17 września 2020 Hotel dla kotów - Kateria pod Sówkami

Szanowni Państwo, wszystkie nasze kotki adopcyjne pohodowlane oraz maluszki znalazły dom. Kolejne mioty planujemy jesienią i zimą. Będziemy na bieżąco informować Państwa o zmianach w naszej hodowli. Pozdrawiamy serdecznie, a jeśli planują Państwo późne wakacje, zapraszamy do naszego hoteliku dla kotów - Kateria pod Sówkami - www.kateria.pl. Będzie nam miło gościć kotki w trakcie Państwa urlopu.

Miłego dnia!


15 września 2020 NL*Jadwiga's Ramses 

Przedstawiamy naszego nowego kocurka - NL*Jadwiga's Ramses. 

Wymarzyłam go sobie, chyba jeszcze zanim się urodził, a gdy zobaczyłam jego pierwsze zdjęcia nie było odwrotu. Przestawiam naszego przyszłego reproduktora, kocurka BRI ns 11, NL*Jadwiga's Ramses.

Rasmes to synek NW GIC Jadwiga's Ivanhoe, czyli Bobo i CH Celeste Ars Britannica*PL, wnuczek naszego Fausta i Sienny.

Rodzice: 

NW GIC NL*Jadwiga's Ivanhoe  &  CH Celeste Ars Britannica*PL

Chyba nigdy nie miałam kotka z tak malutkimi, ślicznymi uszkami. Ramses jest kochany, przyjacielski, bardzo jaśniutki. Mam krótkie futerko i będzie wielkim kotem.
Jadwiga, dziękuję Ci za tego ślicznego kota. Cieszę się, że mimo opóźnień związanych z pandemią wreszcie dotarł. 

Ramses ukradł mi serce, mam nadzieję, że skradnie i Państwa.  


9 września 2020 Idylla została kastratką  - edit: kotka zarezerwowana

Moi Drodzy, nasza piękna Idylla została kastratką. Ma 2,5 roku, miała jeden miot i czeka na wspaniały dom.
Idylla, jak to szynszylki jest małą kotką. Lubi głaskanie i jest bardzo przyjazna. Nie zna dzieci, więc nie wiem, jak na nie reaguje. Kocury akceptuje, kotek nie lubi.
Kotka będzie mogła wyjechać do nowej Rodziny za około 2 tygodnie.
Zapraszamy do kontaktu.
 

 
 

26 sierpnia 2020
 
Maluszki z miotów X3, Y3, U3, T3, Q3 i W3 są już na stronie. Miłego oglądania zdjęć. Większość kociąt ma już wybrane domki, pozostałe rosną i są na razie w obserwacji hodowlanej.
Pozdrawiamy!
 
Tangerine Ars Britannica*PL  Ural Ars Britannica*PL  Uma Ars Britannica*PL Ursa Ars Britannica*PL  XINA Ars Britannica*PL  Waleria Ars Britannica*PL
Yoggi Ars Britannica*PL Qkremówka Ars Britannica*PL

30 lipca 2020 Adopcje

Moi Kochani, dziękuję za wszystkie pytania o Sunseta. Maluszek ma już wybrany domek i myślę, że będzie bardzo rozpuszczonym skarbem swojej nowej Mamy.Wiele osób pisało do mnie o rudego kotka - Sunset jest pięknie wyzłocony, ale nie rudy. To kotek czarny zloty cieniowany.

Natomiast dla fanów rudego mam informację, na którą na pewno czeka kilka osób. Jak wspominałam, posiałam gdzieś moje listy oczekujących, również tych na adopcję. Piszcie więc Państwo do mnie i przypominajcie się. Ale do brzegu...

W tym roku zakończyliśmy prowadzenie linii cameo w naszej hodowli. Nasz reproduktor Champion WCF Charlie das Labsal*RU, w domu zwany Czarliem Marchewką, został w tym miesiącu kastratem.
Również jego ukochana cameo Zuzia Ars Britannica*PL przeszła na emeryturę.
Szukamy więc domu adopcyjnego dla naszej zakochanej pary. Domu bez małych dzieci, bo Charlie potrafi dać z łapy, gdy coś mu nie pasuje, a Zuzia dzieci się boi.
Domu nie wychodzącego i na pewno bez żadnych kocurów, bo Charlie to alfa i nie lubi konkurencji.
Nie wykluczam adopcji tych dwojga oddzielnie, ale pierwszeństwo stawiam domkom, które zdecydują się pokochać ich oboje.
Zuzia to kot cień, uwielbia dotyk, ale jest nieśmiała i właściwie tylko do mnie przychodzi na mruczenie i pieszczoty. Nie ma w niej za gros agresji, po prostu to cicha i spokojna dziewczynka. Jest dużą, puchatą kotką. Przy Charliem czuje się bardziej śmiała i właściwie są zawsze obok siebie. Zuzia ma 3 lata, Charlie ponad 4.
On jest zawsze ciekawy ludzi, ale to rudy kot i trzeba o tym pamiętać. Poza tym był przez te lata kocurem kryjącym i choć nie znaczy, to jego hormony wciąż stygną.
Koty są przebadane na FIV, Felv, genetyczne PKD. Charlie ma także zbadane serduszko u dr Niziołka oraz pełen pakiet DNA. Ona ma grupę krwi A, on B.

Razem wychowali obydwa mioty Zuzi, w sumie 4 kociaczki.
Czekałam, by mogli trafić do wspólnego domu.
Co do wymagań to oczywiście koty niewychodzące. Adopcja jest odpłatna i w przypadku obu kotów w jednym domu koszt będzie proporcjonalnie niższy. Na wszystkie pytania chętnie odpowiem telefonicznie lub mailowo. Możliwa adopcja zagraniczna.

Adopcje to dla mnie zawsze wyzwanie, bo choć kotek jest teoretycznie tańszy od maluszka, to wiele osób skupia się wyłącznie na urodzie, a zapomina, że dorosly kot ma swoje przyzwyczajenia, wolniej się aklimatyzuje i wymaga większej cierpliwości.
Proszę, więc o zrozumienie, że ja także będę chciała się czegoś o Państwu dowiedzieć i koty muszą Was polubić.

Załączam linki do stron osobistych kotów i zapraszam do kontaktu, a dla osoby pragnącej zaadaptować jednego kotka, domku szuka także Tasminka - tak jak Zuzia, kotka cameo:  CharlieZuziaTasminka  


27 lipca 2020 Miot S3, koty pohodowlane szukają domków.
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć miotu S3. Ze względu na zmianę planów hodowlanych postanowiliśmy, że przepiękny Sunrise Ars Britannica*PL będzie dostępny na kolanka lub jako kastrat wystawowy.
Sunrise Ars Britannica*PL Sunset Ars Britannica*PL
 
Nadszedł także czas na znalezienie domków dla naszych kotów, które zakończyły karierę. 3 śliczne dziewczynki i rudy kocur Charlie szukają wspaniałych domków na wczesną emeryturę. Więcej w zakładce: Adopcje.
 
 Zuzia Ars Britannica*PL 
Tasminka Ars Britannica*PL GRACE Ars Britannica*PL 
(srebrna Grace ma wybrany domek)
 
Zapraszamy do kontaktu.
 

8 lipca 2020

#10lat #ArsBritannica #urodzinyhodowli

Dzisiaj nasz wielki dzień. 10 lat temu 8.07.2010 dostaliśmy rejestrację przydomka hodowlanego i zostaliśmy hodowlą.
Przez te wszystkie lata nasz dom stał się bezpieczną przystanią dla wielu wspaniałych kotów hodowlanych, miejscem narodzin wypieszczonych i wyczekanych kociąt, a także miejscem, gdzie spełniło się marzenie wielu osób o posiadaniu swojego kociego przyjaciela.
Dziękujemy Wszystkim, którzy byli z nami, uwierzyli w naszą wizję i marzenia i powierzyli nam swój kawałek pracy hodowlanej, byśmy mogli iść swoją drogą dalej.
W tym roku wszystko ma inny wymiar. Świat się bardzo zmienił, ale zwierzęta nadal są ufne, kochane i wierne. Nasza hodowla też się, zmieniła, mamy więcej miejsca dla kotów, dedykowany dla nich czas, większą wiedzę, ale także cierpliwość i pokorę.
W najbliższych miesiącach postanowiłam mocno ograniczyć hodowlę, a raczej wybrać te najlepsze, najbardziej predystynowane do hodowli koty i w bardzo określonym typie i ubarwieniach.
Zawsze wierzyłam w pracę z pasji i w specjalizację. Myślę, że wiele pięknych kotów przejdzie w tym roku na bardzo wczesną emeryturę i mam nadzieję, że pomożecie mi stworzyć dla nich domy.
Dziękuję wszystkim tym, którzy byli z nami, są i tym, którzy postanowią zaufać nam w przyszłości.
Ars Britannica to koty, ludzie i spełniające się marzenia. Mam nadzieję, że będzie mi dane pomóc w spełnieniu jeszcze wielu marzeń o srebrnych i złotych kuleczkach 
Spokojnego dnia moi Drodzy 🐾

 


 


25 maja 2020 Miot R3 oraz nowy reproduktor w hodowli
 
Dzisiaj przedstawiamy nowy miot R3 - rodzicami ślicznych niebieskich złotych kotków zostali CH RU*Absolu Hank oraz CH GB*Templegates Sonia. Tu link do maluszków -  Miot R3 - zdjęcia każdego z nich na stronach osobistych.
 
Rubinka Ars Britannica*PL
 
Rasmus Ars Britannica*PL 
 
Ragnar Ars Britannica*PL
 
Rademenes Ars Britannica*PL

Postanowiliśmy także oficjalnie zaprezentować naszego złotego pointa Williama Ars Britannica*PL jako reproduktora w naszej hodowli.
Williamek to jeszcze duży dzidziuś, choć skończył już roczek. Gdy śpi, podwija zabawnie łapki. Uwielbia koszyczki, kocyki, domki i chronicznie nie cierpi zdjęć. Robi wtedy minę złej królowej, która połknęła kwaśną cytrynę i już po ujęciu.
 
 


Nasz młody kocurek to efekt współpracy z hodowlą Zojka*PL. Kocięta z miotu po naszej Babie - RU*Neolit Golden Zabava Putyatichna i Eryczku - JCH Erle Brave Heart*RU z Zojki - dwóch wspaniałych kotach z wybitnych linii rosyjskich - spełniły moje oczekiwania.

 &  

[RU*Neolit Golden Zabava Putyatichna & JCH Erle Brave Heart*RU]

William ma przepiękne niebieskie oczy, gęste futro, okrągłe głowy i zwartą sylwetkę. Z niecierpliwością czekamy jego potomstwo i zapraszamy na stronę Williamka
 
William Ars Britannica*PL

Tymczasem życzę wszystkim udanego tygodnia! Pozdrowienia.
20 maja 2020 Ostatnie maleństwo cameo w naszej hodowli  

Postanowiłam pokazać naszą jedynaczkę, ostatnią urodzoną w naszej hodowli, pannę cameo Qkremówkę Ars Britannica*PL. Rodzicami zostali Zuzia i Charlie i to już ostatni miot tej pary. Wkrótce Zuzia zostanie kastratką, Charlie pewnie także i będę dla nich szukać wspólnego domku na zawsze.

Kremóweczka, żeby trochę zmienić nawyki jedynaczki, dwa dni temu dołączyła do miotu Sonii i razem z ciocią i R3-kociakami rośnie jak na drożdżach.

Na razie malutka w obserwacji hodowli.
Pozdrawiamy!


20 maja 2020 Pozdrowienia z Niemiec

W naszej hodowli nie przyszło na świat zbyt wiele kotów długowłosych, czyli wacików, ale przyznam szczerze, że te, które wyhodowaliśmy napawają mnie dumą.

Z Niemiec, w 7 urodziny Fluffy, czyli Inez Ars Britannica*PL, dostaliśmy piękne zdjęcia od jej ludzkiej Mamy.

Niewiarygodne, że to już tyle lat, a ja wciąż pamiętam Beate i jej pełne miłości spojrzenie, gdy przyjechała do nas po Ishtar, a wróciła do domu - z tą wymarzoną, puchową kulką Fluffy 

Może pewnego dnia pokażę Wam nasze pozostałe Waciki - Chmurka [Uranosa], Nelly i Nubię oraz Neo, Nevilla i te ostatnie Jagódkę i Jimmiego 

Tymczasem Fluffy, córcia Cleo - SC Torridonian Elory Danan i GIC Templegates Casanovy.
Pozdrowienia!

  
  

28 kwietnia 2020 Nowe zdjęcia miotu N3 już na stronie.
 
Nikola Ars Britannica*PLNautica Ars Britannica*PL
 

27 kwietnia 2020 Prezentujemy mioty P3 i O3
 
Na stronie pierwsze zdjęcia kociaczków z miotów P3 i O3. Pozdrawiamy!
 
Poppy Ars Britannica*PL Polly Ars Britannica*PL
Parker Ars Britannica*PL Palmer Ars Britannica*PL
Oliwka Ars Britannica*PL 
17 kwietnia 2020 Sienna została kastratką
 
Dzisiaj trochę smutny post, bo choć plany były zupełnie inne, wczoraj kastratką została nasza śliczna srebrna pointka Sienna.
Z każdym z naszych kotów wiąże się historia. Sienna to mój wymarzony kot. Urodziła się w zaprzyjaźnionej hodowli w Anglii, a do nas przyjechała na Światową Wystawę Kotów w Wiedniu.

Pamiętam dzień, kiedy pierwszy raz, w jakimś wiedeńskim hotelu, wzięłam ją na ręce, a Sienna zapatrzyła się na mnie fiołkowymi oczami.
Tak się tworzą więzi i marzenia... Sienna miała 3 mioty, w tym naszą Jocelyn, a także mieszkającą w Holandii Championkę Celestę i jej brata Premiora Cesara, a także mieszkającego w Belgii Grand International Championa Johnatana.
To wszystko dzieci naszego Fausta, bo tych dwoje to zgrana para.
Był też miot z Erle'm z Zojki i choć o mały włos, każde z dwójki jej kociąt miało zostać ze mną, to w końcu, trafiły do wspaniałych domów..
Bo dzieci Sienny, i temu nie da się zaprzeczyć, mają charaktery jak mama...kochane, czułe, rozmruczane i zawsze głodne :)
 
Kolejny miot, planowany i już ostatni, się nie wydarzył. Dla mnie jednak zdrowie moich kotów zawsze będzie priorytetem.
I gdy coś im się dzieje, serce na chwilę staje i nawet ten trudny czas kwarantanny przestaje mieć znaczenie.
Dzisiaj moja księżniczka dochodzi do siebie po zabiegu. Przez jakiś czas zostanie z nami, a potem poszukam jej takiego najwspanialszego domku na świecie..
I pewnie będzie to okropnie trudne rozstanie, ale które jest łatwe?
 
Z łezką w oku i Sienną na kolanach, życzę Wam spokojnego weekendu i tylko z pozytywnymi niespodziankami.
Bądźcie zdrowi i uściskajcie swoje kotki 
 
 

14 kwietnia 2020 Kotki do adopcji
 
Szanowni Państwo, mamy kotki pohodowlane adopcji. W sprawie adopcji zapraszam do kontaktu telefonicznego.

10 kwietnia 2020 Wesołych Świąt Wielkiejnocy
 
Szanowni Państwo,
 
z okazji nadchodzących Świąt życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, bezpieczeństwa i spokoju. Abyśmy już wkrótce mogli powrócić do widzenia się nie tylko przez monitor komputera, ale także twarzą w twarz. Wszystkiego, co najlepsze od nas i kotów z Ars Britanniki. 
Pozdrawiamy. 
 
 

9 kwietnia 2020 
 
Moi Drodzy Państwo,
wczoraj do domku pojechały Lizzy i Lukrecja. Słodzinkom życzymy cudownego życia.

Dostaję mnóstwo zapytań o dostępność kociąt. Obecnie oprócz zarezerwowanych maluszków z miotu M3 i N3, rośnie nam miot Zary i Icebeara. Część maluszków ma już wstępnie wybrane domki. Na kolejne mioty czekamy w maju.

W przypadku pytań o koty adopcyjne, nowego domu będzie szukać Grace i Tasminka, a może jeszcze kilka innych kotów, jednak temat adopcji odkładamy na po świętach. Przepraszamy, ale trudno jest przeprowadzić adopcje online. Obecnie kotki mogłyby trafić wyłącznie do domów bez innych zwierząt i małych dzieci.

Jeśli szukacie Państwo kociątka najlepiej kontaktować się ze mną telefonicznie. Mimo pandemii jest to początek wiosny, gdzie wolne chwile spędzamy pracując w ogrodzie i nie tak często jak zwykle sprawdzając pocztę internetową i messengera.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Bądźcie zdrowi 
 
Na zdjęciach: Zara i Icebear - Rodzice miotu P3
 
 
 

6 kwietnia 2020 Mioty N3 i M3
 
Szanowni Państwo,
przedstawiamy pierwsze dzieci naszego liliowego złotego kocurka Sammiego i złotej pointki Zabavy. Jak Wam się podobają takie kolorki - niebieskie i czekoladowe złotka?
 
Nikola Ars Britannica*PL Nautica Ars Britannica*PL
Nikodem Ars Britannica*PL Nathaniel Ars Britannica*PL
 
Na stronie także M.Stefanek, synek Jocelyn i Harrego i wnuczek Fausta. 
 
M.Stefanek Ars Britannica*PL
3 kwietnia 2020 Zmiana warunków odbioru kociąt w związku z sytuacją epidemiczną + film
 
Szanowni Państwo,

w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce i w trosce o zdrowie nas wszystkich postanowiliśmy zmienić formułę odbioru naszych kotów.

