ADOPCJE : Aktualizacja 6 stycznia 2021


W tym roku będziemy szukać kilku domków adopcyjnych. Jeśli poszukujecie Państwo dorosłego kota lub kotki, już ułożonego i po zabiegu kastracji, prosimy zapoznać się z informacjami poniżej i skontaktować z nami osobiście.

W naszej hodowli koty dość szybko kończą karierę hodowlaną. Zależy mi, by gdy spełnią swoją rolę w programie hodowlanym, trafiały do nowych domów, jeszcze jako młode i łatwo adoptujące się zwierzęta. To nasi przyjaciele i dlatego z troską szukamy im ludzi/rodzin na całe kocie życie.

Kastraty w hodowli spadają na bardzo niskie miejsce w hierarchii, są zwykle gorzej traktowane przez koty niekastrowane, a dodatkowo wymagają mniej kalorycznej diety. Jednak przede wszystkim potrzebują jeszcze więcej miłości i troski człowieka. Z tego powodu w naszej hodowli mieszka tylko jedna kastratka, reszcie kotów kończących karierę znajdujemy nowe domki, z którymi pozostajemy w kontakcie i gdzie nasze koty są bezgranicznie kochane.

Czasami zmieniamy plan hodowlany lub widzimy, że kot czy kotka ewidentnie czuliby się lepiej w domu bez dużej ilości zwierząt, takie koty są kastrowane nawet przed jakimkolwiek miotem i trafiają do nowych właścicieli.

Osoby chętne do stworzenia domów adopcyjnych dla naszych kotów prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej i bezwzględnie wizyta w naszej hodowli. Adopcja jest odpłatna.

Kot i przyszły właściciel muszą się polubić.  


 Magnolia Ars Britannica*PL

MAGNOLIA ARS BRITANNICA*PL

O: CH Hadrian Ars Britannica*PL [BRI ns 11]

M: SC GB*Torridonian Elora Danan [BRI ns 12]

bri ns 11/12 - czarny srebrny cieniowany 

[Kastracja: 21 października 2021 + sanacja jamy ustnej, rodzice przebadani na PKD Animal DNA Laboratory Australia]

Status: dostępna do adopcji 


WILLIAM ARS BRITANNICA*PL 

O: JCH Erle Brave Heart*RU [BRI ny 21 33]

M: RU*Neolit Golden Zabava Putyatichna [BRI ny 21 33]

BRI ny 21 33 - czarny złoty point 

[Kastracja + sanacja jamy ustnej, badania genetyczne PKD clear, grupa krwi A - Zoogen Rosja]

Status: dostępny do adopcji [Może zmienić dom z Magnolią]


Kilka słów o aktualnie dostępnych do adopcji kotach:

Poniżej kilka słów o naszych kotach adopcyjnych, więcej zdjęć i informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie lub uzyskacie ode mnie telefonicznie. Koty do domów bez małych dzieci. Mogą zmienić dom do pary lub oddzielnie. Reszta informacji w poście poniżej:
 
Kochani,
Post kieruję do osób kochających koty i świadomych ich potrzeb. Ci, którzy znają już jakiś czas naszą hodowlę, wiedzą, że koty są u nas kochane, zadbane i często kończą szybko swoją karierę hodowlaną.
 
Dzisiaj szukam domu/domków, dla moich dwóch starszych srebrnych dziewczynek - Queenie i Magnolii Ars Britannica*PL, srebrnego kocurka z Holandii NL*Jadwiga's Magnus i złotego pointa William Ars Britannica.
Każdy z kotów ma własną historię i chętnie opowiem o niej telefonicznie. Wszystkie są wykastrowane, przeszły sanację jamy ustnej, mają aktualne szczepienia i są zaczipowane.
 
Zarówno William jak i Magnus nie bardzo odnajdywali się w roli reproduktorów. William wolał patrzeć przez okienko, jeść i spać, a Magnus swoje awanse zwykle kończył na lizaniu kotki po uszku i przytulaniu się. Nie lubię walczyć z naturą, więc postanowiłam, że chłopcom lepiej będzie w domach, gdzie dostaną 100 % uwagi i miłości i już nic nie będą musieć.
 
Ale po kolei. William urodził się w mojej hodowli, jest synem dwóch pięknych kotów z Rosji i imponuje urodą. Ja nazywam go "zła królowa", bo zawsze ma ofuczony wyraz pyszczka i generalnie nie przepada za jakąś głębszą interakcją ze mną. Woli kotki i zawsze miał koleżankę do towarzystwa.
Aktualnie dzieli pokój z Queenie, dobrze zna także Magnolię. Nigdy nie znaczył. Myślę, że potrzebuje domu gdzie będzie spokojnie. Bez małych dzieci, bez oczekiwań, że kot musi. Co do „musi”, to Williama trzeba czesać, bo ma ultra gęste futerko. Ma też dość krótki pyszczek, więc czasem wymaga czyszczenia oczu. Lubi jeść zarówno suchą jak i mokrą karmę. Trzeba także pilnować jego ząbków, były czyszczone, ale Pani Doktor zaleciła kontrole przy okazji szczepień. William urodził się w marcu 2019.
 
