17 września 2020 Hotel dla kotów - Kateria pod Sówkami

Szanowni Państwo, wszystkie nasze kotki adopcyjne pohodowlane oraz maluszki znalazły dom. Kolejne mioty planujemy jesienią i zimą. Będziemy na bieżąco informować Państwa o zmianach w naszej hodowli. Pozdrawiamy serdecznie, a jeśli planują Państwo późne wakacje, zapraszamy do naszego hoteliku dla kotów - Kateria pod Sówkami - www.kateria.pl. Będzie nam miło gościć kotki w trakcie Państwa urlopu.

Miłego dnia!


15 września 2020 NL*Jadwiga's Ramses 

Przedstawiamy naszego nowego kocurka - NL*Jadwiga's Ramses. 

Wymarzyłam go sobie, chyba jeszcze zanim się urodził, a gdy zobaczyłam jego pierwsze zdjęcia nie było odwrotu. Przestawiam naszego przyszłego reproduktora, kocurka BRI ns 11, NL*Jadwiga's Ramses.

Rasmes to synek NW GIC Jadwiga's Ivanhoe, czyli Bobo i CH Celeste Ars Britannica*PL, wnuczek naszego Fausta i Sienny.

Rodzice: 

NW GIC NL*Jadwiga's Ivanhoe  &  CH Celeste Ars Britannica*PL

Chyba nigdy nie miałam kotka z tak malutkimi, ślicznymi uszkami. Ramses jest kochany, przyjacielski, bardzo jaśniutki. Mam krótkie futerko i będzie wielkim kotem.
Jadwiga, dziękuję Ci za tego ślicznego kota. Cieszę się, że mimo opóźnień związanych z pandemią wreszcie dotarł. 

Ramses ukradł mi serce, mam nadzieję, że skradnie i Państwa.  


9 września 2020 Idylla została kastratką  - edit: kotka zarezerwowana

Moi Drodzy, nasza piękna Idylla została kastratką. Ma 2,5 roku, miała jeden miot i czeka na wspaniały dom.
Idylla, jak to szynszylki jest małą kotką. Lubi głaskanie i jest bardzo przyjazna. Nie zna dzieci, więc nie wiem, jak na nie reaguje. Kocury akceptuje, kotek nie lubi.
Kotka będzie mogła wyjechać do nowej Rodziny za około 2 tygodnie.
Zapraszamy do kontaktu.
 

 
 

26 sierpnia 2020
 
Maluszki z miotów X3, Y3, U3, T3, Q3 i W3 są już na stronie. Miłego oglądania zdjęć. Większość kociąt ma już wybrane domki, pozostałe rosną i są na razie w obserwacji hodowlanej.
Pozdrawiamy!
 
Tangerine Ars Britannica*PL  Ural Ars Britannica*PL  Uma Ars Britannica*PL Ursa Ars Britannica*PL  XINA Ars Britannica*PL  Waleria Ars Britannica*PL
Yoggi Ars Britannica*PL Qkremówka Ars Britannica*PL

30 lipca 2020 Adopcje

Moi Kochani, dziękuję za wszystkie pytania o Sunseta. Maluszek ma już wybrany domek i myślę, że będzie bardzo rozpuszczonym skarbem swojej nowej Mamy.Wiele osób pisało do mnie o rudego kotka - Sunset jest pięknie wyzłocony, ale nie rudy. To kotek czarny zloty cieniowany.

Natomiast dla fanów rudego mam informację, na którą na pewno czeka kilka osób. Jak wspominałam, posiałam gdzieś moje listy oczekujących, również tych na adopcję. Piszcie więc Państwo do mnie i przypominajcie się. Ale do brzegu...

