ADOPCJE : Aktualizacja 30.09.2023


PROSZĘ O PRZECZYTANIE PRZED PODJĘCIEM DECYZJI O ADOPCJI KOTA Z NASZEJ HODOWLI

Szanowni Państwo, ze względu na zmianę planów hodowlanych oraz zawodowych postanowiliśmy ograniczyć ilość kotów w naszej hodowli.

Od ponad 13 lat koty to moje życie, wielka pasja, inwestycja i codzienna praca. Ze względu na innowacyjność pracy hodowlanej pośród naszych kotów pojawili się w ostatnich 3 latach przedstawiciele nowych odmian barwnych w odcieniach złota - takich jak koty liliowe, czekoladowe złote, a także bezpośrednio niosące cynamon.

Droga do uzyskania kolorów docelowych prowadzi przez kilka pokoleń kotów, które niosą pożądane cechy, ale nie są kotami docelowymi - w konkretnej odmianie barwnej, z właściwym kolorem oka itp. Stąd niektóre koty są z nami wyłącznie na 1 miot, a część mimo, że dorosła do wieku reprodukcyjnego nie zostanie rodzicami, bo nie spełnia naszych założeń hodowlanych, tak jak chcieliśmy.

Do tego dochodzą kotki, które zrobiły dla nas bardzo wiele pracy hodowlanej, ale nadszedł dla nich czas, by miały swojego człowieka, czy Rodzinę na wyłączność. Smutno i ogromnie trudno jest się rozstawać, ale z doświadczenia wiem, że to najlepszy wybór dla kota, zarówno pod kątem hierarchii stada jak i zwyczajnej codziennej interakcji z człowiekiem. 

Kot adopcyjny różni się od małego kotka na kolanka. Oto podstawowe różnice, na jakie musimy się przygotować:

  • kot pohodowlany ma swoje zwyczaje, często nie jest typową przylepką i miziakiem, ale był dobrą, opiekuńczą matką, czy sprawdzonym reproduktorem
  • kot pohodowlany ma komplet badań genetycznych, ustaloną grupę krwi, najczęściej bardzo dobry typ
  • kot pohodowlany to kot dorosły - mały kotek łatwo adoptuje się do nowego otoczenia, dźwięków, ludzi, dorosły kot, wychowany w domu bez dzieci, w ciszy, spokoju, będzie oczekiwał tego samego po przeprowadzce i każdy nowy bodziec będzie wymagał czasu i oswojenia
  • kot pohodowlany jest dużo tańszy od malutkiego kociaka, może jednak wymagać więcej opieki, kontroli zębów, określonej diety i pielęgnacji
  • kot pohodowlany to nie śliczna zabawka ze zdjęcia, ale żywe zwierzę, mające emocje, przyzwyczajenia i oczekujące troski i miłość
  • koty pohodowlany z naszej hodowli mają do dyspozycji określoną przestrzeń i nie żyją wszystkie razem, część z nich nie będzie chciała dzielić się nowym opiekunem z innym zwierzęciem, część będzie tylko do domu, gdzie będą jedynymi czworonożnymi członkami rodziny
  • nasze koty pohodowlane nie znają dzieci, preferujemy dla nich domy spokojne, bez małych dzieci i liczymy na zrozumienie w tej materii.
  • kot pohodowlany śpi tam, gdzie chce i nie możemy zagwarantować, czy będzie lub nie będzie spać z nowym opiekunem w łóżku 
  • kot pohodowlany będzie wymagał czasu na adaptację w nowym domu, może to być kilka dni a czasem kilka tygodni. Na początku może odmówić jedzenia i nie chcieć korzystać z kuwety. Opiekun będzie zobowiązany stworzyć kotu warunki ograniczające stres i zaprzyjaźniać się z kotem na jego zasadach

Wszystkie pokazane poniżej koty będą dostępne do adopcji od końca sierpnia do końca jesieni. Przy każdym z nich podamy datę potencjalnego odbioru, warunki adopcji oraz koszt adopcji. Adopcje są odpłatne, a pieniądze z adopcji pokrywają koszty kastracji, czyszczenia zębów, szczepień, badań genetycznych, a także utrzymania naszej hodowli. 