Z Williamem mieszka Queenie. Urodziła się w styczniu 2017. Jest kompaktową kotką o pięknych zielonych oczach i gęstym futerku, które dwa razy do roku wyczesujemy gruntownie, podobnie jak u większości kotów z jej linii. Queenie to super mama i pewnie mogłaby jeszcze długo być kotem hodowlanym, ale jest drobna jak to sreberko, więc postanowiłam, że już wystarczy dzieci i czas na wczesną emeryturę.
Queenie jest układna, nie wadzi nikomu, lubi nasze kocury a z kotkami nie wchodzi w negatywne interakcje. Ostatnio często widzę jak lata za piłeczką czy myszką. To kotka do spokojnego domu. Nie agresywna, ale także nie spragniona na razie trzymania na kolankach - raczej biegania za piórkiem, pełnej miseczki i przymilenia się od czasu do czasu.
 
Kolejna księżniczka to Magnolia Ars Britannica*PL - jest córką naszej Supreme Championki Torridonian Elora Danan, czyli Cleo i Pączka, Championa Hadrian Ars Britannica*PL [gdyby ktoś chciał poszukać sobie rodziców na naszej stronie w zakładce Weterani].
Magnolia jest przepięknie biała i ma ogromne zielone oczy. To klonik mamy, choć w przeciwieństwie do niej, nie lubi aparatu jak ognia. Stąd zdjęcia są jak są. Magnolia była świetną mamą. Niestety zrobiłam chyba zbyt długą przerwę od ostatnich dzieci, a Magnus ukochał ją dość platonicznie i u Magnolii zaczęło się ropomacicze. Choć pewnie do prostego wyleczenia i pewnie mogłaby dać mi jeszcze miot, zdecydowałam, że wolę mieć zdrową kotkę niż obietnicę kociąt i ryzyko dla niej. Magnolia została kastratką.
 
Nie lubi być na rękach, ale kocha oglądać, podglądać, latać za piórkiem czy piłeczką i oczywiście jeść. Jest dostojna i spokojna. Mieszka w pokoju z Magnusem i nasz królewicz jest jej towarzystwem zachwycony, bo jak każdy z moich kocurów przywykł do życia do pary. Tych dwoje świetnie znalazłoby się we wspólnym domu, bo Magnus jest towarzyski i lubi pieszczoty, głaskanie, buziaki i do tego gada jak mała srebrna papużka, a Magnolia siada i obserwuje te jego wyczyny, a potem przytula się do Magnusa, albo daje mu pieszczotliwie z łapy, w zależności od humoru.
Magnolia urodziła się w czerwcu 2016, jest średnich rozmiarów jak na sreberko. Podobnie jak pozostałe koty szuka domu bez małych dzieci, spokojnego, świadomego. Myślę, że najchętniej z którymś z naszych kotów do pary.
 
Został jeszcze NL*Jadwiga's Magnus, który przyjechał do nas z Holandii. Wymarzyłam go sobie i tylko zapomniałam w liści marzeń dodać, że chciałabym mieć po nim kocięta. Los ma poczucie humoru, bo Magnus to piękny, średnich rozmiarów ale krępej budowy kocur, z super futrem, rozbudowanymi policzkami i pięknym kolorem oczu. Magnus lubi się przytulać, rozmawiać ze mną, jest nieagresywny i nigdy nie znaczył. Miał u nas dwa mioty.
Magnus na zmiany reaguje zapuchnięciem jednego oczka. To mija po podaniu kropel, ale kocurek potrzebuje spokojnego, fajnego domu, gdzie pokaże jeszcze pełniej swój super charakter. Tak jak wspominałam uwielbia mieć kotkę do towarzystwa. Magnus urodził się w styczniu 2018.
 
Wszystkie opisane koty mają ustaloną grupę krwi, fiv, felv negative, badanie genetyczne na pkd [Magnolia po rodzicach], reszta nowiutkie z Zoogen Rosja, Magnus pełny profil genetyczny [Neogen USA]. Każdy z kotów jest dla mnie ważny i kastracje podyktowane były dobrem kotów. Myślę, że jako kastratom będzie im lepiej i mam nadzieję na super domki dla mojej czwórki.
 
Adopcje są odpłatne, każdy kot otrzymuje wyprawkę, rodowód, ma aktualne szczepienia, jest po kastracji, sanacji jamy ustnej, badaniach genetycznych. Możliwa adopcja zagraniczna. Trzy z kotów urodziły się na moich rękach i spędziły ze mną całe życie.
 
Linki do stron kotów poniżej. Znajdziecie tam ich zdjęcia i niezbędne informacje. Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania telefonicznie.
Pozdrawiam i dziękuję
 
Strony kotów:
NL*Jadwiga's Magnus - wstępna rezerwacja
Queenie Ars Britannica - w nowym domu