W tym roku zakończyliśmy prowadzenie linii cameo w naszej hodowli. Nasz reproduktor Champion WCF Charlie das Labsal*RU, w domu zwany Czarliem Marchewką, został w tym miesiącu kastratem.
Również jego ukochana cameo Zuzia Ars Britannica*PL przeszła na emeryturę.
Szukamy więc domu adopcyjnego dla naszej zakochanej pary. Domu bez małych dzieci, bo Charlie potrafi dać z łapy, gdy coś mu nie pasuje, a Zuzia dzieci się boi.
Domu nie wychodzącego i na pewno bez żadnych kocurów, bo Charlie to alfa i nie lubi konkurencji.
Nie wykluczam adopcji tych dwojga oddzielnie, ale pierwszeństwo stawiam domkom, które zdecydują się pokochać ich oboje.
Zuzia to kot cień, uwielbia dotyk, ale jest nieśmiała i właściwie tylko do mnie przychodzi na mruczenie i pieszczoty. Nie ma w niej za gros agresji, po prostu to cicha i spokojna dziewczynka. Jest dużą, puchatą kotką. Przy Charliem czuje się bardziej śmiała i właściwie są zawsze obok siebie. Zuzia ma 3 lata, Charlie ponad 4.
On jest zawsze ciekawy ludzi, ale to rudy kot i trzeba o tym pamiętać. Poza tym był przez te lata kocurem kryjącym i choć nie znaczy, to jego hormony wciąż stygną.
Koty są przebadane na FIV, Felv, genetyczne PKD. Charlie ma także zbadane serduszko u dr Niziołka oraz pełen pakiet DNA. Ona ma grupę krwi A, on B.

Razem wychowali obydwa mioty Zuzi, w sumie 4 kociaczki.
Czekałam, by mogli trafić do wspólnego domu.
Co do wymagań to oczywiście koty niewychodzące. Adopcja jest odpłatna i w przypadku obu kotów w jednym domu koszt będzie proporcjonalnie niższy. Na wszystkie pytania chętnie odpowiem telefonicznie lub mailowo. Możliwa adopcja zagraniczna.

Adopcje to dla mnie zawsze wyzwanie, bo choć kotek jest teoretycznie tańszy od maluszka, to wiele osób skupia się wyłącznie na urodzie, a zapomina, że dorosly kot ma swoje przyzwyczajenia, wolniej się aklimatyzuje i wymaga większej cierpliwości.
Proszę, więc o zrozumienie, że ja także będę chciała się czegoś o Państwu dowiedzieć i koty muszą Was polubić.

Załączam linki do stron osobistych kotów i zapraszam do kontaktu, a dla osoby pragnącej zaadaptować jednego kotka, domku szuka także Tasminka - tak jak Zuzia, kotka cameo:  CharlieZuziaTasminka  


27 lipca 2020 Miot S3, koty pohodowlane szukają domków.
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć miotu S3. Ze względu na zmianę planów hodowlanych postanowiliśmy, że przepiękny Sunrise Ars Britannica*PL będzie dostępny na kolanka lub jako kastrat wystawowy.
Sunrise Ars Britannica*PL Sunset Ars Britannica*PL
 
Nadszedł także czas na znalezienie domków dla naszych kotów, które zakończyły karierę. 3 śliczne dziewczynki i rudy kocur Charlie szukają wspaniałych domków na wczesną emeryturę. Więcej w zakładce: Adopcje.
 
 Zuzia Ars Britannica*PL 
Tasminka Ars Britannica*PL GRACE Ars Britannica*PL 
(srebrna Grace ma wybrany domek)
 
Zapraszamy do kontaktu.
 

