienie, długi włos, gen point, czekolada, agouti itp.

Nasza hodowla jest wolna od PKD - wszystkie koty hodowlane zostały przebadane na obecność genetycznego PKD - (Polycystic Kidney Disease) i nie przenoszą genetycznych chorób nerek. Korzystamy z obsługi laboratoriów: Zoogen Rosja, Neogen USA, Orivet Genetic Pet Care, Australia. 

 

Wszystkie koty w naszej hodowli mają regularnie wykonywane testy krwi i są wolne od FIV [wirusa niedoboru immunologicznego kotów] oraz FELV [kociej białaczki].

Wszystkie kocury hodowlane mają przebadane serca i nie występują u nich symptomy HCM. 

Nasze koty są regularnie odrobaczane i szczepione. Przy szczepieniach każdego miotu całe stado hodowlane przechodzi rutynową kontrolę weterynaryjną.

Wszystkie koty opuszczają naszą hodowlę zachipowane i zarejestrowane w systemie SAFE - ANIMAL. 

 


 SOCJALIZACJA

Nasze koty są dużą częścią naszego życia i  dlatego są bardzo socjalne i bez problemu adaptują się w nowych domach.

Kocięta otrzymują rodowód FIFE, bogatą wyprawkę, drapaczek oraz książeczkę zdrowia. Na każdym etapie ich rozwoju służymy Państwu radą i cieszymy się, otrzymując informacje, co słychać u naszych podopiecznych.

 

 

 


ROZWÓJ

Rodzice naszych kociąt pochodzą z wybitnych europejskich linii hodowlanych w Szkocji, Rosji, Niemczech, Belgii, Estonii, Austrii, Czech, Ukrainy, Mołdawii, Holandii i wielu innych.

Zostali wytypowani nie tylko ze względu na wyjątkową urodę i zgodność z wzorcem rasy, ale również wspaniałe charaktery, zdrowie i dalekie pokrewieństwo genetyczne, tak by nasze kocięta rodziły się piękne i wolne od chorób powstających w skutek zbyt bliskiego krzyżowania.

Koty w naszej hodowli regularnie biorą udział w wystawach i są poddawane weryfikacji. To pozwala nam hodować jeszcze ładniejsze rasowe kocięta.

Nasza hodowla współpracuje z kilkoma hodowlami w Europie, wspólnie pracujemy nad wzorcem kotów srebrnych cieniowanych, point oraz złotych, wymieniamy się doświadczeniami i hodujemy piękne kocięta o wspaniałych charakterach.


PASJA

Hodowanie kotów jest dla nas wielką pasją i wyzwaniem. Miłość do kotów brytyjskich sprawiła, że podporządkowaliśmy dużą część naszego czasu hodowli. Pracujemy nad tworzeniem kotów o wspaniałej psychice, zachwycającym wyglądzie i niezawodnym zdrowiu. Staramy się stworzyć im, jak najlepsze warunki bytowe, zapewnić zbilansowaną, smaczną dietę, właściwą opiekę weterynaryjną oraz codzienną troskliwą opiekę i miłość.

Zakup kota to decyzja na kilka lat i dlatego z dużą troską wybieramy mądre i świadome domy dla naszych wychowanków. 

 

 


EDUKACJA

W trosce o rozwój hodowli i dla zapewnienia właściwego dobrostanu naszych pupili, regularnie bierzemy udział w szkoleniach i webinarach. Pogłębiamy wiedzę z zakresu weterynarii, genetyki, behawioryzmu, dietetyki, właściwej opieki i pielęgnacji na kotami.  Na co dzień służymy Państwu radą i wsparciem.

 

 

  

 


WYSTAWY

Od 12 lat regularnie bierzemy udział w międzynarodowych wystawach kotów rasowych FIFE. Nasze koty poddawane są wnikliwej ocenie sędziowskiej i zgodności ze standardem kota brytyjskiego w hodowanych przez nas kolorach. Koty zdobywają certyfikaty, tytuły oraz wyróżnienia wystawowe. Wystawy to wspaniała możliwość kontaktu z pasjonatami kotów i innymi hodowcami, skorzystania z wiedzy i doświadczenia sędziów fenologicznych i pokazania naszych kotów na żywo odwiedzającym. 

 

  


PRZYNALEŻNOŚĆ

Pozytywnie przeszliśmy weryfikację i jesteśmy certyfikowaną hodowlą pod auspicjami FIFE. Należymy do FPL i podlegamy pod klub No Problem. Jesteśmy także członkami prestiżowego klubu Rasowych Kotów Brytyjskich Bri Cat Club oraz Klubu Hodowców Kotów Rasowych Royal Canin.

Jako jedna z pierwszych hodowli kotów rasowych przeszliśmy pozytywną weryfikację Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w zakresie dobrostanu zwierząt oraz prowadzenia hodowli zgodnie z normami Unii Europejskiej. Od 24 sierpnia 2021 Ars Britannica oficjalnie widnieje w rejestrze Powiatowego Urzędu Weterynarii jako hodowla zatwierdzona. 

 

 


   

Znajdziesz nas także w mediach społecznościowych:

   


Kliknij na obrazek, żeby powiększyć