Pierwotnie nie planowałam publicznego udostępnienia tego filmu, ale myślę, że zawiera niezbędną dozę wiedzy potrzebnej każdemu, kto w najbliższym czasie będzie odbierał maleństwo z hodowli.

Przykro mi, rezygnować z przemiłych spotkań z Państwem, jednak w tej chwili wszyscy musimy postępować odpowiedzialnie. W zastępstwie spotkania przy kawie, zapraszam do obejrzenia filmu, w którym starałam się opowiedzieć Państwu o tym wszystkim, o czym normalnie informuję przy wydaniu kociaczka do domu. Mam nadzieję, że film pomoże Państwu lepiej przygotować się na odbiór maluszka.

Z filmu dowiecie się Państwo między innymi:
  • jak przyjechać po kotka, 
  • jak wprowadzić kotka do nowego domu,
  • jak zaprzyjaźnić małego kotka z kotem rezydentem
  • jak pielęgnować pazurki, futerko, oczy i uszy kotka,
  • jak karmić malucha - jak się zaprzyjaźnić z nowym domownikiem.

 

Filmy pomocnicze, jakie warto obejrzeć to:

- ARS BRITANNICA: Jak wygląda nasza wyprawka dla kociaka?: https://www.youtube.com/watch?v=xr0KB...

- Ars Britannica: Jakich kosmetyków używamy do pielęgnacji naszych kotów? Jak dbamy o higienę kota?: https://www.youtube.com/watch?v=fD-Lr...

- ARS BRITANNICA: O czym warto pamiętać decydując się na kota?: https://www.youtube.com/watch?v=xtP8Y...

Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy do subskrypcji naszego kanału: https://www.youtube.com/user/ArsBritannicaPL oraz zostawienia łapki w górę, jeśli film się Państwu spodobał.

Bądźcie zdrowi i zostańcie w domu. Pozdrawiamy serdecznie. 


24 marca 2020 Nowe zdjęcia kocurków na stronie.
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii Magnusa, Icebeara, Fausta i Hanka.
 
 
 
Icebear Ars Britannica*PL  
 
CH UA*Nonpareil Faust 
 
RU*Absolu Hank  
 
Czyż nie śliczne? Pozdrawiamy!

24 marca 2020 Nowe zdjęcia kocurków na stronie.
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii MagnusaIcebearaFausta i Hanka.
 
 
 
Icebear Ars Britannica*PL  
 
CH UA*Nonpareil Faust 
 
RU*Absolu Hank  
 
Czyż nie śliczne? Pozdrawiamy!
23 marca 2020 Update poniedziałkowy
 
Zaczynamy pierwszy tydzień wiosny i chyba czas na nasz poniedziałkowy update.
Z naszym zdrowiem trochę lepiej, więc kilka słów o tym, co w Ars Britannice w czasach kwarantanny.
A u nas trochę niebiesko, w sumie to niebieskozłoto, bo na świat przyszły pierwsze kluseczki po Samuelu <3 Na zdjęcia trzeba jeszcze będzie trochę poczekać, ale mama dzielnie opiekuje się skarbusiami, a my czekamy teraz na opady śniegu, czyli maluszki srebrne.
I tak już będzie w najbliższym czasie, bo wiosna to zwykle okres rujek i porodów. Z góry proszę o litość, gdy odpisuję z opóźnieniem, bo choć prawie wszyscy z powodu zagrożenia epidemicznego mają ciut więcej czasu, to koty nie mają o nim pojęcia i jak co dzień wymagają troski, karmienia, sprzątania, głaskania itp, czyli u nas jest normalnie. Rano i wieczorem wszyscy są głodni, kuwety należy posprzątać, podłogi odkurzyć i umyć itp...nie będę Was zamęczać.
Czas znaleźć domek mojej ślicznej Lukrecji. Choć nadal serce podzielone między nią a Lulu, to decyzja zapadła.
Lukrecja będzie miała piękne, wielkie zielone oczy, super typ i proludzki charakter. Jeśli komuś zabije serduszko to proszę pisać.
Jak już urodzimy i wrócę do 100% formy, przyjdzie także czas na nasze panny adoptki, bo z zapomnienia, a tak naprawdę, bo czasem ciężko się rozstać, czas na domek dla Tasminki i małej - choć już trochę większej Grace. Pewnie w przyszłym tygodniu będę robić zdjęcia i podawać bardziej szczegółowe informacje.
Tymczasem wracam do porodówki, pilnować takiego jednego mocno niezdecydowanego brzuszka.
Dbajcie o siebie moi Kochani i bądźcie zdrowi - w końcu nasze koty nas potrzebują :)
Miłego dnia!
 
 
 
 

21 marca 2020 Wiosna i planowane mioty
 
Dzisiaj pierwszy dzień wiosny, czas więc na wiosenne kotki. Zapraszamy do zapoznania się z planami naszej hodowli na pierwsze półrocze tego roku: Planowane mioty. O narodzinach kociąt będziemy Państwa informować na bieżąco.
Słonecznego weekendu i dużo zdrowia.
Pozdrawiamy
16 marca 2020
 
Dzień dobry w tej trochę zmienionej rzeczywistości. Trudno to zauważyć tutaj na wsi. Za oknem śpiewają ptaki, wróble wzięły się za sprzątanie swoich domków, słońce świeci, a nasze koty bawią się, śpią, jedzą... niby nic się nie zmieniło.
Ja niestety od kilku dni nie mam się najlepiej, a że w ostatnich tygodniach zaliczyliśmy wizyty z różnych części Europy, to grzecznie zaplanowałam aktywności bez wychodzenia z domu.
Dzisiaj moje ultra energetyczne kocie dzieci z miotu L3 postanowiły urządzić mi kardio i sprawdzić wydolność płuc i... cierpliwość, bo zamiast grzecznie zapozować do zaplanowanych zdjęć, Lucas bawił się patyczkiem, dziewczynki zjadły mi kolejne słuchawki od telefonu, Lulu znudzona poszła spać, a Queenie wraz z córkami robiła wszystko, by starannie ułożony plan obrócił się w niwecz.
Próby i efekty możecie zobaczyć na naszym instastory, czy w relacjach Facebooka. Zdjęcia wstawię pewnie w ciągu dnia, jeśli jakieś wyszły.
Pamiętajcie, że nie ma dowodów na to, że od zwierząt domowych możemy zarazić się koronawirusem. Dbajcie o swoje pociechy, zwłaszcza, gdy macie możliwość popracować z domu.
Moje koty mają mnie na co dzień, a mimo to pierwszy od dawna weekend bez wizyty powitały z radością. Mimo, że może nie do końca w kondycji, znalazłam czas, by poczesać futerka, pobawić się piłeczką, czy w końcu zasnąć z pięcioma kotami przytulonymi do mnie z każdej strony.
Życzę wszystkim zdrowia i obyśmy z tej odmiennej sytuacji wyciągnęli coś dla siebie. Nietypowe sytuacje pozwalają nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy, a czasem docenić normalność i małe gesty.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy regularnie sprawdzają, czy u nas w porządku. Niech to będzie spokojny dzień. Pozdrawiam razem z kociakami <3
 
 

13 marca 2020 Lukrecja dostępna do rezerwacji, przerwa w wizytach w hodowli 

Szanowni Państwo,
nasze mioty K3 i J3 trafiły już do nowych domków i w hodowli zrobiło się troszkę pusto.

Rośnie miot L3. Od dzisiaj, po zakończeniu obserwacji hodowlanej, dostępna jest Lukrecja. Reszta maluszków ma wybrane Rodziny. Aktualne zdjęcia kociaczków z tego miotu planujemy na poniedziałek.
Na następne mioty czekamy pod koniec miesiąca i w kwietniu.

Ze względu na obecną sytuację w Polsce postanowiliśmy skupić się na opiece nad kotami, oczekiwaniu na nowe kocięta i przez najbliższe tygodnie zamknąć hodowlę dla wszelkich wizyt.
Oczywiście będziemy regularnie publikować filmy na Instastory i Facetime, ale adopcje dorosłych kotów odkładamy na kwiecień.

Życzymy wszystkim dużo spokoju i zdrowia i pozdrawiamy piątkowo od nas i kotów z Ars Britanniki.

24 luty 2020 Quintessa i Joy oraz nowe zdjęcia miotu J3 już na stronie 

Ktoś powiedział: "Genów nie oszukasz". Patrząc na Tessę i Joy nie mam co do tego wątpliwości.

Bardzo żałuję, że zdecydowałam się na kastrację Joy, bo obserwując jej rozwój - bardzo zbliżony do mamy - wiem już, że wzięła to, co najlepsze po rodzicach Tessie i Harrym oraz dziadkach Fauście i Vivaldim. Będzie dużą i piękną kotką.

Jej mama Quintessa, jako podrostek była nieśmiała, ofuczona na cały świat i na początku niezbyt urodziwa, wyrosła na mądrą, słodką i śliczną kotkę.

Joy, jako ostatnia z miotu J3 szuka kochającego, spokojnego domu.

Pożegnalne zdjęcia miotu J3 i K3 już na stronie.

Na zdjęciach mama i córka : Quintessa Ars Britannica*PL BRI fs 21 33 i Joy Ars Britannica*PL BRI ns 21 33 [ns 12 33 wcf]

JOY Ars Britannica*PL

JOY Ars Britannica*PL


24 luty 2020 Nowy film na kanale Youtube ARS BRITANNICA: Jak wygląda nasza wyprawka dla kociaka?

Witajcie w poniedziałek, dzisiaj wraz z Karmelkiem Ars Britannica pakujemy wyprawki dla K i J kotków, które już od końca tygodnia powoli będą wyjeżdżać do nowych kochających domków.

Jeśli ciekawi Państwa zawartość naszych wyprawek zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku.

Jeśli podoba się Wam ta forma prezentacji naszej hodowli, prosimy o subskrypcje kanału na youtube, łapkę w górę i polubienie naszej strony na Facebooku.

Wraz z Karmelkiem życzymy Państwu miłego tygodnia, a jeśli marzycie o niebieskookim brytyjczyku, zapraszamy do kontaktu, bo Joy i Jimmy czekają na kochające domki.

 


21 luty 2020 Miot L3

Przedstawiamy ostatni miot z 2019 - miot L3. Rodzicami zostali Queenie i Hank. Maluszki na razie pozostają w obserwacji hodowlanej. Życzymy miłego oglądania i udanego weekendu.

Lucas Ars Britannica*PL Lizzy Ars Britannica*PL

Lukrecja Ars Britannica*PL Lulu Ars Britannica*PL


8 luty 2020 Nowy film na kanalu Youtube Ars Britanniki: Jak przygotować porodówkę na narodziny kociąt?
 
Powolutku zbliżamy się do wiosenno-letnich porodów i to dobry czas, by uchylić Państwu rąbka tajemnicy, jak przygotowujemy się na ten szczególny czas.

Jeśli chcecie spodobał się Państwu filmiki, zapraszam do polubienia strony na Facebooku i subskrybcji kanalu na Youtube oraz zostawienia łapki w górę.
Dziękuję za wszelkie słowa zachęty i miłe komentarze.

Słonecznej niedzieli ☀️ Pozdrawiamy 💝

 


8 luty 2020 nowe filmy z Horacym

Horacy Ars Britannica*PL i dziewczynki.
Kolor: rudy srebrny cameo.
Zawsze mruczący, coraz większy i piękniejszy. Status ? sama nie wiem. Dostępny dla kogoś, kto pokocha tego wspaniałego Garfielda całym sercem. ❤
Charakter - marzenie.

Miłego piątku moi Drodzy.

Jeśli chcecie więcej filmików i zdjęć, polubcie naszą stronę na Facebooku i Instragramie. Tam umieszczamy prawie codziennie umieszczamy nowe zdjęcia i filmy z naszymi kotami. Dziękujemy 

 

 


7 luty 2020 Króciutki update czwartkowy: Kocięta, adopcje, trochę o miocie J3, przypomnienie o konkursie na Facebooku

Przepraszam wszystkie osoby czekające na info o dostępności kociąt. W tym tygodniu dużo się u nas dzieje, wyjeżdżają starsze koty, a my czekamy na potwierdzenia rezerwacji od osób najdłużej oczekujących na maluchy K3 i J3.

Nadal przed nami sesja kociaków pointowych J3. To dzieci Harryego i Tessy [Quintessy] i mają przepiękne niebieskie oczy oraz charakter po tatusiu - pasywnie wycofany.

Harry to prawie 10 kilo kota (!), nie wadzi nikomu, ale lubi święty spokój. Ma swoje ulubione kotki Tessę i teraz Jocelyn, z którymi spędza czas, uwielbia spać, leżeć i robić nachmurzone miny. Oczywiście jest w tym przesłodki - taki przeduży, naburmuszony miś.

 Quintessa Ars Britannica*PL

Nasze pointy J3, choć urodą wzbogacone o łagodność Tessy, mają dużo z tatusia. Lubią bardziej obserwować niż się przytulać. Oczywiście wzięte na kolana, podobnie jak tatuś, "znoszą" głaskanie z godnością. Myślę, że z wiekiem się to zmieni, jednak, co miot to charakter:) Te misie preferują podziwianie i służenie im bardziej niż zabieganie o nasze względy i zalewanie czułością.

 

Domki wybrane mają już Karolek, Karmelek i Jilly oraz Kalma, która może zostanie z nami, jako następczyni Magnolii.
Na froncie rezerwacji są pozostałe kociaki. Wszystkie powinny być do odbioru pod koniec lutego, po feriach w Mazowieckim.

Jeśli kogoś pominęłam w zapytaniach mailowych proszę się przypomnieć lub zadzwonić.

Prawdopodobnie po koniec miesiąca wspólnego domu adopcyjnego będę szukać dla Charliego i Zuzi. Na ten temat pojawi się oddzielny post, ale osoby zainteresowany proszę o kontakt. Dom bez innych kotów, bo Charlie to alfa i na pewno bez małych dzieci. Oba koty to przytulaki, Charlie to przytulak z charakterem, a Zuzia to kraina nieśmiałości. Żyją wspólnie i chciałbym, by tak zostało. Zuzia miała tylko 1 miot z Charliem, ale to już nasze ostatnie koty w programie cameo, więc czas by i one znalazły dom.

Domu będziemy szukać także dla Tasminki. Tu może być kocurek w domu, ale delikatny. Domek bez małych dzieci, bo Tasia się ich boi. Jest bardzo miziasta, ale wtedy kiedy chce, lubi być blisko. Będzie gotowa do zmiany domu także pod koniec lutego.

Tymczasem pozdrawiamy Państwa serdecznie i przypominamy o konkursie. Do wygrania fajne nagrody, bierzcie udział!

Miłego czwartku!


3 luty 2020 Mioty J3 i K3

Szanowni Państwo,

wstawiliśmy dzisiaj na stronę zdjęcia kotków z miotu K3. Maluchy 18 lutego przejdą zabieg wczesnej kastracji i powinny być gotowe do odbioru po koniec lutego. Obecnie kontaktujemy się z osobami z listy oczekujących na ten miot, więc status kociąt może ulec zmianie.

Na dniach zaprezentujemy Państwu także miotu J3. 

Na domek czeka przekochany Horacy.

Życzymy miłego tygodnia, a poniżej pyszczki z miotu K3.

KAROL Ars Britannica*PL KALMA Ars Britannica*PL 

KORNEL Ars Britannica*PL KARMEL Ars Britannica*PL

16 stycznia 2020 Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Beverwijk 

Ten weekend był dla nas miłą niespodzianką. Dwa nasze koty - CH Celeste Ars Britannica*PL BRI ns 21 33 oraz Quasar Ars Britannica*PL BRI ds 21 33 wzięły udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Beverwijk. 

Debiutujący point cameo Quasar w oba dni otrzymał certyfikat CAP i ocenę EX1 oraz w niedzielę także Nominację do panelu Best in Show. Gratulacje Karen! Brawo Quasar.

Celeste brała udział tylko w niedzielnej wystawie i otrzymała już drugi certyfikat CACIB i ocenę EX1. Bardzo się cieszymy, gratulacje Jadwiga.

Tymczasem ten tydzień obfituje w pożegnania. W drodze do nowego domu jest Fergus, a dzisiaj Gordon dołączy do nowej rodziny. Powodzenia kociaki!

Na nową Rodzinę czeka jeszcze Horacy. Nowe zdjęcia znajdziecie Państwo na stronie, a filmy na Instastory Highlights. Zapraszamy.

Młodsze kocięta pokażemy już po zabiegu wczesnej kastracji. Do rezerwacji będą dostępne srebrne pointki, długowłosy srebrny point, a trochę później zielonookie sreberka. Prosimy o jeszcze trochę cierpliwości.

Udanego dnia, pozdrawiamy!


6 stycznia 2020 - Poniedziałkowe podsumowanie:
* Artykuł na stronie: "O czym warto pamiętać decydując się na kociego domownika"
* Angielska wersja naszej strony - Our website in English

Dzisiaj poniedziałek i choć świąteczny, to postanowiłam wrócić do dobrej tradycji co tygodniowych update'ów.

Za nami długa świąteczna przerwa. Dziękujemy wszystkim za życzenia i piękne zdjęcia kotów. Jeśli do kogoś życzenia od nas nie dotarły, proszę przyjąć je tutaj, bo po zmianie telefonu straciłam część kontaktów.

Wczoraj do nowego domku pojechała Kalla i wygląda na to, że to bardzo dobra decyzja, a Kallunia jest szczęśliwa.

W tym roku modernizujemy także naszą stronę internetową, oprócz nowej szaty graficznej powoli powstaje nowa angielska wersja - tak, aby nasi anglojęzyczni klienci także mogli dowiedzieć się czegoś o naszych kotach.