8 lipca 2020

#10lat #ArsBritannica #urodzinyhodowli

Dzisiaj nasz wielki dzień. 10 lat temu 8.07.2010 dostaliśmy rejestrację przydomka hodowlanego i zostaliśmy hodowlą.
Przez te wszystkie lata nasz dom stał się bezpieczną przystanią dla wielu wspaniałych kotów hodowlanych, miejscem narodzin wypieszczonych i wyczekanych kociąt, a także miejscem, gdzie spełniło się marzenie wielu osób o posiadaniu swojego kociego przyjaciela.
Dziękujemy Wszystkim, którzy byli z nami, uwierzyli w naszą wizję i marzenia i powierzyli nam swój kawałek pracy hodowlanej, byśmy mogli iść swoją drogą dalej.
W tym roku wszystko ma inny wymiar. Świat się bardzo zmienił, ale zwierzęta nadal są ufne, kochane i wierne. Nasza hodowla też się, zmieniła, mamy więcej miejsca dla kotów, dedykowany dla nich czas, większą wiedzę, ale także cierpliwość i pokorę.
W najbliższych miesiącach postanowiłam mocno ograniczyć hodowlę, a raczej wybrać te najlepsze, najbardziej predystynowane do hodowli koty i w bardzo określonym typie i ubarwieniach.
Zawsze wierzyłam w pracę z pasji i w specjalizację. Myślę, że wiele pięknych kotów przejdzie w tym roku na bardzo wczesną emeryturę i mam nadzieję, że pomożecie mi stworzyć dla nich domy.
Dziękuję wszystkim tym, którzy byli z nami, są i tym, którzy postanowią zaufać nam w przyszłości.
Ars Britannica to koty, ludzie i spełniające się marzenia. Mam nadzieję, że będzie mi dane pomóc w spełnieniu jeszcze wielu marzeń o srebrnych i złotych kuleczkach 
Spokojnego dnia moi Drodzy 🐾

 


 


25 maja 2020 Miot R3 oraz nowy reproduktor w hodowli
 
Dzisiaj przedstawiamy nowy miot R3 - rodzicami ślicznych niebieskich złotych kotków zostali CH RU*Absolu Hank oraz CH GB*Templegates Sonia. Tu link do maluszków -  Miot R3 - zdjęcia każdego z nich na stronach osobistych.
 
Rubinka Ars Britannica*PL
 
Rasmus Ars Britannica*PL 
 
Ragnar Ars Britannica*PL
 
Rademenes Ars Britannica*PL

Postanowiliśmy także oficjalnie zaprezentować naszego złotego pointa Williama Ars Britannica*PL jako reproduktora w naszej hodowli.
Williamek to jeszcze duży dzidziuś, choć skończył już roczek. Gdy śpi, podwija zabawnie łapki. Uwielbia koszyczki, kocyki, domki i chronicznie nie cierpi zdjęć. Robi wtedy minę złej królowej, która połknęła kwaśną cytrynę i już po ujęciu.
 
 


Nasz młody kocurek to efekt współpracy z hodowlą Zojka*PL. Kocięta z miotu po naszej Babie - RU*Neolit Golden Zabava Putyatichna i Eryczku - JCH Erle Brave Heart*RU z Zojki - dwóch wspaniałych kotach z wybitnych linii rosyjskich - spełniły moje oczekiwania.

 &  

[RU*Neolit Golden Zabava Putyatichna & JCH Erle Brave Heart*RU]

William ma przepiękne niebieskie oczy, gęste futro, okrągłe głowy i zwartą sylwetkę. Z niecierpliwością czekamy jego potomstwo i zapraszamy na stronę Williamka
 
William Ars Britannica*PL

Tymczasem życzę wszystkim udanego tygodnia! Pozdrowienia.
20 maja 2020 Ostatnie maleństwo cameo w naszej hodowli  

Postanowiłam pokazać naszą jedynaczkę, ostatnią urodzoną w naszej hodowli, pannę cameo Qkremówkę Ars Britannica*PL. Rodzicami zostali Zuzia i Charlie i to już ostatni miot tej pary. Wkrótce Zuzia zostanie kastratką, Charlie pewnie także i będę dla nich szukać wspólnego domku na zawsze.

Kremóweczka, żeby trochę zmienić nawyki jedynaczki, dwa dni temu dołączyła do miotu Sonii i razem z ciocią i R3-kociakami rośnie jak na drożdżach.

Na razie malutka w obserwacji hodowli.
Pozdrawiamy!


20 maja 2020 Pozdrowienia z Niemiec

W naszej hodowli nie przyszło na świat zbyt wiele kotów długowłosych, czyli wacików, ale przyznam szczerze, że te, które wyhodowaliśmy napawają mnie dumą.

Z Niemiec, w 7 urodziny Fluffy, czyli Inez Ars Britannica*PL, dostaliśmy piękne zdjęcia od jej ludzkiej Mamy.