Na wszelkie pytania dotyczące adopcji odpowiadamy telefonicznie lub mailowo. Wizyta adopcyjna połączona z odbiorem kota odbywa się po wcześniejszych rozmowach i ustaleniu, czy kot i opiekun się polubią. Kot musi mieć zapewnione odpowiednie warunki w nowym domu oraz przynajmniej przez pierwsze tygodnie utrzymaną dietę z hodowli.

Aktualnie mamy przerwę wakacyjną, więc będziemy do Państwa pełnej dyspozycji od 1 września, a teraz wyłącznie w przypadku kotów, które aktualnie są dostępne do odbioru.

Dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy do kontaktu.


Szanowni Państwo w najbliższych tygodniach będą do adopcji następujące kotki:

Miss Molly Ars Britannica*PL

MISS MOLLY Ars Britannica*PL

O: CH Sir Harry from Irena's Dream*DE [BRI ns 21 33]

M: Bibi Ars Britannica*PL [BRI bs 11/12 33]

BRI ns 21 33  - czarny srebrny point

ur. 18.04.2021, po kastracji, miała 2 kociaczki.

FIV, FELV negative, PKD clear, badania genetyczne.

Kochana, grzeczna i milutka w obyciu kotka o prześlicznych niebieskich oczach. Mruczy i łapkuje, przytula się i uwielbia głaskanie.

Adopcja odpłatna, koszt 1000 zł, gotowa do zmiany domu.

Status: dostępnaGB*Templegates Sonia

CHAMPION GB*TEMPLEGATES SONIA

O: CH GCCF Quiver Quiz Gatto de Rey*RU [BRI ay 11]

M: Ulla Popken von den Silberfeen*DE [BRI ay 11]

bri ay 11 (25) - niebieski złoty cieniowany (gen ticked) 

ur. 2017-06-26, po kastracji i sanacji jamy ustnej.

FIV, FELV negative, PKD clear, badania genetyczne.

Kotka o wspaniałym charakterze, pięknie zielonych oczach i rozmruczanej naturze. Wyłącznie do domu bez małych dzieci. Koty toleruje wybiórczo.

Adopcja odpłatna, koszt 1000 zł, gotowa do zmiany domu.

Status: dostępna


Goldmine Wesna

GOLDMINE WESNA

O: Goldmine Teramisu [BRI oy 25]

M: Goldmine Zara [BLH ny 11]

bri ny 11 -  czarny złoty cieniowany 

ur. 2021-07-26, miała 1 miot, po kastracji.

FIV, FELV negative, PKD clear, badania genetyczne.

Kotka milutka, o słodkiej naturze. Lubi się przytulać. Kompaktowa.

Adopcja odpłatna, koszt 1000 zł, gotowa do zmiany domu.

Status: dostępna


NL*Jadwiga's Gemma

NL*JADWIGA'S GEMMA

O: SC NW Claudius von Burg Weissensee*DE  [BRI ns 11]

M: GIC Jadwiga's Zamiramis [BRI ns 11]

bri ns 11 - czarny srebrny cieniowany   

ur. 24.03.2016, po kastracji, gotowa do odbioru, koszt adopcji 1300 zł

Gemma to prawdziwa diva, jest duża i przepiękna. Ma wielkie zielone oczu, gęste futro, jest kulką i to sporą. Ma także niespożyty apetyt i zawsze własne zdanie. Gdy ma ochotę, trzeba ją głaskać, gdy nie ma powie. Nie przepada za kotkami, żyje aktualnie z kocurem, ale szukamy dla niej domu gdzie będzie wyłączną panią, bez psów, kotów, bez dzieci. Najchętniej u osoby o stabilnym trybie życia, często przebywającej w domu. 

Status: dostępna