Mam zamiar także popełnić kilka artykułów dotyczących kotów. Liczę na Państwa uwagi i podpowiedzi, co do interesujących Was tematów.
Dzisiaj pierwszy artykuł, inspirowany ostatnimi wizytami w naszej hodowli - "O czym warto pamiętać decydując się na kociego domownika". Miłej lektury i dobrego tygodnia.

Zapraszam także do obejrzenia filmu "O czym pamiętać decydując się na kota", który był inspiracją do napisania tego artykułu:


2 stycznia 2020 Szczęśliwego Nowego Roku
 
Szanowni Państwo, życzymy Wam wszystkiego najlepszego w Nowym 2020 Roku!
Pomyślności, radości, spełnienia marzeń, zdrowia i cudownych mruczących kotów w Waszych domach.
 

23 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #21

Już przedostatni dzień kalendarza, a mi skończyły się zdjęcia. Na szczęście naszych kotów w nowych domach dostatek, więc dzisiaj Vega Ars Britannica - córka Sienny i Erla, słodki, błękitnoki skarb.

Niech Wam jutro Mikołaj nie szczędzi prezentów i dopisuje cudny nastrój 

Pozdrowienia, hohoho!
 
 

22 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #20

Mała Fendi Ars Britannica*PL życzy wspaniałej niedzieli. Może ta śnieżynka przywoła śnieg?
 
 

21 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #19
 
Dzisiaj w kalendarzu dość zabawne zdjęcie zapatrzonego CH Hank Absolu*RU.b Hank to puchowa kólka, wszystko w nim jest okrągłe, a on sam ma przyjazną, towarzyską 2. Uwielbia robić baranki i pięknie mruczy, czyli jak klasyczne niebieskie złotko.
 
Miłej soboty.
 

20 grudnia 2019 Wesołych Świąt
 
Moi Drodzy, wszystkim Wam dziękujemy za kolejny rok z nami, słowa wsparcia i zachęty, piękne zdjęcia naszych kotów w nowych domach i wspaniałe opowieści, o tym, jak sobie radzą.
 
Życzymy Wam rodzinnych, spełnionych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i samej pomyślności oraz zdrowia w Nowym Roku.
 
Oczywiście jeszcze kilka dni Kalendarza adwentowego przed nami, ale w dniach 21.12-6.01 nasza hodowla nie będzie czynna. Chcemy ten czas poświęcić Rodzinie i zwierzętom i spokojnie zakończyć stary rok.
 
Życzymy Wam wszystkiego najlepszego i do zobaczenia w Nowym Roku!


20 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #18

Dzisiaj książę Śnieżek, czyli Pascal Ars Britannica*PL.

Śnieżek jest dla mnie wyjątkowym kotem. Nigdy nie planowałam, że zostanie z nami, a mało tego, że znalazł drogę do naszych serc, to jest kocim panem domu. Wolno mu wchodzić wszędzie i często właśnie tak jak na zdjęciu towarzyszy nam przy posiłkach 😂

Nasz koci książę to wnuczek Pączka, prawnuczek Lovera i Prudy i kilku znamienitych kotów z Europy, a w końcu synek Queenie i Owena z Zojki. Dla mnie to koci przyjaciel, jakiego życzę każdemu 
Miłego piątku!


19 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #17

Dzisiaj GB*Templegates Samuel, nasze liliowe złotko. Sammy to 8 kilo złota i cudowny przytulak. Leci na spotkanie każdego, kto nas odwiedza. Cudnie mruczy i ma apetyt za 3.
I gdyby tylko chciał pozować na odległość... ale Sammy woli być blisko 

Miłego czwartku.


18 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #16

Powoli kończą się nam okienka, a Święta tuż tuż. W naszej hodowli od 22.12 do 2.01 planujemy krótką przerwę.

Dzisiaj moja ukochana CH Zara Ars Britannica*PL, córka Supreme Champion Torridonian Elora Danan i CH Hadrian Ars Britannica*PL. Kotka przemądra, empatyczna i piękna.

Życzę wszystkim optymistycznego dnia i pozdrawiam wraz z Zarunią.


17 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #15

Dzisiejsza kartka z kalendarza ma niezwykły kolor i prześmieszny ogonek. Poznajcie naszą liliową złotą szylkretkę Wanilkę Zojka*PL z cudną rudą plamką na ogonie.

Wanilka pewnie kiedyś zostanie dziewczyną Samiego, a tymczasem to słodki kociak, którego nie sposób nie kochać.

Mamą Wanilki jest Fancy Zojka*PL - kotka kremowa, która właśnie została kastratką i szuka nowego domku. Fancy wielokrotnie gościła na randkach z naszymi kocurkami i to super kot. Tatą Wanilki jest czekoladowy złoty ticked kocurek CH Owen Zojka Lemurcat*RU, tata naszych miotów P2, B3 i A3 

 


16 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #14

Zaczynamy ostatni tydzień przed Świętami. Nie wiem, jak Wy, ale ja poza udekorowaniem domu i ogródka jestem w proszku.🌲 Czy tylko ja nie nabrałam jeszcze świątecznego tempa?

Dzisiaj zdjęcie CH GB*Templegates Sonia wypatrującej Mikołaja, a może raczej zdjęcie imponujących wąsów, które próbują go chyba wywąchać 

Udanego poniedziałku dla Wszystkich 


15 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #13

Niedzielnie do kalendarza wskakuje Różyczka Ars Britannica*PL, córka Gemmy i Hadrianka, co zresztą chyba widać 

Różyczka to pączek w maśle. Jest jak okrągła kulka, puchata, mięciutka i kochana. W przyszłym roku pewnie pójdzie na jakąś fajną randkę, ale choć ma ponad rok, to w mojej głowie wciąż kociaczek <

Spokojniej niedzieli moi Drodzy.


14 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #12
 
Dzisiejsze okienko to NL*Jadwiga's Gemma BRI ns 11.
 
Gemusia to duża kotka o wspaniałych oczach, która zawsze wie czego chce. Takie są wszystkie Jadwigi :) - jej hodowczyni Jadwiga, moja ś.p. Babcia Jadzia i nasza kocia królewna, bo w końcu przydomek zobowiązuje <3
 
Fotka Gemmy to także zapowiedź kilku zmian kosmetycznych na naszej stronie www.arsbritannica.pl - mam nadzieję, że Wam się spodoba. Zapraszam i pozdrawiam sobotnio.
 

13 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #11

Obiecałam okienko z choinką, więc dzisiaj Kuku, czy nasza 7-lenia kastratka, Fanabella Ars Britannica*PL.

Kuku to córka kotów naszej pierwszej generacji Sweety Schoenweg*A & GIC I Love You Viva Vogue*RU. Na ogół Fanabella myśli jednak, że jest moim osobistym dzieckiem i oczywiście człowiekiem, więc nijak nie chciała zmienić domu i po zakończeniu swojej krótkiej kariery hodowlanej została z nami.
Kuku śpi w łóżku, je na stole, kłóci się ze mną, daje buziaki i towarzyszy mi we wszystkim, co robię.

Dzisiaj piątek, więc wraz z małą stalkerką na kolanach życzymy Wszystkim udanego weekendu.


12 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #10

Dzisiaj Vesper Ars Britannica*PL BRI ns 11, czyli Panna Wielkie Oczy.
 
Na 100% oczy Vesper wzięła po mamie GIC Isabella Mazuria*PL BRI ns 11, ale już zabawowy charakter i ciekawość po tatusiu CH UA*Nonpareil Faust BRI ns 21 33.
 
Ciekawe, czy Vesper wypatruje już kociego Mikołaja? A Wy, kupujecie kotom prezenty pod Choinkę?
 
Miłego dnia.
 
 

11 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #9

Dzień dobry, dzisiaj pierwszy prawdziwy mrozek i piękne słońce. Chyba czas pomyśleć o ubraniu choinki, bo przecież w kalendarzu musi znaleźć się kot z choinką.
Jak Wasze koty reagują na choinkę? U nas lubią pod nią spać, ale nic poza tym.

A skoro temat Świąt, to dzisiaj do kalendarza wpada Fergus Ars Britannica*PL BRI ns 21 33, synek Kylie Ars Britannica*PL BRI ns 11 i CH UA*Nonpareil Faust BRI ns 21 33.
Ferguska podróż do domu czeka po Nowym Roku, więc jeszcze chwilkę pocieszymy się tym słodkim kulkiem.

Słonecznego dnia.


10 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #8

Spośród wielu zdjęć, które dzisiaj zrobiłam, do kalendarza wybrałam fotkę córeczki Nanooka Ars Britannica*PL BRI ns11 i GIC Isabelli Mazuria*PL BRI ns11/12 - Idyllę Ars Britannica*PL.

Dusia ma wielkie zielone oczy i zadarty nosek - taka dumna i ciekawska z niej dziewczynka :)


9 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #7

W poniedziałek wybrałam już chyba ostatnią z moich podrastających dziewczynek, złotą pointkę o masywnej budowie i niebieskich oczach - Wilmę Ars Britannica*PL.

Wilma to siostra Willow, ta która od początku miała zostać i czuje się u nas podobnie jak jej mama Zabava, jak królowa. Wilma jest dumna, niezależna i chyba śliczna. Mi podoba się bardzo. Jeśli komuś z Was także, to jej siostra Wondergirl nad szuka domku.

Jak tam przygotowania do Świąt? Macie już choinki?
Pozdrawiamy poniedziałkowo.


8 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #6

Nie wiem, czy podoba się Wam idea kociego kalendarza adwentowego, ale dzisiaj dzień wiewiórki.

Alma to siostra naszej gwiazdy Instagramu Apollo, czyli Poldusia. W przeciwieństwie do brata, nie przepada za obiektywem, za to lubi jak na dużego kociaka przystało pobiegać za wędką, czy piłeczką, albo pobawić się w berka z naszymi złotopointowymi bliźniaczkami Zoe i Willow.
W ogóle czasem myślę, że złota i srebra to dwie kompletnie różne natury 

Mamą Almy jest Queenie Ars Britannica*PL, a tatą Owen Zojka Lemurcat*RU z hodowli Zojka*PL.

 


7 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #5

Dzisiaj do kompletu, nasz drugi podrastający kocurek NL*Jadwiga's Magnus BRI ns 11.

Magnusek to gaduła i dobry kumpel Icebeara. Są w tym samym wieku i mają podobne pasje smile - Lubią jeść, patrzeć przez okno, spać i rozmawiać Dwa misie polarne.

Magnus przyjechał do nas z Holandii. Jego rodzice to: NW SC Claudius von Burg Weissensee*DE BRI ns 11 & GIC NL*Jadwiga's Silver Raisa BRI ns 11.


6 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #4

Dzisiaj odsłona mikołajkowa, a w niej ojciec i syn - Nanook Ars Britannica*PL BRI ns 11 i Icebear Ars Britannic*PL, synek GIC Isabelle Mazuria*PL.

Nasze dwa kochane misie zapozowały razem. Wszystkim życzymy udanych i spełnionych Mikołajek 

 

5 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #3

Kolejne okienko naszego kalendarza to Bibi Ars Britannica*PL - zupełnie biała księżniczka - choć czekoladowy srebrny point z niebieskimi oczami.

Bibi jest słodka i delikatna. Zawsze mruczy i przytula się do każdego. Jej dziadkowie to Sienna i Faust, więc bardzo duże koty i chyba po nich Bibiątko nabiera mocy.

Tata Bibi to złoty czekoladowy kocur CH Owen Zojka Lemurcat*PL BRI by25, a mamusią jest błękitnooka Jocelyn Ars Britannica*PL BRI ns 21 33.


4 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #2

Dzisiaj w ramach uzupełniania dni, moje "bliźniaczki" z tego samego ojca, a innej matki. Gdy widzę je z tyłu, a zwykle spacerują ogon w ogon, ciężko mi powiedzieć, który ogon należy do Willow Ars Britannica*PL, a który do Zoe Zojka*PL smile

I wcale w planach nie było zatrzymywać Willow, bo to dziewczyna z charakterem po mamie - czyli zrobię, jak będę chciała i kiedy będę chciała, ale gdy przyjechała Zoe, te dwie złote pointki stały się nierozłączne i za każdym razem, gdy myślałam o domu dla Willow, obie przychodziły do mnie z przekupną myszką albo porcją mruczanek.

Zoe jest trochę młodsza, mocno rozmruczana, taka czasem śmieszna, Willow poważna, niby zamyślona, ale koniec końców broją do pary. Ot, moje twinsy 

Tata: Erl Brave Heart*RU BRI ny 11 33 z hodowli Zojka*PL
Mama Willow: RU*Neolit Golden Zabava Putyatichna BRi ny 11 33.
Mama Zoe: JCH Golden Fortuna El’Idt*DE BRI ay 21 33

   


3 grudnia 2019 KALENDARZ ADWENTOWY #1

Grudniowo postanowiłam stworzyć własny koci kalendarz adwentowy. I na tyle ile światło pozwoli, pokazać Wam, jak zmieniają się nasze koty.

Mamy dwa dni do uzupełnienia, ale to nadrobimy. Zaczynamy więc od dnia 3ciego 

Dzisiaj córka CH Charlie das Labsal BRI d i CH Taormina Ars Britannica*PL BRI ds 11/12 - Trufelka Ars Britannica*PL BRI ds 25  

Słodka, przymilna, duża i zawsze z miną złej królowej, a super słodkim serduszkiem   


2 grudnia 2019 Adopcje

Szanowni Państwo,

z początkiem Nowego Roku, planuję ograniczenie hodowli. Koty są i pozostaną moją wielką pasją i poświęciłam im ostatnie 10 lat. Chciałabym nadal kontynuować pracę hodowlaną, jednak w mniejszym zakresie. Z tego powodu do adopcji będzie kilka z naszych pięknych kotów hodowlanych oraz kotów, które zostały w hodowli w obserwacji hodowlanej i nigdy nie miały kociąt. Szukamy dla nich domów bez małych dzieci, agresywnych psów oraz przede wszystkim domów niewychodzących i bez wychodzących kotów.

Koty są do adopcji odpłatnej. Część z nich ze względu na usposobienie, może trafić do domów, gdzie są już koty lub z jednym z naszych kotów. Inne preferują domy, gdzie będą kocimi jedynakami.

Obecnie do odbioru gotowe są:

Kalla - srebrna kotka 1,5 roczna, która miała wyłącznie jednego kociaczka. Jest już po zabiegu sterylizacji i może jechać do domu w każdej chwili. Kalla jest przyjacielska i lubi ludzi. To kot przyzwyczajony do ciszy i spokoju. Koszt adopcji 1000zł

Wondergirl - złota pointka o pięknych oczach. Kotka prawie 9 miesięczna. Piękna, ze wspaniałymi niebieskimi oczami. Wonder jest kotem, który będzie przy człowieku, ale wymaga trochę czasu na zaprzyjaźnienie. Ze względu na jej charakter postanowiłam, że kotka będzie dostępna w obniżonej cenie 1600zł, zamiast 2600zł, jak większość naszych kotów. Wonder jest po zabiegu sterylizacji i może opuścić dom.

Po zakończeniu opieki nad szukającym domku Horacym, do adopcji będzie także Tasminka, kotka cameo 2,5 roczna. Koszt adopcji kotki to 800zł.

W grudniu planujemy sterylizację kotki cameo Zuzi, a w nowym roku po zaplanowanych miotach do adopcji będą także Queenie,  Jocelyn oraz Charlie [ najchętniej z Zuzią]. 

Osoby zainteresowane adopcjami bardzo proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Zapraszam.  


28 listopada 2019 Kotki i kocięta, które czekają na nowe domki

Moi Drodzy, zostały nam cztery wyjątkowe koty, które szukają domów. Kotki adopcyjne - Kalla i Tasminka oraz podrastająca złota pointka Wondergirl i słodki kulek cameo Horacy.
Bardzo zależy mi, by koty znalazły domki przez szaleństwem świątecznych zakupów. Prawie nigdy na Święta nie pokazujemy kociąt i w tym roku również ostatni miot 2019 będzie dostępny do rezerwacji dopiero po Gwiazdce, ale te kochane kocie dzieciaki mogłyby trafić do przemyślanych domków i już z nowymi Rodzinami zbudować magię tych wyjątkowych dni - nie jako prezent na Święta, ale jako nowy domownik, przyjaciel i powiernik.
Jeśli więc ktoś szuka kociego przyjaciela, piszcie. Zapraszam wraz z czwórką ogonków.

 

 


26 listopada 2019 Pielęgnacja kota

Jak kosmetyków używamy w Ars Britannice? Jak kąpiemy koty, obcinamy pazurki i czyścimy oczy? Jak dbamy o higienę futra kota?

Dzisiaj post na życzenie. Po krótkim poście o kąpieli Pączka dostałam od Was bardzo wiele pytań, o to jak kapiemy, jakich kosmetyków używam i jak dbam o higienę naszych kotów.
Jeśli znajdę dodatkową parę rąk, nakręcę tutorial kąpielowy, tymczasem dzisiaj krótka wycieczka po naszym koszyczku z kosmetykami z udziałem Kuku i Śnieżka.

Kliknij w link, by obejrzeć film:

FILM: https://youtu.be/fD-LrjdLPOY

Zapraszam 


25 listopada 2019

Dzisiaj poniedziałkowy update nieco zamrożony, a to dlatego, że za oknem zimno, a ogród wymusza na mnie ostatnie grabienia liści itp. Chciało się mieszkać na wsi, trzeba więc dzielić czas pomiędzy pracę, prace domowe i ogrodowe.