Niewiarygodne, że to już tyle lat, a ja wciąż pamiętam Beate i jej pełne miłości spojrzenie, gdy przyjechała do nas po Ishtar, a wróciła do domu - z tą wymarzoną, puchową kulką Fluffy 

Może pewnego dnia pokażę Wam nasze pozostałe Waciki - Chmurka [Uranosa], Nelly i Nubię oraz Neo, Nevilla i te ostatnie Jagódkę i Jimmiego 

Tymczasem Fluffy, córcia Cleo - SC Torridonian Elory Danan i GIC Templegates Casanovy.
Pozdrowienia!

  
  

28 kwietnia 2020 Nowe zdjęcia miotu N3 już na stronie.
 
Nikola Ars Britannica*PLNautica Ars Britannica*PL
 

27 kwietnia 2020 Prezentujemy mioty P3 i O3
 
Na stronie pierwsze zdjęcia kociaczków z miotów P3 i O3. Pozdrawiamy!
 
Poppy Ars Britannica*PL Polly Ars Britannica*PL
Parker Ars Britannica*PL Palmer Ars Britannica*PL
Oliwka Ars Britannica*PL 
17 kwietnia 2020 Sienna została kastratką
 
Dzisiaj trochę smutny post, bo choć plany były zupełnie inne, wczoraj kastratką została nasza śliczna srebrna pointka Sienna.
Z każdym z naszych kotów wiąże się historia. Sienna to mój wymarzony kot. Urodziła się w zaprzyjaźnionej hodowli w Anglii, a do nas przyjechała na Światową Wystawę Kotów w Wiedniu.

Pamiętam dzień, kiedy pierwszy raz, w jakimś wiedeńskim hotelu, wzięłam ją na ręce, a Sienna zapatrzyła się na mnie fiołkowymi oczami.
Tak się tworzą więzi i marzenia... Sienna miała 3 mioty, w tym naszą Jocelyn, a także mieszkającą w Holandii Championkę Celestę i jej brata Premiora Cesara, a także mieszkającego w Belgii Grand International Championa Johnatana.
To wszystko dzieci naszego Fausta, bo tych dwoje to zgrana para.
Był też miot z Erle'm z Zojki i choć o mały włos, każde z dwójki jej kociąt miało zostać ze mną, to w końcu, trafiły do wspaniałych domów..
Bo dzieci Sienny, i temu nie da się zaprzeczyć, mają charaktery jak mama...kochane, czułe, rozmruczane i zawsze głodne :)
 
Kolejny miot, planowany i już ostatni, się nie wydarzył. Dla mnie jednak zdrowie moich kotów zawsze będzie priorytetem.
I gdy coś im się dzieje, serce na chwilę staje i nawet ten trudny czas kwarantanny przestaje mieć znaczenie.
Dzisiaj moja księżniczka dochodzi do siebie po zabiegu. Przez jakiś czas zostanie z nami, a potem poszukam jej takiego najwspanialszego domku na świecie..
I pewnie będzie to okropnie trudne rozstanie, ale które jest łatwe?
 
Z łezką w oku i Sienną na kolanach, życzę Wam spokojnego weekendu i tylko z pozytywnymi niespodziankami.
Bądźcie zdrowi i uściskajcie swoje kotki 
 
 

14 kwietnia 2020 Kotki do adopcji
 
Szanowni Państwo, mamy kotki pohodowlane adopcji. W sprawie adopcji zapraszam do kontaktu telefonicznego.

10 kwietnia 2020 Wesołych Świąt Wielkiejnocy
 
Szanowni Państwo,
 
z okazji nadchodzących Świąt życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, bezpieczeństwa i spokoju. Abyśmy już wkrótce mogli powrócić do widzenia się nie tylko przez monitor komputera, ale także twarzą w twarz. Wszystkiego, co najlepsze od nas i kotów z Ars Britanniki. 
Pozdrawiamy. 
 
 

9 kwietnia 2020 
 
Moi Drodzy Państwo,
wczoraj do domku pojechały Lizzy i Lukrecja. Słodzinkom życzymy cudownego życia.

