ADOPCJE  


W tym roku będziemy szukać kilku domków adopcyjnych. Jeśli poszukujecie Państwo dorosłego kota lub kotki, już ułożonego i po zabiegu kastracji, prosimy zapoznać się z informacjami poniżej i skontaktować z nami osobiście.

W naszej hodowli koty dość szybko kończą karierę hodowlaną. Zależy mi, by gdy spełnią swoją rolę w programie hodowlanym, trafiały do nowych domów, jeszcze jako młode i łatwo adoptujące się zwierzęta. To nasi przyjaciele i dlatego z troską szukamy im ludzi/rodzin na całe kocie życie.

Kastraty w hodowli spadają na bardzo niskie miejsce w hierarchii, są zwykle gorzej traktowane przez koty niekastrowane, a dodatkowo wymagają mniej kalorycznej diety. Jednak przede wszystkim potrzebują jeszcze więcej miłości i troski człowieka. Z tego powodu w naszej hodowli mieszka tylko jedna kastratka, reszcie kotów kończących karierę znajdujemy nowe domki, z którymi pozostajemy w kontakcie i gdzie nasze koty są bezgranicznie kochane.

Czasami zmieniamy plan hodowlany lub widzimy, że kot czy kotka ewidentnie czuliby się lepiej w domu bez dużej ilości zwierząt, takie koty są kastrowane nawet przed jakimkolwiek miotem i trafiają do nowych właścicieli.

Osoby chętne do stworzenia domów adopcyjnych dla naszych kotów prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej i bezwzględnie wizyta w naszej hodowli. Adopcja jest odpłatna.

Kot i przyszły właściciel muszą się polubić.  


Kilka słów o adopcjach.

Jakiś czas temu pisałam o kastracji naszego reproduktora Williama. Daliśmy mu troszkę czasu, by hormony opadły, a William jak prawdziwy tata asystował przy porodzie swojego ostatniego potomka.
Teraz jest już gotowy i czeka na nowy domek. William to kot dla wybranych. Jest prześliczny, ale jak każdy kot świadomy swojej wartości miewa humory. Ja nazywam go czasem "zła królowa", bo najbardziej uwielbia spać na miękkich poduszkach, ale głaskać daje się wtedy, gdy pan kot ma na to ochotę.
Czesanie w przypadku gęstego jak u owcy futerka Williamka jest konieczne. Pan kot dopuszcza ten zabieg, ale potrafi zasyczeć albo dać lekko z łapy, gdy uzna, że czas czesania już minął.
William miał czyszczone i częściowo usuwane ząbki. Zęby nie są jego najmocniejszą stroną i trzeba trzymać rękę na pulsie.
Poza tym to przepiękny miś, który lubi kotki, ale raczej nie kocury, bo zawsze miał dziewczynki jako towarzyszki. Raczej do domu bez małych dzieci i psów, bo Pan William boi się hałasu.
Jeśli po tym opisie nadal ktoś pragnie pokochać Williama, to zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
Adopcja jest odpłatna. Kotek urodził się w marcu 2019. W naszej hodowli miał 8, za to wybitnych kociąt. Niektóre pokażemy już niedługo.
W tym tygodniu planujemy także kastrację Queenie - ślicznej srebrnej, kompaktowej kotki i super mamy. Queenie to córka Hadriana i jak on zawsze obdarowywała nas pięknymi miotami. Urodziła się w styczniu 2017 i choć uwielbia być mamusią to myślę, że czas wybrać jej wspaniały domek na resztę szczęśliwego życia. Kotka przejdzie sanację jamy ustnej i być może będzie mogła zmienić domek z Williamkiem, który lubi mieć kotkę do towarzystwa.
Ostatnie dzieci Queenie z Magnusem pokazywałam wczoraj w relacji, a już niedługo pokażę także na naszej stronie internetowej. Jedna z córek Queenie na pewno zostanie z nami w hodowli.
Dla Queenie szukamy domu bez dzieci lub z dziećmi powyżej 10 roku życia. Kotka jest spokojna, grzeczna, raczej cicha. Po zaprzyjaźnieniu się będzie lubiła głaskanie, choć nie czuję się dobrze na rękach. Queenie podobnie jak William ma gęste futro i w jej przypadku raz w roku wyczesuję pół kota z kota/
Dla obu kotów szukamy domów świadomych, co znaczy posiadanie kotka i rozumiejących różnicę między kotem dorosłym pohodowlanym a maluszkiem. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania dotyczące Queenie i William, najchętniej telefonicznie.
Dopuszczamy adopcje międzynarodową.

WILLIAM ARS BRITANNICA*PL 

O: JCH Erle Brave Heart*RU [BRI ny 21 33]

M: RU*Neolit Golden Zabava Putyatichna [BRI ny 21 33]

bri ny 21 33 - czarny złoty point 

[Kastracja i sanacja jamy ustnej 17.09.2021]

Status: dostępny do adopcji

Koszt adopcji 1600zł


Queenie Ars Britannica*PL

QUEENIE ARS BRITANNICA*PL

O: CH Hadrian Ars Britannica*PL [BRI ns 11]

M: Esme Ars Britannica*PL [BRI ns 11 33]

bri ns 11 - czarny srebrny cieniowany 

[Kastracja 14 października 2021 + sanacja jamy ustnej]

Status: dostępna do adopcji

Koszt adopcji 1600zł