Ale do rzeczy. Dużo się działo w tamtym tygodniu, Gordonek i Felix oraz Fergus mają wybrane domki. Opuszczą nas pod koniec roku. Super mamę wybrał sobie także Nanook, nasz dorosły kocurek i już za kilka tygodnii wyruszy do nowego domku, a młodsze pokolenie, Magnus i Icebear, postarają się w przyszłym roku o słodkie, białe kuleczki. Ciekawe, który z kocurków podoba się Wam bardziej ? :)

Wspaniałe wieści z Belgii, bo Johnatan Ars Britannica*PL w sobotę ukończył tytuł Grand International Championa FIFE, a w niedzielę zdobył pierwszy certyfikat do Supreme'a.
Bardzo się cieszę i trzymam kciuki! Gratulacje!

Na froncie poszukiwań domu pozostały piękna Wondergirl i słodka Kalla oraz Pan Klusek Cameo, czy Horacy.
Dziewczynki są już po sterylizacjach i mogą opuścić dom, Horacy jeszcze z klejnotami, ale wkrótce to zmienimy :)

Tymczasem koty i ludzie z Ars Britanniki pozdrawiają.
Zapraszamy do kontaktu z nami. Jeśli któryś kot przypadł Wam do serca, można nas odwiedzić po wcześniejszym umówieniu.
Miłego tygodnia!

 
 

18 listopada 2019 Poniedziałek, więc czas na krótki update.

Pączuś i Grimmki - bracia Grimm i Griffin - już w nowych domach. Wydaje się, że aklimatyzacja przebiega szybko i koty już nawiązały więzi z nowymi Mamami 

Nasza ruda księżniczka Ulinka Ars Britannica*PL pięknie zaprezentowała się w Łodzi i w sobotę otrzymała nominację do panelu Best in Show. Gratulacje Marysiu i Janiu! W Holandii kolejny CACIB otrzymała Celesta, a CAGCIB Johnatan. Miło jest otrzymywać takie dobre wiadomości 

Jak widzieliście, przeprosiłam się z aparatem i wczoraj pokazaliśmy mioty F3, G3 i H3.
Domku szukają jeszcze Gordon i Horacy. Do chabrowookiego Felixa przyjedzie w tym tygodniu odwiedziny potencjalna mama, więc na razie pozostaje w prerezerwacji.

Na froncie poszukiwań domu, nadal na opiekuńcze rodziny czekają Kalla i Wondergirl. Dziewczynki potrzebują swojego człowieka - zapraszamy do ich poznania.

Życzymy wszystkim udanego tygodnia. Pozdrowienia!

  

  

  

  

  


12 listopada 2019 Wczoraj Święto, więc poniedziałkowy update przeskoczył na wtorek.

Co u nas? Troszkę dobrego, mam nadzieję. Wczoraj nowy domek znalazł Pączuś  Będzie miał nową Mamę na wyłączność i chyba bardzo mu to odpowiada. Już pakuje zabawki i w piątek czeka nas rozstanie. To trudne, ale wiem, że Pączek będzie rozpuszczony i kochany, a to najważniejsze.

Do nowego domku pojechała Brendunia, zwana teraz Lalą. Cóż, Lala i Leoś - również brytek - nawiązują już pierwsze nici porozumienia i zapowiada nam się kolejna zakochana kocia para 

Dziękujemy wszystkim za słowa otuchy i wsparcia dotyczące naszej suni. Wygląda na to, że Favi, jak przystało na upartego tybetana, postanowiła się nie poddawać i da radę.

Przy okazji licznych wizyt w klinice z Favi, na badanie serduszka zabraliśmy Fausta i Siennę, nasze grubaski  HCM wykluczony, podobnie jak u Charusia  Choć większość naszych kotów ma przebadanych rodziców, postanowiliśmy sukcesywnie zbadać nowe pokolenie  Będziemy informować, trzymajcie kciuki 

Na nową mamę czeka jeszcze Wondergirl. Wydaje mi się, że dojrzałyśmy do tego oboje. Wonder szuka kontaktu z człowiekiem, przytula się - nie za dużo, jak na nią przystało - ale za to z pięknym mruczeniem i puchatym ogonkiem.

Również Kallunia wypatruje mamy. Te dwie ślicznie dziewczynki mają tą samą mamę, a kompletnie inną urodę  No i dzieli je różnica wieku. Kto pokocha córeczki Zabavy? 

Czas do pracy. Z Fanabellą i Śnieżkiem dzielnie próbującymi skasować tego posta, życzymy Wszystkim miłego dnia!

ps. Ostatnie dostępne do odbioru w tym roku kocięta pokażemy pewnie w przyszłym tygodniu 


28 października 2019 Poniedziałkowo...

Spodobała mi się formuła pisania kilku słów o tym, co w hodowli w poniedziałek rano, więc czemu nie.

Za nami emocjonujący weekend, bo w Niemczech odbyła się Światowa Wystawa Kotów FIFE, czyli Federacji, do której należymy. W tym roku logistycznie nie udało się nam wziąć udziału, ale wśród prawie 1500 kotów mieliśmy swojego reprezentanta w barwach Belgii.

IC Johnatan Ars Britannica*PL, srebrny point, synek naszej Sienny i Fausta, poradził sobie świetnie otrzymując ocenę Excellent 1 i certyfikat CAGCIB do Grand International Championa. Gratulujemy Raluca Stefana. Johny dobra robota.

  

W ten weekend jedna z naszych mastifek tybetańskich została kastratką i stąd przepraszamy wszystkich tych, którzy planowali odwiedziny w Ars Britannice. Dobro zwierząt jest czynnikiem decydującym w tym, co robimy, a Favi potrzebowała pomieszkać z nami w domu.
Ona i Śnieżek wybitnie się zaprzyjaźnili - taka duża, taki mały, a jednak :)

Jedna wizyta doszła do skutku i zaowocowała nieoczekiwaną zmianą planów. Nasza gwiazdeczka instagramu Brendunia ma wybrany dom i po Wszystkich Świętych zamieszka z nową Rodziną.
Co ciekawe to Kalla miała trafić do Państwa, ale Brenda z impetem zawalczyła o miłość.. Cieszę się, bo malutka trochę na domek czekała.

Zapraszam także do poznania Kalli, bo to cudna dziewczynka. Szukamy dla niej domku bez bardzo małych dzieci i dominujących zwierząt. Kalla ma już wygojony brzuszek i wraca do formy. Myślę, że może zaoferować dużo miłości...

Co w tym tygodniu? Jeszcze trochę pod znakiem budowy, bo #Kateria dostanie wreszcie dach do końca. Potem, jeśli tylko słońce pozwoli planuję fotki jeszcze dostępnych kotów - adopcyjnie Hadriana i Kalli [tych dwoje może zamieszkać wspólnie] oraz Wondergirl.

Zapraszamy do kontaktu i życzymy wszystkim miłego poniedziałku. 


23 października 2019 Kilka słów o żwirkach...

Było o dezynfekcji kuwet, postanowilam napisać także o naszych żwirkowych przygodach. Dobry żwirek to podstawa w hodowli, komfort sprzątania, zapach, higiena kociastych. Z oczywistych względów zdjęć z testów oszczędzę :)
Ostatnio w ramach bycia bardziej eko, postanowiłam zrobić kolejne podejście do żwirków drewnianych.. bo można kompostować, bo zdrowszy i nie pyli..
Na warsztat poszły Greenwood Fibre Plant i Cat.s Best Eco Plus Original.
Dzień pierwszy był znośny, niestety dzień drugi nie okazał się nazbyt łagodny dla mojej alergii.. Od 10 minut próbuję odzyskać oddech i przelot do oskrzeli po zaledwie 2 posprzatanych kuwetach...
Wykopanie kupek kociąt, poza tym, że niezwykle zabawne dla samych producentów tego złota, przypomina szukanie igieł w stogu siana... zapach? nadal znośny w porównaniu do dramatu, jaki dają wszelkie mutacje kukurydzianego Benka, czy totalne nieporozumienie, jakim jest żwirek Prezent dla Kota.
Zdaję sobie sprawę, że wiele osób lubi drewniane żwirki i może przy jednym, czy dwóch kotach, mają rację bytu. U nas niestety chyba się nie uda, choć zobaczę na ile starczą te dwie kuwety przy mamie i czwórce podrastających kociąt.
W skrócie, koty rozbawione, ja z zapuchniętymi oczami i ostrym kaszlem, a komfort sprzątania w porównaniu do Master Golden Greya, czy Compactu Benka pozostawia wiele do życzenia.
Nadal polecamy sprawdzone betonity, a Wy, co wsypujecie do kuwet milusińskich?


21 października 2019 Kilka słów o tym, co u nas

Dzień dobry w jesienny poniedziałek. Dzisiaj trochę o tym, co u nas - planach, marzeniach...
Jak zwykle mam ich za wiele, ale z dwojga złego, wolę już stan permanentnego myślenia, o tym jakie koty chciałabym w najbliższych latach wyhodować, niż powtarzalność i wyłącznie szarą rutynę.
Co będzie się działo w Ars Britannice w najbliższych miesiącach?
Generalnie, to co ma miejsce od kilku miesięcy, czyli "zmiana warty". Mocno pracowaliśmy nad stworzeniem własnych kotów, o dobrej budowie, z pięknym, okrągłym, mocno wybarwionym okiem, z jasnym futrem. Myślę, że kolejne pokolenia naszych sreber pokazują ten kierunek.
W kilku hodowlach za granicą urodziły się wspaniałe kocięta po naszych kotach hodowlanych. Zachwycają mnie zwłaszcza ostatnie maluchy cameo w Szkocji po CH Tolstoyu i Solitaire Ars Britannica, czy maluszki CH Hanny w Belgii <3 Gratulujemy Hodowcom i cieszymy się z Wami.
Jednocześnie u nas wróciły pointy, a przy ich okazji przemyciły się złota.
Widzę, jak wiele osób zakochało się w naszych wiewiórkach Aldo i Apollo. Trochę wiewiórek przed nami, bo pod koniec roku zaczną kryć Hank i Sammy.
Nie będzie to pewnie zbyt długa przygoda, bo całkiem przypadkiem nasi obaj chłopcy mieli nieść gen pointa i ... no cóż, testy genetyczne pokazały coś przeciwnego.
Wprowadzimy więc gen pointa do naszych złotek, tak by za jakiś czas te dwie linie się spotkały.
A po polsku? Rośnie nam pokolenie wielko-niebieskookich pointowych dziewczynek i ich śliczny brat William. Rosną też srebrne pointki.
Docelowo wyklarują się linia naszych srebrek i linia złotych i srebrnych pointów, w obu przypadkach, z pojawiającymi się z tych skojarzeń także złotkami.
Co więc będzie można zobaczyć w najbliższych miesiącach w naszych porodówkach? Niezbyt wiele, bo dopiero planujemy zimowe mioty, ale na pewno srebrne niebieskookie pointy, w tym uwaga długi włos :), ostatnie cameo i srebra. Niewiele, ale za to pięknych kociąt z super połączeń.
 
Zimą planujemy dzieci Zabavy z Sammim, Soni i Hanka oraz ostatnie mioty Nanooka, a pierwsze Icebeara, jego synka.
Jeśli Icebear się sprawdzi jako tata, Nanook przejdzie na emeryturę.
Tych emerytur przed nami wciąż kilka, bo planujemy ograniczyć liczbę kotów w hodowli, gdy nowe pokolenie dorośnie i przejmie ster.
Tymczasem na domki czekają dwa kociaki - Wondergirl, dziewczynka o cudnej budowie, błękitnych oczach i super puchatym ogonku, przesłodkie bialutkie sreberko Brenda, srebrna Kalla, półtoraroczna zielonooka piękność i nasz bohater Hadrian, ojciec, dziadek, czy nawet prapra...dziadek części naszych kotów. Troszkę później również Tasminka, mama naszych ostatnich cameo.
Zapraszamy do kontaktu z nami. Już za chwilę skończymy budowę Katerii na ten rok i wtedy będzie nas więcej, na zdjęciach, w historiach z hodowli, a może także na wystawach.
Ten rok to rok dużych przemian. Mam nadzieję, że zimą uda mi się pokazać efekty tej pracy.
Miłego poniedziałku dla Wszystkich :)
 

17 października 2019 Kocia suplementacja

Właściwa suplementacja jest ważna nie tylko dla człowieka, ale również dla kotów.

Często pytacie, czego dodajemy do posiłków naszych kotów. Podkreślam, że suplementy powinny być dobrane do rodzaju diety kota, wieku i trybu życia i ich wybór najlepiej skonsultować z lekarzem weterynarii.

Nasz obecny zestaw poniżej dodawany do porannej mokrej karmy. Większość produktów da się kupić na zooplus. Florę balance można zastąpić dostępna na zooplusie fortiflorą.

Do kompletu dorzucam rabat na 10% do zooplusa.  

Maluszkom do tego zestawu dodajemy jeszcze po kilka kropli Cebionu, witaminy C dla dzieci.

Pozdrawiam. Dbajmy o nasze ogonki


17 października 2019 Przytul kotka

Dzisiaj naprawdę jesiennie i fajnie przytulić jakiegoś kotka. Mi wspominkowo mignęły zdjęcia z grudniowej wystawy w tamtym roku z CH Sir Harry from Irena's Dream*DE - naszym 7 kilowym skarbusiem.
Potulcie dziś kotka, ja swoje zamierzam tulić mocno.

 


16 października 2019 Kalla kastratką

Półtoraroczna właścicielka największych oczu w naszej hodowli, córka Hariana i Zabavy, Kalla Ars Britannica, za chwilkę będzie szukać cudownego domu. Kallusia nie zareagowała dobrze na antykoncepcję, a że w naszej hodowli dobrostan kota jest dla mnie priorytetem, to zdecydowaliśmy się pozwolić jej na baaaardzo wczesną emeryturę. Kalla jest mamusią dwumiesięcznej Ignasi, która zostanie z nami. Kallusia to najcudowniejsza, przymilna i kochana istota. Myślę, że szybko znajdzie dom. ADOPCJE...

Kalla Ars Britannica*PL


9 października 2019 Tasminka została kastratką

Wczoraj nasza Tasminka Ars Britannica*PL BRI ds 11 - cameo - została kastratką. Ma 2,5 roku i to młoda, słodka kotka o kompaktowej budowej. Za jakiś czas dla Tasi będziemy szukali domku adopcyjnego, bez dzieci i raczej bez dominujących kotów. Szczegółowe informacje na stronie pojawią się stronie, gdy Tasia będzie gotowa do odbioru.

To już przedostatnia z naszych kotek cameo, która kończy karierę w Ars Britannice. Łezka kręci się w oku, ale mam nadzieję, że znajdziemy dla Tasi super dom. Zapraszamy do kontaktu. ADOPCJE...

 

19 września O planach i zmianach

O planach wolę opowiadać z perspektywy rezultatów.

Ten rok to wiele zmian. Kilka kotów przechodzi na zasłużoną emeryturę, kończymy program cameo, a w to miejsce w najbliższych miesiącach pojawią się nowe dziewczynki hodowlane.

Wybór kotów hodowlanych to zawsze mariaż urody kotów i ich charakterów oraz zdolności do życia w grupie. Czasem trudno rozstać się z przesłodkim kociakiem, a czasem te najpiękniejsze to urodzone jedynaki i niekoniecznie wpasowują się w życie w stadzie.

Stąd obserwacja hodowlana trwa kilka miesięcy. Kotki, które postanowimy jednak wysłać do nowych, kochających domów, są świetnie ułożone, rozpieszczone i szybko adaptują się w rodzinach. Nam trochę trudniej się rozstać, ale zdjęcia z nowych domów i zadowoleni nowi Właściciele to najlepsze remedium.

Podobnie, choć trochę trudniej, jest z adopcjami. Kotki, które spędziły z nami kilka lat to moi przyjaciele. Z drugiej strony dla przyjaciela chcesz tego, co najlepsze - 100% uwagi, miejsca tylko dla niego na łóżku, troski i miłości. Takich domów szukamy dla Hadriana i Hermiony, a wkrótce także Tasminki.

Co do planów dotyczących kociąt - spokojnie dorastają jeszcze kocięta srebrne i srebrne point, które pokażemy Państwu za około miesiąc. Mamy dzielnie uwijają się przy swoich pociechach, a ja donoszę smaczne jedzonko, sprzątam i wygłaskuję słodziaki.

W przyszłym roku będzie już bardziej klasycznie - mioty kociąt srebrnych oraz pointów i pierwsze mioty złotek.

Planujemy pierwsze krycia Icebearem, Magnusem i Sammuelem. Oczywiście wiele zależy od upodobań naszych kotów, ale prosimy o kciuki.

W Ars Britannice dorastają nowe kotki i kocurki. Po troszeczku przedstawię to nowe pokolenie.

Dzisiaj dwie z naszych podrastających księżniczek:
Alma Ars Britannica*PL - kotka złota- córeczka naszej Queenie 

 

Bibi Ars Britannica*PL - kotka srebrna czekoladowa point - córka Jocelyn. 

 

Tatuś dziewczynek to CH Owen Zojka Lemurcat*RU.

Na domek czeka jeszcze czekoladowe srebrne rodzeństwo Brownie[w nowym domu] i Brenda oraz słodka Telma cameo i złota pointka Wondergirl. Może ktoś pokocha te przesłodkie mordki.

Pozdrawiamy!


13 września 2019 Na nowe domy czekają gotowe do odbioru kocięta i koty pohodowlane

Szanowni Państwo, skończyły się wakacje i zgodnie z obietnicą prezentujemy dostępne w hodowli kociaki i dorosłe koty pohodowlane, dla których szukamy obecnie domków.

Każdy kociak jest już po zabiegu wczesnej kastracji, posiada pakiet szczepień i odrobaczeń, mikroczip zarejestrowany w bazie Animal-Safe oraz książeczkę zdrowia i rodowód FIFE. Każdy kotek do nowego domu wyjedzie także z bogatą wyprawką i mocnym drapaczkiem firmy Rufi.