Dostaję mnóstwo zapytań o dostępność kociąt. Obecnie oprócz zarezerwowanych maluszków z miotu M3 i N3, rośnie nam miot Zary i Icebeara. Część maluszków ma już wstępnie wybrane domki. Na kolejne mioty czekamy w maju.

W przypadku pytań o koty adopcyjne, nowego domu będzie szukać Grace i Tasminka, a może jeszcze kilka innych kotów, jednak temat adopcji odkładamy na po świętach. Przepraszamy, ale trudno jest przeprowadzić adopcje online. Obecnie kotki mogłyby trafić wyłącznie do domów bez innych zwierząt i małych dzieci.

Jeśli szukacie Państwo kociątka najlepiej kontaktować się ze mną telefonicznie. Mimo pandemii jest to początek wiosny, gdzie wolne chwile spędzamy pracując w ogrodzie i nie tak często jak zwykle sprawdzając pocztę internetową i messengera.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Bądźcie zdrowi 
 
Na zdjęciach: Zara i Icebear - Rodzice miotu P3
 
 
 

6 kwietnia 2020 Mioty N3 i M3
 
Szanowni Państwo,
przedstawiamy pierwsze dzieci naszego liliowego złotego kocurka Sammiego i złotej pointki Zabavy. Jak Wam się podobają takie kolorki - niebieskie i czekoladowe złotka?
 
Nikola Ars Britannica*PL Nautica Ars Britannica*PL
Nikodem Ars Britannica*PL Nathaniel Ars Britannica*PL
 
Na stronie także M.Stefanek, synek Jocelyn i Harrego i wnuczek Fausta. 
 
M.Stefanek Ars Britannica*PL
3 kwietnia 2020 Zmiana warunków odbioru kociąt w związku z sytuacją epidemiczną + film
 
Szanowni Państwo,

w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce i w trosce o zdrowie nas wszystkich postanowiliśmy zmienić formułę odbioru naszych kotów.

Pierwotnie nie planowałam publicznego udostępnienia tego filmu, ale myślę, że zawiera niezbędną dozę wiedzy potrzebnej każdemu, kto w najbliższym czasie będzie odbierał maleństwo z hodowli.

Przykro mi, rezygnować z przemiłych spotkań z Państwem, jednak w tej chwili wszyscy musimy postępować odpowiedzialnie. W zastępstwie spotkania przy kawie, zapraszam do obejrzenia filmu, w którym starałam się opowiedzieć Państwu o tym wszystkim, o czym normalnie informuję przy wydaniu kociaczka do domu. Mam nadzieję, że film pomoże Państwu lepiej przygotować się na odbiór maluszka.

Z filmu dowiecie się Państwo między innymi:
  • jak przyjechać po kotka, 
  • jak wprowadzić kotka do nowego domu,
  • jak zaprzyjaźnić małego kotka z kotem rezydentem
  • jak pielęgnować pazurki, futerko, oczy i uszy kotka,
  • jak karmić malucha - jak się zaprzyjaźnić z nowym domownikiem.

 

Filmy pomocnicze, jakie warto obejrzeć to:

- ARS BRITANNICA: Jak wygląda nasza wyprawka dla kociaka?: https://www.youtube.com/watch?v=xr0KB...

- Ars Britannica: Jakich kosmetyków używamy do pielęgnacji naszych kotów? Jak dbamy o higienę kota?: https://www.youtube.com/watch?v=fD-Lr...

- ARS BRITANNICA: O czym warto pamiętać decydując się na kota?: https://www.youtube.com/watch?v=xtP8Y...

Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy do subskrypcji naszego kanału: https://www.youtube.com/user/ArsBritannicaPL oraz zostawienia łapki w górę, jeśli film się Państwu spodobał.

Bądźcie zdrowi i zostańcie w domu. Pozdrawiamy serdecznie. 


24 marca 2020 Nowe zdjęcia kocurków na stronie.
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii Magnusa, Icebeara, Fausta i Hanka.
 
 
 
Icebear Ars Britannica*PL  
 
CH UA*Nonpareil Faust 
 
RU*Absolu Hank  
 
Czyż nie śliczne? Pozdrawiamy!