Młodsze maluchy mają 5 miesięcy, są kochane i bardzo rozpieszczone.

[edit: Brownie już w nowym domku]

Brownie jest oceanem miłości i zabawy. Zaliże i zacałuje, o ile nie zamruczy najpierw. Będzie sporym kocurkiem.

Brownie Ars Britannica*PL

Jego siostra Brenda to słodkie, kochane ciasteczko - uwielbia się przytulać, lubi i ludzi i koty i zawsze jest ciekawa kontaktu z człowiekiem. Na rękach mruczy i daje buziaki. Brendunia ma krótki pyszczek i wieeeelkie oczy i jest zupełnie biała, choć to czekoladowa szynszylka.

Brenda Ars Britannica*PL

[edit: Aldo jest zarezerwowany] Aldo - jedna z naszych złotych wiewióreczek to kot w stylu przytul mnie, ponoś na rękach, kochaj i bądź.
Aldo poza niewątpliwą urodą ma wielkie serce i nie sposób go nie kochać. Trochę tęskni za Apollo, Briankiem i Armanim, z którymi uwielbiał się bawić, ale na szczęście ma jeszcze Browniego :)

Aldo Ars Britannica*PL

Brownie, Aldo i Brenda wychowują się razem i mogą wspólnie zmienić domek, co zdecydowanie ogranicza stres adaptacyjny w nowym domu.
Większość z Was wie, że jestem zwolennikiem kotów do pary - gdy nie ma nas obok, koty zajmują się sobą nawzajem i są szczęśliwsze.

Telma [7 miesięcy] i Wondergirl [8 miesięcy] to kotki po obserwacji hodowlanej, są troszkę starsze.

Telma to ocean miłości i potrzebuje człowieka, by żyć. Chce się przytulać i towarzyszyć. Zacieka jej delikatnie oczko, więc wymaga codziennego przetarcia wacikiem - taka jej uroda, ale to piękna i mądra kotka.

Wondergirl to kotka spokojna i cicha. Będzie duża i wymaga raczej dorosłego domu. Na pewno odwzajemni się miłością, choć na względy tego skarba trzeba będzie troszkę bardziej popracować.

Wondergirl Ars Britannica*PL

Na nowe Rodziny, najchętniej troszkę bardziej dorosłe, czekają nasze starsze koty pohodowlane.

Pączuś, ojciec wielu naszych kotów, czyli CH Hadrian Ars Britannica*PL jakoś się zasiedział i choć od marca jest po kastracji to dopiero dojrzałam do tego, by dać mu nowy domek. Nie znaczy, jest grzeczny i śliczny. Kocha głaskanie i to mądry kot.

CH Hadrian Ars Britannica*PL

Szukamy także domu dla Gumisi,czyli CH Hermiony Jean Silverium*PL. Moja gwiazdka jest już po zabiegu i szuka kogoś komu będzie mogła posiedzieć na kolanach i pomruczeć.

Jest też Fanabella, ale tu nadal trwa konflikt serca z rozumem, bo Kuku to moja odwieczna miłość, mądra, piękna i inteligentna, ale także kotka, na której wspaniałe futerko mam ogromną alergię. Czas pokaże, może ktoś pokocha Kuku tak mocno jak ja i wtedy zmieni dom.

Fanabella Ars Britannica*PL

Wkrótce kastratką zostanie także Tasminka. Na razie kończy karmić H kotki i radośnie biega pod nogami.

Tasminka Ars Britannica*PL

Adopcje naszych kotów są odpłatne. Wszystkie opuszczają dom po zabiegu kastracji, mają przebadane FIV, FELV, PKD, często także wyczyszczone ząbki, czy zrobione badania.

Zapraszam do kontaktu z nami. Kociaki i koty można obejrzeć w hodowli po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie. Chętnie opowiem o nich więcej także telefonicznie.

Udanego piątku. Pozdrawiamy z Ars Britannica*PL

Dostępne kocięta

Adopcje 


7 września 2019 GUMISIA PRZECHODZI NA EMERYTURĘ

Wczoraj nasza śliczna i mądra Gumisia, CH Hermiona Jean Silverium*PL została kastratką.

To wspaniała kotka o wybitnej urodzie. Ma przepiękne, szmaragdowe oczy, jaśniutkie futerko i rodzaj kociej gracji, który sprawia, że nie sposób się w niej nie zakochać.

Gumi to inteligentny, empatyczny kot, a także mama naszego pierwszego World Championa WCF Gucciego i wielu innych, pieknych kocich dzieci.

Każda kocia emerytura to dla mnie duże przeżycie. Gumisia ma 6,5 roku i choć nosi przydomek Silverium, to przyszła na świat w naszym domu w pewnien świąteczny poranek.

Szukamy dla Hermiony wyjątkowego domu, ktory doceni jej delikatność, urodę i inteligencję. Preferowany dom bez małych dzieci.

Adopcja kotki jest odpłatna. Kotka jest po zabiegu i goi brzuszek. Przeszła kontrolne badania przed zabiegiem i jest zdrowa jak rybka.

Wymagamy wizyty adopcyjnej. Gumisia musi polubić swojego nowego opiekuna.

Nowego domku szuka też Pączuś, Hadrianek. Tych dwoje może zamieszkać razem 

 


28 sierpnia 2019 Jak Umyć Kuwetę Twojego Kota
 
Zachęcona przez Państwa do pokazywania, jak w Ars Britannica dbamy o pielęgnację, higienę i żywienie naszych kotów nagrałam mój pierwszy #VLOG o tym, jak umyć i zdezynfekować dokładnie kuwetę Twojego kota.
 
Proszę o łagodne oceny i informacje, czy taka forma jest dla Państwa ciekawa i jeśli tak, to o czym chcielibyście obejrzeć filmy z naszej hodowli i Katerii.

Filmy będę umieszczać na kanale youtube ArsBritannica :) Dzisiejszy film znajdziesz także tutaj: https://youtu.be/zfsMoouNUqI

Słonecznego dnia. Pozdrawiam.


 

28 sierpnia 2019 Jak Umyć Kuwetę Twojego Kota
 
Zachęcona przez Państwa do pokazywania, jak w Ars Britannica dbamy o pielęgnację, higienę i żywienie naszych kotów nagrałam mój pierwszy #VLOG o tym, jak umyć i zdezynfekować dokładnie kuwetę Twojego kota.
 
Proszę o łagodne oceny i informacje, czy taka forma jest dla Państwa ciekawa i jeśli tak, to o czym chcielibyście obejrzeć filmy z naszej hodowli i Katerii.

Filmy będę umieszczać na kanale youtube ArsBritannica :) Dzisiejszy film znajdziesz także tutaj: https://youtu.be/zfsMoouNUqI

Słonecznego dnia. Pozdrawiam.


15 sierpnia 2019 Nowe zdjęcia na stronie: Brian, Bibi, Aldo, Apollo, Armani <3 oraz prezentujemy miot G3 i H3.

    

Miot G3

 

  

Miot H3

 


9 sierpnia 2019

Nowe zdjęcia Elzy i Elmo już na stronie. Zapraszamy.

  


8 sierpnia 2019

Szanowni Państwo, w zakładce Adopcje, zamieściliśmy informacje o kotach, które w tym roku skończą karierę hodowlaną i będą szukały nowych domków adopcyjnych. 

Sierpniową przerwę hodowlaną przeznaczamy także na doskonalenie wiedzy o żywieniu naszych podopiecznych, anatomii i rozrodzie. Trzy kursy zaliczone celująco: "Podstawy fizjologii i anatomii przewodu pokarmowego", "Rola diety w hodowli kotów" oraz "Zachowania pokarmowe kotów".  Kolejne przed nami.

 


26 lipca 2019

Do września jeszcze daleko i choć hodowla ma przerwę wakacyjną, to powolutku, na świeżym powietrzu, szykujemy dla naszych kociątek wyprawkiSłonecznego dnia, nasz pachnie świeżo ściętą lawendą.


 


7 czerwca 2019 Instastory oraz filmy w zakłace Dostępne Kocięta

Przypominamy Panstwu, że prawie codziennie wstawiamy na Instastory krótkie filmiki z maluszkami i dorosłymi kotami. 

Tych z Państwa, którzy przegapili starsze filmy, a chcieliby zerknąć zapraszamy do wybranych Instastory Highlights, tu znajdziecie najciekawsze filmy pogrupowane wedlug tematów. Oczywiście, gdyby nie udało się podejrzeć, podpowiemy jak technicznie trafić do naszych filmików. 

W zakładce Dostępne Kocięta dodaliśmy aktualne filmy Brendy, Willow i Elzy.

Słonecznego dnia i wraz z kociakami dziękujemy, że jesteście z nami.

 


3 czerwca 2019 Prezentujemy miot A3 i E3

Aby miło zacząć poniedziałek, prezentujemy Państwu nasz złoty miot A3. Rodzicami zostali Queenie Ars Britannica*PL BRI ns 11 i CH Owen Zojka Lemurcat*RU z hodowli Zojka*PL BRI by25.  

Aldo Ars Britannica*PL 

Apollo Ars Britannica*PL

Armani Ars Britannica*PL

Alma Ars Britannica*PL

oraz maluszki Hanka i Zary. Więcej zdjęć maluszków w galeriach <3 Pozdrawiamy.

Elmo Ars Britannica*PL

Elza Ars Britannica*PL


2 czerwca 2019 Nowe zdjęcia kociąt z miotów B3, C3, X2, Y2, Z2 już na stronie.


edit: kotek zarezerwowany

29 marca 2019 Clyde szuka mamusi 

Szanowni Państwo, zakończyliśmy obserwację hodowlaną Clyde'a Ars Britannica*PL - przepiękny śnieżny miś szuka mamy. Zapraszamy. 

Clyde Ars Britannica*PL


 


15 maja 2019 Emerytura Tao, Yulan i Hadrianka.

Dzisiaj przed nami koniec pewnej ery. Moje trzy ukochane koty Pączek, czyli CH Hadrian Ars Britannica*PL, Yulcia - NL*Anyamanee Mdm Polkadot i CH Taormina Ars Britannica*PL, przechodzą na zasłużone emerytury.

Koniec kariery u kota to zawsze dla mnie trudna decyzja i kilka nieprzespanych nocy. Tao ma już wybrany sprawdzony dom, o domu dla Yulan i Pączka będziemy myśleć.

Pączuś powołał do życia kilkadziesiąt pięknych kociąt. Jego córki zostały w hodowli, by kontynuowac linię hodowlaną.
Wszystkie cechują ogromne, zielone oczy, piękna maskara na nosku i wokół oczek oraz okrągłe główki i dobra budowa.
Hadrian mógł przyjść na świat dzięki uprzejmości i zaufaniu Pani Jadwiga Kluiter-Jassyk. Bardzo dziękuję Jadwiga 

Yulan podarowała nam Zuzię i w sumie dwa piękne mioty. To fantastyczna kotka w niespotykanym ubarwieniu cameo red ticked. Yulan potrzebuje miłości i swojej osobistej opiekunki. Jak wszystkie koty cameo jest wrażliwa i empatyczna. W domu śpi mocno w tlulona we mnie i towarzyszy gdy pracuję.
Niestety dla Yulan hodowla to za dużo. Nie chce się dzielić swoją Panią, a inne koty potrafi wychować ciężką łapką.
Z tego powodu zdecydowalismy, że już czas podarować jej opiekuna, jakiego potrzebuję.
Sunny, thank you for entrusting us with Yulan, she is so special 

No i Tao.. moja wielka miłość i nieodrodna córka Vivaldiego. Tao łączy łagodność, opiekuńczość i piękno. Kocham ją z całego serca od dnia urodzin. Dlatego mimo, że mogłaby podarować nam jeszcze wiele miotów małych cameowych kloników, postanowilam, że czas odpocząć. Na Tao czeka jej Mama Mimi i wspaniały Dom. Mam nadzieję, że więź między nimi powróci i Tao będzie szczęśliwa 

  

A czwarty kontenerek? to słodki rudzielec Tammy, która wkrótce również zamieszka w super Rodzinie :)

Prosimy o kciuki i dobre myśli..i zapasową paczkę chusteczek...

Hodowla to zmiany i progres. W przyszlym roku Hadriana zastąpią Magnus i Icebear. Mam nadzieję, że spiszą się równie dobrze jak Pączek.

Pozdrawiamy i miłego dnia dla wszystkich 🌹 


13 maja 2019 Szukamy wspaniałego domku dla Yulan.

NL*Anyamanee Mdm.Yu Lan

NL*ANYAMANEE MDM. YU LAN

O: GIC Lion King van Felis Moesolpjo [BRI d]

M: CH NL*Anyamanee Mdm. Kapooklook [BRI ds 11]

bri ds 25  - rudy srebrny ticked  

W najbliższych dniach planujemy kastrację Yu Lan. Yulcia jest cudowną, delikatną kotką. Śpi w łóżku, przytula się i mruczy. Ma cudowne serce i wspaniale robi baranki główką. Dla Yulan szukamy spokojnego domu gotowego dać jej ciepło i opiekę do końca życia. Prosimy o zgłoszenia domków wyłącznie do domu bez małych dzieci i raczej bez innych zwierząt. Wymagamy wizyty adopcyjnej. Kotka musi polubić nową Rodzinę. Adopcja jest odpłatna.

Tu więcej informacji o adopcji.


7 maja 2019 Nowe mioty na stronie

Z radością przedstawiamy Państwu nowe mioty. Każdy kociak ma swoją stronę osobistą, a w niej galerię ze zdjęciami. Miłego oglądania :) 

1 maja 2019  O cameo, urlopie majowym i kociętach
 
Szanowni Państwo,
 
Serdecznie dziękuję za wszystkie maile i telefony dotyczące naszych kotów cameo. Jestem głęboko i pozytywnie poruszona tym, jakie wsparcie dostaliśmy od Państwa oraz zachętą, by kontynuować dalszą pracę hodowlaną w tym wyjątkowym kolorze.
 
Pośród licznych wiadomości, pojawiła się również iskierka nadziei na nowego kocurka cameo po wymarzonym przeze mnie połączeniu w jednej z współpracujących z nami hodowli.
 
Podsumowując serce, jak zwykle wygrało z rozumem, a pasja i miłość do cameo z rozsądkiem. Linia zostaje, choć i tak czekają nas zmiany.
 
W najbliższych dniach kastratką zostanie Taormina. Tao ma już wybrany i sprawdzony dom, który czekał na nią od dawna. Prosimy o kciuki, a o szczegółach tej adopcji opowiem pewnie za jakiś czas.
 
Dla zmartwionych fanów Taorminy powiem, że w hodowli zostają jej dwie córeczki. Obie skradły mi serce i czas pokaże, która zostanie pełnoprawną kotką hodowlaną.
 
Zuzia wraz z Czarusiem, nasza wiecznie zakochana para, pewnie w przyszłym roku doczekają kolejnych rudzielców. Dla nich będziemy szukać wyłącznie wspólnego, spokojnego domu domu, ale to dopiero w 2020.
Na zasłużoną emeryturę, prawdopodobnie w drugiej połowie wakacji, wybiera się natomiast YuLan. Szukamy dla niej domu bez małych dzieci, także bez psów i dominujących kotów.
 
Od dzisiaj zaczynamy krótki wspólny urlop. Oczywiście za względu na kocięta to urlop w domu i ogrodzie, ale bez komputera. Przepraszamy za chwilowy brak nowych zdjęć i ograniczoną liczbę postów na Instagramie i Facebooku.
 
Maluszki X,Y,Z znalazły już swoje wymarzone rodziny. Obecnie uroczo uczą się jeść samodzielnie. To raczej czas nie sprzyjający zdjęciom, bo kocięta brudzą się niebotycznie i choć słodziutkie, to zwykle całe w mokrej karmie od pysia aż po łapki.
Cierpliwie domywamy nasze małe świnki i za kilka dni, gdy już opanują trudną sztukę jedzenia z talerzyka, pokażemy jak maleństwa podrosły.
 
Już za chwilę czekają nas także pożegnania z miotami cameo. Dzieciaki pięknie wyrosły, przeszły zabiegi wczesnej kastracji i sterylizacji i przechodzą rekonwalescencje. Wyprawki spakowane, drapaczki naszykowane, chusteczka w pogotowiu ...
 
Życzymy Państwu słonecznej Majówki. Już wkrótce wrócimy z nową pourlopową energią i jak zwykle toną zdjęć i filmów z kociaczkami.
 
Pozdrawiamy serdecznie
Ania i Rafał Ferenc

20 kwietnia 2019

Szanowni Państwo, życzymy Państwu zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Wielkiejnocy. 


19 kwietnia 2019 Prezentujemy maluszki z miotów X2, Y2 i Z2 [edit: domek wybrany]

Pierwsze zdjęcia sreberek już na stronie. Na nowy dom czeka niebieskooka smurfetka Yasminum. 


5 kwietnia 2019 Badania genetyczne Neogen

Zdrowie i sprawdzona genetyka naszych kotów to podstawa. Dzięki badaniom genetycznym łatwiej nam planować mioty i przewidzieć, jakich kociąt spodziewać się z konkretnych skojarzeń. Mamy także gwarancję, że nie przenoszą chorób genetycznych typowych dla Brytyjczyków.
 
Dobre wiadomości napłynęły w tym tygodniu z Laboratorium Neogen w USA. Po prawie 2 miesiącach oczekiwania nareszcie wiemy, co w trawie piszczy u naszych nowych reproduktorów.
 
Oczywiście, jak zwykle sprawdziliśmy i wykluczyliśmy choroby nerek, czyli PKD, potwierdziliśmy grupy krwi naszych chłopców oraz to, jakich kociąt możemy spodziewać się po nich w przyszłości.
 
Dla zaciekawionych, poniżej wyniki genetyczne Sammiego, Hanka i Charliego <3
 
Pozdrawiamy!
 
 
GB*Templegates Samuel:
nie niesie pointa i LH, niesie czekoladę i rozjaśnienie
grupa krwi A, niesie B, Agouti AA, PKD clear
 
 
 
CH RU*Absolu Hank:
nie niesie pointa i LH, niesie rozjaśnienie
grupa krwi A, niesie B, Agouti AA, PKD clear
 
 
 
CH Charlie das Labsal*RU:
nie niesie pointa i LH, niesie cynamon, Agouti aa
grupa krwi B, PKD clear
 
 
#arsbritannica #badaniagenetyczne #kotybrytyjskie #genetictest #dnatests #britishshorthair
2 kwietnia 2019 Nowy Champion z naszym przydomkiem!
 
Wspaniałe wieści z wystawy w Beligii, nasz młody srebrny point - kocurek Johnatan Ars Britannica*PL zdobył kolejny certyfikat CAC i Nom BIS i został Championem!
 
 
 
 
Kolejny CAC do kolekcji zdobyła także srebrna kotka Haneczka Ars Britannica*PL.
 
Gratulacje Raluca!! Bardzo się cieszymy i życzymy kolejnych sukcesów.
 

1 kwietnia 2019 Wystawa WCF

Za nami debiutancka wystawa Samiego w WCF. Wróciliśmy z czterema certyfikatami, w sumie w dwóch kolorach. 

Wygląda na to, że ten weekend upłynął pod hasłem ticked (25), bo oba kocurki i Samuel i Owen zmieniły swoje kolory na cy25 i by 25 :) 

No cóż, pierwsze koty za płoty w WCF. Dziękujemy za wspólny czas i jeszcze pewnie wrócimy :)

  

 

 

30 marca 2019 Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych WCF w Ptak Expo w Nadarzynie już dzisiaj. Zapraszamy

Zapraszamy na Wystawę Kotów Rasowych WCF w Ptak Centrum w Nadarzynie.

W ten weekend goscinnie wraz z hodowlą Zojka*PL, prezentujemy dwa wspaniałe kocury o unikalnych ubarwieniach - liliowe złoto GB*Templegates Samuel oraz czekoladowe złoto Owen Zojka Lemurcat*PL.

Zapraszamy do odwiedzin i rozmów o kotach.

Dzisiaj możecie się Państwo spotkać z moim Mężem Rafałem i hodowcą Samuela Harrym, a jutro ze mną :)

Udanego weekendu i do zobaczenia!


20 marca 2019 Kilka słów o Pączku

Mówią, że jedno zdjęcia warte jest tysiąca słów... 

Jego wymarzyłam sobie na długo zanim się urodził...

Dawno temu pojechałam do Wielkiej Brytanii, by obejrzeć jego mamę - Prudy, a potem do Holandii, by przywieść ją do domu.

Kilka miesięcy później dzięki uprzejmości Pani Jadwiga Kluiter-Jassyk, ponownie znalazłam się w Holandii, by Prudy mogła odbyć randkę z moim "kotem idealnym" SC High-Hesket's Walk of Fame, Willim.

Trzy tygodnie później Prudy wróciła do domu z 4 fasolkami w brzuszku, a potem urodził się Hadrian Ars Britannica*PL, zwany przez nas Pączkiem.

Dziś Pączuś to już 7 letni kocur z wielką jak wiaderko głową i jeszcze większym sercem. 
Opiekuńczy i delikatny wobec kotek, wspaniały i łagodny wobec ludzi, Hadrian dochował się kilkudziesięciu synków i córeczek oraz licznych wnuków i prawnuków.

Większość jego dzieci to małe klony tatusia o pięknie zielonych oczach, okrągłych głowach i zwartej sylwetce oraz jasnym, gęstym futrze.

Dzisiaj mój mały - duży Pączek postanowił łaskawie spojrzeć na chwilkę w obiektyw - a to sztuka nie łatwa - bo od patrzenia na mnie woli głaskanie na kolanach u Pani. W galerii Hadriana efekty i wielkie mruuu od kotka.

 

 

Dodaliśmy także nowe zdjęcia Fausta i Magnolii. Zapraszamy do ich galerii. 


16 marca 2019

W Ars Britannice rudo, biało, cameo'wo. Czas narodzin rozpoczęty, a wraz z nim pełne ręce pracy, bezsenne noce i momenty wzruszeń.

Nasze T i U maluszki powoli znajdują wymarzone domy. Zainteresowanie kociętami w odcieniach rudości przerosło nasze oczekiwania. Charlie to piękny kocur, a Taormina i Zuzia są wspaniałymi mamami i kotkami o imponującej urodzie. Część maluszków czeka na swoich wymarzonych ludzi.

Aktualne filmy i zdjęcia publikujemy na Instastory Ars Britanniki i naszej stronie facebookowej. Przepraszamy, w dobie mediów społecznościowych, interface'y Facebooki oraz Instagramu ułatwiają nam szybsze dzielenie się z Państwem chwilami z życia hodowli niż strona www. Osoby zainteresowane maluszkami, a stroniące od social mediów, bardzo prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy, doślemy Państwu, fotorelację czy krótki film z wymarzonym kotkiem.

Tymczasem życzymy Państwu udanego weekendu i serdecznie pozdrawiamy.

 


28 luty 2019 Miot U2

Dziś tłusty czwartek, więc i my chcemy troszkę osłodzić, prezentując Państwu prawdziwe brytyjskie pączusie - maleństwa Zuzi i Charliego, rudą kotkę Ulinkę oraz kremowe rodzeństwo Ursa Major i Ubundu. Wszystkie kocięta w miocie mają przepiękne futerka o gładkiej strukturze cieniowania ticked i wyrosną na cudowne okrągłe misie. Na stronie miotu U2, znajdziecie Państwo więcej informacji

 


24 luty 2019 Miot T2

Oficjalnie prezentujemy Państwu miot T2. Rodzicami zostali CH Charlie das Labsal*RU kocur rudy i kotka cameo CH Taormina Ars Britannica*PL. Zapraszamy do odwiedzenia strony miotu T2 i rezerwacji maluszków. 

  

  

 


23 luty 2019

Jaka matka taka córka - to samo spojrzenie, ta sama urocza osobowość i równa troskliwość wobec kociąt.

 

Obie uwielbiam <3 Cleo - SC GB*Torridonian Elora Danan & CH Zara Ars Britannica*PL

#arsbritannica #jakamatkatakacórka #KotyBrytyjskie#SzynszyloweBrytyjczyki


20 luty 2019

Dzisiaj taki trochę #NieuczesanyDzień, ni to #wiosna, ni #zima... a jaki dzień, takie zdjęcia. Moje #pointy to #MaliOdkrywcy, niezłomnie potrafią eksplorować paproszek na dywanie, czy dawno zagubioną stuletnią myszkę. #PuchateOgony i #grupedoopki moich dziewczynek z #ArsBritannica dzisiaj w roli głównej.
Pozdrawiamy tych, co eksplorują i tych, którym głowa pęka.

 

 

 


16 luty 2019

Gdy w #SobotniPoranek wita Cię taki widok, to już chyba #wiosna#arsbritannica #PierwszeKotyZaPłoty#rudejestpiękne #KociętaBrytyjskie #kotybrytyjskie#cameo


14 luty 2019 Szczęśliwych Walentynek

Czasem wystarczy spojrzenie, żeby się zakochać... ❤❤❤
ten rok zaczynam zakochana, zwłaszcza, że dzisiaj ten dzień 

A Wy?
#arsbritannica #cameo #kotybrytyjskie #kocięta #zakochanapouszy#HappyValentines #SzczęśliwychWalentynek #miłość


12 luty 2019 Koty w poszukiwaniu wiosny

To, gdzie ta wiosna?
#wszystkospiewa #wposzukiwaniuwiosny#arsbritannica


4 lutego 2019

Powitaliśmy miot Tao & Charliego. Informacje o maluszkach zaprezentujemy na stronie za kilka tygodni, a tymczasem fotki tatusia i mamusi :)

 


 


31 stycznia 2019

Za oknem pada śnieg, jest biało i dla dzieciaków to super pogoda na ferie. Ja nie przepadam za zimą, a śnieg najbardziej lubię w innej postaci ;) - Biały, puchowy i ..ciepły, a do tego mruczący.
 
Garstka wspomnień z poprzednich lat zanim w Ars Britannice znów popada.
 
#arsbritannica #srebrnebrytyjczyki #kotybrytyjski #kocięta #makotanapunkciekota #pierwszekotyzapłoty
 

30 stycznia 2019

Na osłodę zimowej aury błękitne jak ocean oczy Fausta i szmaragdowe jak laguna oczy Magnusa.

 


08.01.2019 Śnieżne koty w Ars Britannica*PL

Prawda, że pięknie? Właściwie nie wiem, co urzeka mnie bardziej, biały puch za oknem, czy śnieżne koty otulone w zimowe futerka, które wielkimi zielonymi oczętami wpatrują się z fascynacją w każdy spadający płatek, by w końcu zasnąć to na łóżku, to na drapaku, czy miękkim kocyku... bo w Ars Britannice zima, cicha i piękna pora odpoczynku przed wiosennymi śnieżynkami... I tylko Szczotek pilnuje ognia w kominku, bo ktoś pracować musi... 

 

 

 

 

  


03.01.2019 Pomyślności z Nowym Rokiem - Świąteczny Album naszych kotów w nowych domach.

Szanowni Państwo, w Nowym 2019 Roku życzymy Państwu wszystkiego, co najlepsze. Dziękujemy za wszystkie wspaniałe życzenia, które dotarły do nas w okresie Świąt, a także wyjątkowe zdjęcia naszych kotów w nowych domach. To dla nas najpiękniejszy prezent i choć częścią zdjęć chciałabym podzielić się z Państwem. Mamy nadzieję, że ten rok obdarzy nas kolejnym kocimi maleństwami i nowymi kociolubnymi przyjaciółmi. Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego!

Aby obejrzeć zdjęcia kotów prosimy kliknąć: 

TUTAJ..


 


1.12.2018 Wesołych Świąt

Szanowni Państwo,

dziękujemy za kolejny wspólny rok, za Państwa wsparcie, ciepłe słowa i opiekę nad naszymi kociętami i kotami. Mamy nadzieję, że po roku pełnym zmian, kolejny przyniesie powiew nowości - następne pokolenia kotów Ars Britanniki dorastają, a wraz z nimi także koty, które w ciągu ostatnich dwóch lat dołączyły do naszej rodziny. W przyszłym roku oprócz sreber, powrócą w nowej odsłonie kocięta cameo, pojawią się niebieskookie maluszki point, a może także złota.

Nasi młodzi reproduktorzy dorastają i już niedługo, gdy dnia zacznie przybywać, nadejdzie czas randek. Prosimy o kciuki. Przyszły rok zapowiada się ekscytująco, bo choć hodowlę prowadzimy od 2010 roku, to niezmiennie opiera się ona o marzenie i wizję. I za tym marzeniem - marzeniami - biegniemy od kilku lat. 

Końcówka roku to pożegnania z kociętami, jak również kilkoma wspaniałymi dorosłymi kotami, które dostały swoje domy na całe życie. Pożegnania nie są łatwe, ale czasem wraz z nimi zdobywamy nowych ludzkich przyjaciół. Były też wystawy, powrót na ring, pozytywne oceny sędziów, odwiedziny zaprzyjaźnionych hodowców z Europy, z którymi współtworzymy programy hodowlane. To bardzo buduje i cieszy, bo codzienność hodowcy to głównie troska o dobrostan kotów i codzienna, mozolna praca, a możliwość kreatywnych rozmów o kotach i dzielenia się doświadczeniami, zawsze owocuje nowymi planami na przyszłości i jeszcze piękniejszymi kociętami dla Państwa.

Życzymy Państwu wspaniałych, oczywiście rozmruczanych, ale także ciepłych, rodzinnych i pełnych niezapomnianych wspomnień Świąt. Niech kolejny rok przyniesie nam wiele dobrych chwil i spełnionych marzeń. Wszystkiego najlepszego!

My także robimy krótką przerwę dla Rodziny i wracamy do Państwa po 2 stycznia. Na nowe maleństwa trzeba będzie poczekać pewnie do połowy lutego. 

Poniżej specjalnie dla Państwa świąteczne pocztówki z naszymi kotami :)

Pozdrawiamy świątecznie! 9.12.2018 Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Łodzi - 4 nowe Championy w Ars Britannice i dwie Nominacje do Najlepszego Kota Wystawy. Ivory Junior Championem w Niemczech.

Miedzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Łodzi już za nami. Jestem bardzo zadowolona z wyników naszych kotów, bo na wystawie były dzisiaj naprawdę ładne srebra. Wróciliśmy z 4 ukończonymi tytułami Championa i dwoma nominacjami do Best in Show (Najlepszego Kota Wystawy).

 

Nasze wyniki:
Zara Ars Britannica*PL BRI ns 11 Ex1, CAC, od dzisiaj jest Championem FIFE
RU*Absolu Hank BRI ay 11 Ex1, CAC, Nom BIS, od dzisiaj jest Championem FIFE
Sir Harry from Irena's Dream*DE BRI ns 21 33, EX1, CAC, od dzisiaj jest Championem FIFE,
GB*Templegates Sonia BRI ay 11, Ex1, CAC, od dzisiaj jest Championem FIFE
Icebear Ars Britannica*PL BRI ns11 klasa junior, Ex1
Kylie Ars Britannica*PL BRI ns 11 klasa junior, Ex1, Nom BIS, Best in Variety spośród 6 pięknych kotów srebrnych.

Dziękujemy wszystkim za bardzo udany dzień w miłym towarzystwie.

Dobre wieści napłynęły także z Niemiec. Nasz śliczny Ivory, brat Icebeara, także rozpoczął karierę wystawową. W oba dniu wystawowe otrzymał oceny 4x Excellent 1, 4 certyfikaty CACJ oraz w oba dni nominację do Best in Show. Ivory jest obecnie Junior Championem. Gratulujemy Carmen i bardzo się cieszymy.


08.12.2018 Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Łodzi już jutro

Szanowni Państwo, jutro 9.12 będzie można spotkać nas i nasze koty na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Łodzi. Zapraszamy :)


6.12.2018 Mimi twarzą Filharmonii Dolnośląskiej

Dzisiaj z dumą prezentujemy Państwu nową "twarz" Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Nasza słodka Miminka, czyli CH Jasminca de Pura Sangre*CZ zaprasza do odwiedzenia filharmonii, my również. Zima to dobry czas na spotkanie z muzyką. 

#filharmoniadolnoslaska #arsbritannica #kotybrytyjskie


4.12.2018 45 i 46 Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych za nami

Dwa dobre dni wystawowe za nami. Wszystkie pokazane przez nas koty to debiutanci, ale były grzeczne i poradziły sobie ze stresem wystawowym.

Wróciliśmy z 8 ocenami Excellent 1 i 8 certyfikatami CAC oraz Nominacją dla Hanka. Zara, Sonia, Hank i Harry świetnie radzili sobie na stołach sędziowskich. Koty wzbudziły dużo pozytywnych emocji wśród zwiedzających, a także bardzo podobały się sędziom. Dopiero zaczynamy przygodę z blue goldenami, więc tym bardziej cieszyliśmy się słysząc słowa pochwały dotyczące jakości futra, okrągłych główek, ślicznych, wielkich oczu i wystawowych temperamentów u Hank i Sonii. Zara czarowała słodkimi wielkimi oczami i maleńkimi uszkami, a Harrutek łamał najtwardsze serca miną dziudziusia w wielkim prawie 8 kilowym ciałku.

Dziękujemy organizatorom za super przygotowanie wystawy, a wszystkim, którzy znaleźli czas, by nas odwiedzić, za miłe rozmowy i zabawianie kotów.  Zdjęcia i filmy znajdziecie Państwo na naszym Facebooku: TUTAJ...

Tymczasem na stronie także zdjęcia Qupido i Quasara - naszych ostatnich kociąt w tym roku. 


 


30.11.2018 Wystawa Kotów Rasowych w Warszawie

Czy macie Państwo plany na weekend? Jeśli nie, zapraszamy do odwiedzenia Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych w Warszawie. Będzie można się tam z nami spotkać i porozmawiać o kotach oraz oczywiście zobaczyć niektóre z naszych kotów. Zapraszamy!

Adres wystawy: 01 - 02 grudnia 2018 r. w Warszawie (Białołęka) w Hali Sportowej, ul. Strumykowa 21


25.11.2018 Wystawa w Antwerpen

Kolejne wspaniałe wiadomości z Belgii. Nasz "klonik tatusia" Johnatan Ars Britannica*PL po raz kolejny pięknie zaprezentował się na wystawie FIFE zdobywając ocenę wybitną oraz nominację do Best in Show. Swój debiut miała także Haneczka Ars Britannica*PL. Hana również otrzymała ocenę Excellent 1 i podbiła serca zarówno sędziów jak i zwiedzających. Gratulacje Raluca!

  


20.11.2018 Nowe zdjęcia na stronie. Ostatni przepiękny kocurek Qupido szuka mamy na święta.

 


19.11.2018 Qupido i Quasar Ars Britannica*PL - dostępne kocurki cameo.

 


18.11.2018 Debiut Johnatana Ars Britannica*PL na wystawie w Belgii.

Dobre wieści z wystawy FIFE w Belgii, w Kortrijk. Nasz dorastający kocurek Johnatan Ars Britannica*PL BRI ns 21 33 zdobył dwie oceny EX1 i bardzo podobał się sędziom, a pierwszego dnia wystawy także drugie miejsce w konkursie na wzór Tabby, konkurując z wieloma dorosłymi kotami. Brawo Johny! Gratulujemy Raluca. Życzymy wielu sukcesów.

 

 


09.11.2018 Nowe zdjęcia Hanka

 


06.11.2018 Zara i Gemma

Dziś nasze piękne dziewczynki Zara, Gemma i Hermiona prezentują Państwu swoje pyszczki, więcej na ich stronach osobistych.

Zara Ars Britannica*PL BRI ns 11

 

CH Hermiona Jean Silverium*PL BRI ns 11

 

NL*Jadwiga's Gemma BRI ns 11

  


05.11.2018 Jak mieszkają nasze kotki

Dzisiaj uchylamy rąbka naszej prywatności. Często pytają Państwo, jak mieszkają nasze koty. Oczywiście z nami, oczywiście na prawach członków rodziny. Kiedyś pokazywaliśmy już Państwu nasze porodówki i bawialnię dla kociąt, dziś na krótką wycieczkę zabrały Was nasze dziewczynki. Dzielnie towarzyszyły mi przy każdym zdjęciu.
To właśnie do nich należy duża część naszego domu – dwa duże pokoje i łączący je zabudowany taras.Kotki mają do dyspozycji drapaki, drapaczki, kuwetki, miseczki, kocyki, zabawki, no i oczywiście łóżka, krzesełka i wszystkie meble, na których da się wygodnie wyciągnąć i nas
Czasem potrafią włączyć sobie telewizor i rozciągnięte na łóżku oglądać TV, a letnie dni spędzają głównie na tarasie, obserwując świat za oknem i wygrzewając się w słońcu. 
Sesja nieplanowana, ale takie są najlepsze. Udało mi się zrobić także kilka uroczych zdjęć moim łowczyniom piórka. Te zdjęcia pokażemy Państwu, w tym tygodniu.
Tymczasem udanego poniedziałku i pozdrowienia od kotek z Ars Britanniki. 

    

4.11.2018 Piękno cameo

Piękno kotów cameo urzeka mnie od prawie 10 lat. Są wyjątkowe, delikatne i czułe, a jednoczesnie duże i misiowate. Dają baranki, pocieszają gdy trzeba, jedzą jak małe odkurzacze, śpią w przedziwnych pozach. Są prawdziwymi przyjaciółmi. Lubią także towarzystwo innych kotów cameo.
Na zdjeciach dwa cudowne duety braci, Caravaggio i Charlie Ars Britannica*PL oraz Zippo i Zuriel Ars Britannica*PL. Podobne wspaniałe duo Qupido i Quasar Ars Britannica rośnie właśnie w naszym domu.
Trzymajcie kciuki za naszego IP Kingston Ars Britannnica*PL dziś na wystawie w Rijswijk zaczyna Granda.


3.11.2018 Kocięta wyjeżdżają. Internation Premior Kingston Ars Britannica*PL!

Kolejny kocurek pojechał dziś do domu. Szczęśliwego życia Otello.

 

Super wiadomość z wystawy FIFE w Rijswijk w Holandii. Nasz kocurek cameo Kingston Ars Britannica*PL został International Premiorem FIFE. Gratulujemy Karen Van de Wouw! Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwsi.

 

Już wkrótce kilka zdjęć naszych pupili z nowych domów.

Zapraszamy Państwa także do rezerwacji ostatnich kociąt w tym roku. Odi, Ofelka, Quasar i Qupido czekają na swoje wymarzone rodziny.

Pozdrowienia!

1.11.2018

Prezentujemy Państwu ostatni dostępny w tym roku miot w naszej hodowli - MIOT Q2. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronach osobistych kociąt i rezerwacji maluszków.

Quelle Ars Britannica*PL Quasar Ars Britannica*PL Qupido Ars Britannica*PL Quintessa Ars Britannica*PL


31.10.2018

Dziś beztroskimi kastratami zostały Nina, Ofelka i Gabryś. Koty szukają kochających domków. Dziewczynki mogą opuścić hodowlę za około 10 dni po wygojeniu brzuszków.


30.10.2018 Plany na 2019

Planowanie w hodowli to podstawa. Jako hodowcy dążymy do wymarzonego typu kota, wzmacniamy niektóre cechy, eliminujemy inne, dbamy o charakter i właściwą socjalizację, pracujemy nad wzorcem rasy. Czasem koty, jak to koty, potrafią te plany trochę pozmieniać, bo „Zuzia nie zakochała się w Gabrysiu, a Baba nie chciała Eryka ;)”, ale kurs jest wytyczony.

2019 będzie kontynuacją zmian z tego roku. Wiele kotów opuści naszą hodowlę, bo ostatnie lata były pracą nad stworzeniem potencjału hodowlanego. Do tego potrzeba wielu dobrych kotów. Teraz nadszedł czas wyboru, tak by zostały koty pasujące do siebie fenotypem oraz nie spokrewnione genetycznie, a także koty, które lubią ze sobą przebywać i dobrze czują się w grupie. W związku z tym na dniach planujemy kastrację kilku młodych kotów hodowlanych. O szczegółach poinformujemy Państwa już w listopadzie. Będziemy szukać im wspaniałych domów. Rozstania są trudne, ale zdjęcia z nowych domów i opowieści przyszłych właścicieli są najwspanialszą nagrodą za pracę włożoną w naszych wychowanków.

Przyszły rok planujemy także jako prawdopodobnie ostatni rok wspaniałych kotów cameo w naszej hodowli. Cameo są cudowne – wrażliwe, puchowe, emocjonalnie. Za nami kilka lat pracy nad tym wspaniałym kolorem i własna linia hodowlana. To bardzo trudna decyzja, jednak podyktowana poza hodowlanymi planami zawodowymi i czasem, jaki poświęcamy każdemu kotu mieszkającego w naszym domu. Na pocieszenie, wszystko jeszcze przed nami, bo jeśli Charlie się spisze, to powinno urodzić się troszkę rudych okrągłych sreberek.

Oprócz cameo i rudzielców, będą jak zawsze sreberka, pojawią się na także pointy, choć chyba jeszcze nie złote i może złotka. Aktualny plan miotów już na stronie, jednak jest to tylko założenie i bardzo dużo zależy od kotów, prosimy więc o trzymanie kciuków.

W 2019 zamierzamy także powrócić na wystawy. Koty podrastają i czas pokazać nowe pokolenie w Ars Britannice. Bardzo cieszymy się na spotkania z Państwem i chętnie opowiemy osobiście o naszych pociechach.

Tymczasem przed nami jeszcze tylko przedstawienie Państwu miotu Q2 po Tasmince i Fauście. Nie planujemy więcej miotów aż do przyszłego roku. Do rezerwacji będą jedynie kocięta dostępne na stronie i koty adopcyjne pohodowlane.

Kilka miesięcy przerwy to czas potrzebny na doładowanie baterii. Koty podtuczą od lenistwa brzuszki, a my w pierwszych miesiącach roku może powitamy kolejne śnieżne skarby w Ars Britannice.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony i rezerwacji ostatnich dostępnych maluszków. Na pewno pojawi się wiele zdjęć podrastających i dorosłych kotów, a może także wiedzy ogólnej i porad dotyczących kotów.

Pozdrawiamy i dziękujemy, że jesteście z nami.


25.10.2018 Nowe zdjęcia Otella, Ofelki, Odiego, Idylli oraz Vesper Ars Britannica*PL w galeriach.

Otello Ars Britannica*PLOdyseusz Ars Britannica*PLOfelia Ars Britannica*PL Vesper Ars Britannica*PL Idylla Ars Britannica*PL


22.10.2018 Sukcesy Diamonda w Norwegii

Dobre wieści z Norwegii. Nasz srebrny kocurek Diamond Ars Britannica*PL zdobył dwa certyfikaty CAC, 2x wyróżnienie: Najlepszy kot w kolorze, czyli BIV i dwie nominacje do najlepszego kota wystawy NOM BIS. Bardzo ładny debiut. Gratulujemy Panie Piotrze i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Diamencika.


18.10.2018 Niby jesień, a u nas śnieżnie :)

Prawie wszystkie kolory, które kocham, na jednym zdjęciu <3
...zabrakło jeszcze złotek, ale na podobne zdjęcie w odcieniach złota musimy jeszcze trochę popracować, bo w końcu hodowla to przygoda, pasja, wyzwania...
Tymczasem jesiennie pozdrawiamy ze sreberkami, pointami i cameo oraz... bandą bardzo cierpliwych misiów pluszowych :)
I jeszcze mała niespodzianka - nasze 3 gracje :) Kalla, Jocelyn i Kylie Ars Britannica*PL - efekt pracy hodowlanej, planowania, a przede wszystkim cukierkowe śnieżynki, które wezmą udział w programie hodowlanym Ars Britanniki. Więcej zdjęć na stronach dziewczynek: KallaKylieJocelyn. Zapraszamy.
 
Kylie Ars Britannica*PL 
 

11.10.2018 Nasz nowy rudy kocurek

Ci, z Państwa, którzy śledzą naszą stronę, wiedzą, że od dawna szukałam właściwego kocurka rudego lub kremowego ticked do naszego programu cameo. Niestety nie udało się z Norrisem-Pasztetem, ale hodowla to nie zawsze same sukcesy. Po kilku miesiącach myślenia i planowania trafił do nasz Charlie. Czaruś jest pięknym sprawdzonym reproduktorem w ubarwieniu rudy ticked. Miał już śliczne okrągłe kocięta. Ma uroczą naturę, jest delikatny i lubi się przytulać. Charlie pochodzi z Rosji, ale już troszkę pomieszkał w Polsce. Co nietypowe dla naszych kotów, ma grupę krwi B. Charuś ma zbadane u dr Niziołka na HCM serduszko i wszystkie pozostałe badania. Prosimy o kciuki i mamy nadzieję powitać w nowym roku pudrowe kociątka cameo i małe słodkie rudzielce. Więcej o Charlie'm tutaj....

CH WCF Charlie Das Labsal*RU 


08.10.2018 Jesień

W Ars Britannice nastała jesień, przed domem wyrosły donice z chryzantemami i dynie, a w domu częściej odpoczywamy przy kominku. Koty radośnie robią futro i leniuchują. Ostatnie kocięta dorastają i już niedługo po zabiegu wczesnej kastracji będą mogły zacząć szykować się do nowych domów. Dziś dokładamy jesienne zdjęcia OdyseuszaOfeliiOtella i Primo, a także kotów w obserwacji: Mii i Naoh oraz kocurka Samiego. Pozdrawiamy. 

 


22.09.2018 Aktualizacja zdjęć Noah i Madame Mia

 

 


18.09.2018 Daisy pozdrawia wtorkowo :) Czyż nie słodkie jest życie kota?


17.09.2018 Najlepsze życzenia urodzinowe dla miotu R1 i P1. Sto lat kociaki.

 


16.09.2018 Cesar Ars Britannica*PL nowym Premiorem FIFE w Holandii.

Super wiadomości z Holandii. Nasz słodki kocurek Cesar Ars Britannica*PL BRI ns 21 33. Ukończył dziś tytuł FIFE Premior and wczoraj dodatkowo był nominowany do tytuły najlepszego kota wystawy. Gratulacje dla Karen. Bardzo dziękujemy i całusy dla Cesara.

 

 


16.09.2018 Czas pożegnań

Dzieciaki rozjechały się do nowych Rodzin. Wszystkie kochane, bardzo nasze, wytulone i rozpieszczane. Na placu boju ze starszych kociąt zostali Mia i Noah i aż dziwnie, że Midnight nie zjada mi masła i o zgrozo klusek ze stołu, Logan nie gada z Laurą i nie patrzy przez okno mrucząc, a Muffin i Mystique nie oblegają miseczki z Cosmą... strasznie cicho i jesiennie na dole, tylko kominek gada. Szczęśliwego życia kociaki ❤
Zdjęcia już archwilane, ale łezka kreci się w oku.

 


14.09.202018 Awaria usunięta 

Komputer wreszcie naprawiony! Zapraszamy do obejrzenia nowiutkich zdjęć kociaków z miotu O2. Przepięknie wyrastają i zaprezentują się Państwu w jesiennych barwach. Od dziś maluchy dostępne do rezerwacji. 

Po raz pierwszy prezentujemy zdjęcia naszego 9 miesięcznego kocurka NL*Jadwiga's Magnus., tutaj. Miłego oglądania!

  

Zapraszamy także do obejrzenia fimów z maluszkami z miotu O2.

Olimpia [wstępna rezerwacja]

Otello [dostępny]

Ofelia [dostępna]

Odyseusz [dostępny]


 


 28.08.2018 Georgia kastratką

Dziś dzień trudnych decyzji. Nasza Georgia została dziś kastratką. Mam wrażenie, że będzie cudowną rozpuszczoną dziewczynką nakolankową, bo to najsłodszy kot świata.

edit: Georgia ma już wybrany wspaniały dom.

 


25.08.2018 Podsumowanie półrocza

Minęła ponad połowa kolejnego roku hodowlanego. Kończą się upalne wakacje i powiew chłodu skłania do podsumowań i budowania kolejnych planów. Dużo nowych ciekawych doświadczeń za nami, kilka pięknych kociąt na świecie, a także nowe kocurki Hank z Rosji i Magnus z Holandii, które dołączyły do naszego stada.

Te pół roku to także czas pożegnań i wielu wzruszeń. Bella i Flo zamieszkały z nową rodziną, Louis i Katalina bezpiecznie dotarły do USA, Iron i Alanek mają nowego tatę w Szwecji, a Haneczka i Johnatan w Belgii. Maluchy w Polsce trafiły do kilku kochających domów. 

Część kociąt jest jeszcze z nami, niektóre czekają na te wymarzone rodziny, gdzie nigdy nie zabraknie im troski, miłości i chrupek w miseczce.

Przed nami jeszcze kilka rozstań i trudnych decyzji, bo w najbliższych dniach kastratkami zostaną Georgia, Nina a troszkę później Frida. Mamy nadzieję, że uda nam się wybrać dla nich równie dobre domy, jak dla Belci i Flosi. 

Dlaczego takie zmiany? Hodowla to ciągły proces i rozwój, ale także nie każdy kot jest predystynowany do długotrwałego macierzyństwa, a niektóre kotki na to macierzyństwo nie decydują się wcale. Czy to źle? Chyba podobnie jak u ludzi i bierzemy takie sytuacje pod uwagę przy naszych planach hodowlanych. Czasem chcemy uzyskać z danego połączenia kotów konkretną cechę hodowlaną i kotka/kocur zostaje z nami na wyłącznie jeden miot, by później trafić do kochającej Rodziny. Ten rok jest czasem wielu takich zmian i projektów - kryć eksperymentalnych i rozwoju.

Mam nadzieję, że niedługo dorośnie Sammy i Hank, a także Gabryś i w naszym domu na trochę zrobi się bardziej kolorowo. Myślę, że także pod koniec roku powinniśmy powitać trochę nieobecne ostatnio kociaczki cameo. 

Co jeszcze będzie się działo? Do końca października planujemy przerwę hodowlaną. Nasze koty muszą odpocząć po trudach lata. Planujemy więc czesać, kąpać, rozpieszczać i głaskać. Jeśli logistyka pozwoli, zimą może wrócimy na wystawy, wszystko jednak zależy od pracy i rozwoju kociego projektu, który powstaje tuż za oknami i absorbuje dużą część naszego wolnego czasu.

Na pewno będzie więcej zdjęć, a także uzupełnienie naszej nowej strony. Chcemy, byście Państwo mogli znaleźć tu maksimum niezbędnych informacji o naszych kotach, ich charakterach, ubarwieniach, przygotowaniu domu na nowego zwierzaka. Dbamy również o bogatą dokumentację fotograficzną. Równolegle dużą część zdjęć publikujemy na Instagramie, a filmy na naszym kanale YouTube, tak by można było obejrzeć srebra, cameo, pointy i czasem złotka w różnych okresach rozwoju i zabawnych sytuacjach.

Dziękujemy bardzo za pozytywny feedback i zapraszamy do częstych odwiedzin na naszej stronie, a także kontaktu osobistego. W imieniu maluszków zachęcamy do obejrzenia zakładki Dostępne kocięta. Kilka kociąt przejdzie w przyszłym tygodniu zabieg wczesnej kastracji i będzie gotowych do zmiany domu.

Pozdrawiamy serdecznie.


24.08.2018 Śliczny Zachary 

Los wybiera sobie dziwnych posłańców, ale dzisiejszy jest wyjątkowo przyjemny i bardzo grzeczny. Z gościnną wizytą Zachary Ars Britannica*PL, kocurek cameo z naszej hodowli, który przypomniał mi dlaczego niektórych marzeń nie należy porzucać.
Rodzice: Anyamanee Mdm Yu Lan BRI ds 25 & IC GB*Templegates Vivaldi BRI ds 12.

 


 


27.06.2018 Słodziaki z już na stronie.

miotm2

 


26.06.2018 Mamy wacika

Stało się... myślałam o nim i się urodził, może szósty taki w naszej hodowli.. w pierwszym miocie Harry'ego - naszego ośmiokilowego pointowego synusia, po mamie WCH Gucciego Ars Britannica- CH Hermionie Jean, zwanej Gumi...

- był trochę inny i taki słodki... - już wiem dlaczego! bo mamy fluffiorka - ślicznego długowłosego brytyjczyka - pierwszego longhairka w tym roku.

Przedstawiamy słodkiego wacika na pokładzie: NEVILLE Ars Britannica*PL BLH ns 11 

wac

A tu obaj bracia: Neville i Noah

miotn2

 


25.06.2018 Odwiedziny z Holandii, Magnus - nasz nowy kocurek, czas pożegnań z maluszkami.

Za nami kilka emocjonujących dni. Pani Jadwiga ma polskie korzenie, stąd oprócz rozmów o kotach, planowania przyszłości i przytulania futerek, odwiedziliśmy kilka miejsc bliskich jej sercu. W czwartek Ars Britannicę odwiedziła wprost z Holandii Pani Jadwiga Kluiter-Jassyk, założycielka jednej z najstarszych hodowli sreber w Europie i protoplastka tego wyjątkowego koloru. 

Downloads

Koty Pani Jadwigi można znaleźć w najlepszych rodowodach srebrnych i złotych przestawicieli rasy, w tym w naszych :).

Razem z Panią Jadwigą przyjechał nasz nowy srebrny kocurek NL*Jadwiga's Magnus. Ma wspaniały charakter i wybitnych rodziców - National Winnera Holandii Grand International Championa Claudius von Burg Weissensee & Grand International Championkę Jadwiga's Silver Raisa. 

Misza i Raja to wspaniałe i bardzo piękne koty, mam wielką nadzieję, że Magnusek odziedziczy po nich urodę i charakter. Jadwiga, bardzo dziękuję Ci za zaufanie. Wkrótce więcej zdjęć Magnusa. 

Ze względu na okres wakacyjny część z naszych kociąt zostaje z nami trochę dłużej, ale pierwsze pożegnania mamy już za sobą. Życzymy naszym maluszkom cudownego życia. Kilka skarbów zakończyło obserwację hodowlaną i czeka na swoich wyjątkowych ludzi. Maluchy są już po szczepieniach, przed opuszczeniem hodowli kocurki przejdą zabieg wczesnej kastracji. Wyprawki już spakowane :) Zapraszamy.


13 czerwca 2018 Bella i Flo przeszły na emeryturę

Za nami bardzo emocjonalny dzień. Moje najstarsze kotki, utytułowane, piękne, dobre mamy, przechodzą dziś na emeryturę. GIC Izabelle Mazuria*PL i IC Silver Florentine of Cat Philosophy*DE zostały kastratkami.

Jakby to było wczoraj... Bellusia, maleńka biała kuleczka w kojcu jej mamy u Kasi, wyprawa, by poznać Flo, do Niemiec. Wielkie marzenia, fajni ludzie, którzy im towarzyszyli i dzień, w którym już jako dorosłe kotki Bella i Flo trafiły do mnie z hodowli Silverium od Kamili... Pamiętam wszystkie ich porody, wyjątkowe dzieci, wnuki <3 

flMoje wszystkie najstarsze koty przeszły już na zasłużoną emeryturę. Cleo i Fanabella witają mnie, co rano na górze. Bella i Flo, nierozłącznie na dole. W nowych wspaniałych domach Vivaldi, Lover, Casanova, Vincent... marzenie o srebrach i cameo nadal jest tak świeże, jak w 2010... kocham jej przytulać, patrzeć na nie, towarzyszyć im, gdy rosną i w porodach. Mam wrażenie, że te koty bardzo uwrażliwiły mnie na rzeczywistość. 

Flo podarowała mi Hermionę, Nanooka i Ninę. Bella Vesper i Idyllę. W każdym z tych pyszczków widzę mamy i przedłużenie tego marzenia.

Spokojnych snów i dziękuję Kamila, Kasia i Oxana za zaufanie <3


8 czerwca 2018 Kotki dorosłe do adopcji

Czasem w naszej hodowli jakaś piękna kotka lub kotek kończy karierę. Ze względu na to, że kastraty bardzo spadają w hierarchii stada, a kastrowane koty naszym zdaniem zasługują na 100 procent uwagi i rozpieszczania, szukamy takim kotom wspaniałych domów. 

Na naszej stronie i Facebooku publikujemy zdjęcia naszych seniorów - Prudy, Kacperka, Vivaldiego, Didi, Lilly, Mimi, a ostatnio Casanovę... Wszystkie to koty znalazły wyjątkową miłość, swoich ludzi i troskę, a my nowych ludzkich przyjaciół, którym ufamy i którzy dali naszym kotom to, czego w hodowli zapewnić w takim stopniu się nie da - kolana na wyłączność. 

Zapraszamy do zakładki Adopcje, gdzie można przeczytać o kotkach, które są obecnie do adopcji i będą w tym roku. Dla wszystkich, którzy chcieliby ocenić nas negatywnie, zapewniam, każde rozstanie to dla nas ogromnie trudna i przemyślana decyzja i wiele nieprzespanych nocy zanim zapadnie, a koty trafiają tylko do wyjątkowych i sprawdzonych domów.


6 czerwca 2018 Nasz protoplasta Casanova pozdrawia ze słonecznej Szwajcarii

Takie super zdjęcie dostałam dziś wprost z Baden :) Nasz protoplasta rodu GIC GB*Templegates Casanova mieszka szczęśliwe w Szwajcarii i czerpie z życia pełną piersią :) Pozdrawiamy Berbiego i Panią Maję i dziękujemy za fotkę.

casaczerwiec


5 czerwca 2018 Alanek zamieszkał w Szwecji

Nasz śliczny Alanek zamieszkał w Szwecji z bardzo opiekuńczym nowym Panem :) Słodkiego życia maluszku!

alanszw  


26 maja 2018: Krótkie podsumowanie - o kotach, marzeniach i małej dziewczynce z warkoczykami

Późna wiosna i lato to zawsze czas miotów w Ars Britannice. Uwijamy się jak małe mróweczki, by nasze srebrne ogonki miały wygłaskane futerka, nakarmione brzuszki, czysty żwirek w kuwetce i zawsze pełne miseczki.

Ze względów zawodowych i osobistych tego lata urodzi się u nas dużo mniej kociąt niż zwykle, wszystko, o ile natura pozwoli, przesunie się na początek roku szkolnego.

Dużo zmian przed nami. Choć to zawsze niezwykle trudne decyzje, postanowiliśmy o adopcji kilku naszych kotek hodowlanych. W zakładce Adopcje znajdziecie Państwo informacje o naprawdę pięknych dziewczynkach, które szukają nowych domów. Chcemy, by nasze koty dostawały maksimum uwagi i kolanka wyłącznie dla siebie, a oglądając zdjęcia Lilly, Mimi, Vincenta, Vivaldiego, z nowych domów, nie mamy wątpliwości, że choć każde rozstanie było poprzedzone wieloma nieprzespanymi nocami i potokiem łez przy pożegnaniu, to teraz nasze koty mają cudownych ludzi na wyłączność. W tym roku ubędzie więc kotów, ale mam nadzieję, że przybędzie nam przyjaciół, którzy stworzą im domy.

Nasza hodowla powstała w 2010 roku z marzenia, by nie rozmnażać, a hodować piękne i dostojne srebrne koty, o wyjątkowo zielonych, okrągłych oczach, białym jak śnieg futerku i budowie misia. To marzenie towarzyszy nam nadal i wspiera w trudniejszych chwilach. Niezbyt często robimy podsumowania, ale wydaje mi się, że patrząc na urodzone w tym roku kocięta widać progres naszej linii hodowlanej.

W naszej hodowli mieszka pierwsza w Polsce kotka srebrna Supreme Champion GB*Torridonian Elora Danan, czyli babcia Cleo. Kilka dni temu kocur z naszym przydomkiem Gucci Ars Britannica, został World Championem WCF. Wiele innych kotów z naszym przydomkiem dorobiło się tytułów wystawowych i wspaniałego potomstwa w całej Europie i USA. Z powodu moich ograniczeń zdrowotnych niestety nie możemy zbyt często brać udziału w wystawach, ale przez ostatnie lata nasze koty brały udział w wystawach światowych FIFE, a Cesar (srebrny point) i Kingston (cameo) Ars Britannica*PL dzielnie reprezentują nasze barwy jako kastraty pod holenderską flagą i niezawodną opieką Pani Karen.

Jako pierwsi rozpoczęliśmy w Polsce pracę nad linią kotów cameo, wyjątkowo pięknych i unikalnych na skalę światową kotów rudych i kremowych srebrnych cieniowanych. Nasz "podrostek" Gabriel - szynszylowy kocurek cameo niesie w swoim rodowodzie 6 pokoleń pracy hodowlanej Ars Britanniki. Kotki Zuzia, Taormina i Tasminka, to również efekt naszego marzenia o cameo i współpracy hodowlanej z kilkoma hodowlami w Europie.

Przez te lata przywitaliśmy prawie 200 kociąt na świecie. Byłam przy każdym porodzie i każdy z naszych maluszków ma szczególne miejsce w moim sercu. Pamiętam imię każdego z nich, a z większością właścicieli nadal jestem w kontakcie - to dla mnie ważne, bo mogę obserwować czy nasze założenia hodowlane okazały się właściwe, ale przede wszystkim czysta przyjemność z podziwiania rozpieszczonych i wykochanych kotów.

Nasze życie jako rodziny jest mocno podporządkowane kociej pasji. Świat zatrzymuje się, gdy któryś kot potrzebuje pomocy, praca, inne plany, to wszystko musi poczekać. Dzięki temu nasze maluszki są zawsze socjalne i kochane - lubią dotyk, są ciekawe ludzi, mają priorytet w naszej codzienności. Czasem to koszt kilku lat bez wakacji, czasem nieprzespane noce albo nowy drapak czy badania genetyczne zamiast nowej torebki, ale przecież jak powiedział kiedyś Joseph Conrad: "Podążać za swym marzeniem, podążać wiecznie - zawsze, usque ad finem..."

Chciałabym podziękować tym z Państwa, którzy mocno nas wspierają i kibicują. Na koniec dnia to Wasze maile i zdjęcia, czasem ciepłe słowo na Facebookowej stronie czy Instagramie, sprawiają, że nadal widzimy sens i potrzebę. Hodując koty staramy się wyjść na przeciw marzeniom i oczekiwaniom ludzi o tym wyśnionym pupilu. Dbamy o jego rozwój, o piękne zdjęcia na pamiątkę, dobre szczepionki, leki immunologiczne, sprawdzoną genetykę. A wszystko to powstało z marzenia pięcioletniej dziewczynki z warkoczykami, która już wtedy chciała mieć kotka i hodować kotki. Dziś w naszych drzwiach stanęła nie jedna mała lub duża dziewczynka czy chłopiec, a nie jeden z naszych kotów zrealizował to wyjątkowe marzenie o kocim przyjacielu na dobre i złe. W lipcu jak zawsze chętnie spotkamy się z Państwem na dniu otwartym w naszej hodowli, przy herbatce, kawce, mięcie z ogródka i domowym cieście porozmawiamy o kotach i potulimy maluchy. Tymczasem zapraszamy do oglądnia zdjęć na stronie, obserwowania nas w mediach społecznościowych, kontaktu i poszukiwania wymarzonego białego kotka :)

Słonecznego dnia, Ania i Rafał

maj2018


16 maja 2018 Poranne świeże bułeczki

Poranne świeże bułeczki, wprost po śniadaniu kilka fotek miotu I2. Miłego oglądania.

mi1  m5  

m6  m4  

m3  mi2

Rodzice: GIC Isabelle Mazuria*PL & Nanook Ars Britannica*PL, na zdjęciach także Babcia Flo, mama Nanooka, IC Silver Florentine of Cat Philosophy*DE.


15 maja 2018

Zapraszamy do obejrzenia naszych kociaczków. Niektóre kocięta prezentujemy z opisem np. Louis, Laura, Harnaś, Alanek, Jullian. Wkrótce wiele zmian na stronie! 

maj2

15 maja 2018 O kociętach:

Trochę więcej informacji o tym, co otrzymujecie Państwo, kupując kociaka w Ars Britannice:

Kocięta opuszczają hodowlę wyposażone w:

* rodowód FIFE [lub kopię do czasu przeprowadzenia kastracji]

* książeczkę zdrowia/ paszport z wpisanymi szczepieniami i odrobaczeniami,

* informację o żywieniu, pielęgnacji i opiece nad kociakiem

* informacje o niezbędnym wyposażeniu, jakie należy przygotować na przybycie kociątka wraz z linkami do produktów w sklepach internetowych

* wyprawkę na pierwsze dni w nowym domu - karmę suchą, mokrą, zabawki, piórko, podkład higieniczny na czas podróży, witaminki i ulotki informacyjne 

* ekluzywny drapaki firmy Rufi oraz myszkę

* 4% rabatu na zakupy na drapaki.pl

* 10% rabatu na pierwsze zakupy zooplus.pl

* dostęp do profesjonalnych zdjęć kociaka z pobytu w naszej hodowli

Standardowo nasze kocięta opuszczają hodowlę:

* zachipowane mini mikrochipem zarejestrowanym w Bazie Animal-Safe

* podwójnie zaszczepione szczepionką na choroby zakaźnie

* zaszczepione szczepionką immunologiczną

* podwójnie odrobaczone

* z obciętymi pazurkami

* nauczone korzystania z kuwety i drapaczka

* w pełni zsocjalizowane

Oprócz wartości materialnych kot zabiera ze sobą do nowego domu kilka pokoleń naszej pracy hodowlanej - inwestycję czasu, miłości i zangażowania, zakupu wybitnych genentycznie kotów z całej Europy oraz planowania, wystaw, wyjazdów, badań, jak również pewną wizję tego, jakie kociaki chcielibyśmy hodować i jej realizację. Każdy kot z naszym przydomkiem to nasze kocie dziecko, tulone, zadbane, przez które czasem rezygnujemy z osobistych planów, dla którego śpimy w porodówce zamiast w sypialnii albo nie śpimy w ogóle, z którym wiążemy nadzieję i dla którego chcemy najwspanialszego domu i kochającej Rodziny na całe życie.


hank1

12 maja 2018 Przyszłość...

Dziś przedsmak tego nad czym pracujemy już od ponad roku. Ars Britannica to dom pełen "białych kotów". Srebra to nasza wielka pasja i życie. Tu i ówdzie znajdzie się piękne cameo, a od ponad roku także odrobinę nowości.

sonZawsze lubiłam niebieskie złota, są delikatne i piękne. Te najładniejsze mają ekspresję małej sówki z wielkimi zielonymi oczami i okrągłą głową. Wszystko jest w nich jakby lepione z kulek - kulkowa główka, okrągły brzuszek, puchaty ogon.

W naszym domu mieszkają Sonia i Hank - dwa niebieskie złota oraz Sammy (Samuel), mój rozpuszczony kocurek w jeszcze bardziej unikalnej barwie liliowego złota. 

Młodzież pod koniec roku pomyśli nad randkowaniem, tymczasem przedsmak tego, jakie kocięta będą rodzić się zimą.

Dziś zapraszam także do odwiedzenia zakładki kocięta i obejrzenia zupełnie srebrnego nowego pokolenia zielono i niebieskookich szynszylek z Ars Britanniki. Dzieciaki są cudne i bardzo kochane. Pozdrawiamy w słoneczny sobotni dzień. 

 sam

 


12 maja 2018 World Champion WCF Gucci Ars Britannica*PL

Niesamowite wieści z Ukrainy, nasz kocurek Gucci Ars Britannica*PL, synek Hadriana i Hermiony ukończył dziś najwyższy możliwy tytuł w federacji WCF, World Champion, czy Champion Świata. Gratulujemy Natalce i jesteśmy bardzo dumni z naszego kocurka, który wielokrotnie uzyskiwał także wyróżnienia BOS, BIS, Best of Best, czyli najlepszego kocura wystawy. Brawo Gucci!

gu1  gu1 

gu1 


harnas8 maja 2018 Zdjęcia cz.1 już dziś wieczorem

Znacie zabawę w "zabij brata"? 

Przedstawiamy miot L2. Wszystkie te ślicznie kocie dzieci są od dziś dostępne, więcej już dziś wieczorem.

Filmy obejrzysz na naszym Instagramie lub stronie Facebooka, zapraszamy. FILM.

 

 


nuny5 maja 2018 Majówka

W Ars Britannice Majówka, koty leniwie wyciągnięte na tarasach, raczą się niemalże letnim słońcem, obserwują uwijające się z mozołem pszczoły, mróble i ekipę budowlaną pracującą nad ich dodatkowymi pokojami - niech pracują:) Im nie chce się nic, ani mruczeć, ani jeść, a nawet liznąć futerka... no może wieczorem. Kocurki też siedzą na parapecie i dyskutują przez kratkę w oknie z psem, on chciałby wejść, one pewnie pochodzić po trawie, ale nie - nie, nasze koty są niewychodzące. Stąd potrzeba większej ilości zabudowanych tarasów, żeby każdy ogonek mógł równoprawnie poleżeć na słoneczku. Może już za rok.

Tymczasem w drugiej części domu, maluchy przejęły w posiadanie 5pack, kwatera główna ma małe i duże drapaczki, legowiska, bujany fotel, i dużo miejsca na zabawę w zagryź brata. Testują, mruczkują, biegają, a gdy już się zmęczą znajdują jedną z mam i zapałem ciągną mleczko. Milkbar w 5packu jest otwarty przez całą dobę.

I jak tu zmusić je do pozowania do zdjęć? No może w poniedziałek, a dzisiaj wołowinka i pyszne chrupki i nie przeszkadzaj Matka, bo jak majówka to majówka i kot też człowiek wolne mieć musi.. Pełna zrezygnowania idę kosić trawę, zdjęcia już w przyszłym tygodniu, a przyłym Właścicielom tegorocznych kociąt już z góry współczuję, bo dawno tak rozpuszczonych i przytulaśnych kociąt nie miałam :)

Udanej Majówki!

 

Szanowni Państwo, do czasu przeniesienia z naszej starszej wersji strony, starsze aktualności zajdziecie Państwo tutaj...